B.I.G. Yarn’dan Yeni İplik Teknolojisine Büyük Yatırım

B.I.G Yarns, küresel karo halı üreticilerinin sözleşme pazarının taleplerini karşılamalarına yardımcı olmak için yeni nesil Polyamid (PA) teknolojisine önemli bir yatırım yapıyor.

B.I.G. Yarn’dan Yeni İplik Teknolojisine Büyük Yatırım

Bu önemli yatırıma ek olarak şirket, otomotiv endüstrisi için yeni bir polyester (PET) iplik üreticisi olma kararını da açıklıyor.

İki duyuru, işletmenin iplik inovasyonunda liderliğini ve değişen son pazar ihtiyaçlarını desteklemede ön saflarda yer alma kararlılığını pekiştiriyor.

B.I.G Yarns, karo halı segmentinde esneklik ve daha geniş tasarım seçenekleri ihtiyaçlarını karşılamak için yeni nesil teknolojiyi kullanarak tek adımlı 3Ply PA iplikleri geliştirmeye ve üretmeye odaklanıyor. Fransa’daki fabrikada kurulan yeni hatlar sayesinde tek adımlı 3Ply ipliklerin toplam üretim kapasitesi %20’den fazla artacak. Bu da küresel fabrikalarının üçünden de müşterilere hizmet vererek daha yüksek üretim ve daha fazla tedarik güvenliği yaratacak.

Yeni hatlar B.I.G. Yarns’ın karo halı üreticileri için tasarım, kontrast ve renk özgürlüklerini genişleten ve parti boyutlarında esnekliği artıran son teknoloji PA iplik teknolojisini kullanıyor. Bu ilerlemeler, müşterilerin sözleşme piyasasındaki gelişmelere hızlı bir şekilde yanıt vermesini sağlıyor. Ek olarak, yeni teknoloji, B.I.G Yarn çalışanları için ergonomiyi geliştiren daha yüksek bir otomasyon düzeyine sahip. Daha da önemlisi, özellikle Fransız sahasında enerji tasarrufuna katkıda bulunan enerji kullanımını optimize ediyor. Yeni üretim hatları 2022’nin ortalarından itibaren devreye alınacak.

B.I.G Yarns, PET İplik Üretimine Başlayacak

Daha sürdürülebilir otomotiv iç mekânlarının geleceğine yönelik desteği artırmak için B.I.G. Yarns ilk kez PET iplik üretimine girecek ve 2022’nin üçüncü çeyreğine kadar PET iplik portföyü sunacak. Bunlar, EqoCycle® geri dönüştürülmüş bazlı PA6 ipliklerinin yanı sıra otomotiv uygulamaları için mevcut olacak.

B.I.G. Yarns Genel Müdürü Emmanuel Colchen, konuyla ilgili şunları söylüyor: “B.I.G. Yarns, sınıfının en iyisi 1 kademeli 3 katlı PA iplik teknolojisindeki ek kapasite ve PET ile portföyümüzü yeni bir yöne doğru genişleterek, müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarına daha iyi hizmet vermek için stratejik adımlar atıyor. Sürekli yenilik ve sürdürülebilirliğe odaklanarak heyecan verici yeni fırsatlar geliştiriyoruz. Karbon ayak izimizi azaltma hedefimizi destekleyecek önemli bir adım oluşturacağız. İşimiz ve müşterilerimiz için güçlü bir gelecek yolu inşa etmek istiyoruz ve bu yatırımlar bu taahhüdümüzü vizyonumuza tam olarak uygun hale getiriyor. Ayrıca, girişimimizi güçlü bir şekilde destekleyen ve endüstriyel yatırım hızlandırma fonu için Fransız üretim tesisimizi seçen Hauts-de-France bölgesi ve Fransız “Relance Programı”nın desteğini de takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyoruz.”

COMMENTS