LC Waikiki’den Aksaray’a Dev Fabrika

Türkiye’nin en büyük giyim markalarından biri olan LC Waikiki, Aksaray’da 3 milyar 650 milyon liralık yatırımla kuracağı fabrikanın temelini attı. Fabrikada 5 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

LC Waikiki’den Aksaray’a Dev Fabrika

LC Waikiki’nin Aksaray’da kuracağı fabrikanın temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray’ın jeopolitik konumu, çalışan insan gücü ve gelecek vadeden yatırım potansiyeli bakımından İç Anadolu’nun parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin köklü bir kurum ve kimliğe sahip olduğunu belirten Aydoğdu, şöyle konuştu: “OSB’mizin doluluk oranı yüzde 98. 12 bin vatandaşımızı buradaki fabrikalarda çalışarak evine ekmek götürüyor. Aksaray’a olan talep bellidir ve her geçen gün artmaktadır. Orta Anadolu’nun lojistik merkezi olma yolunda büyük bir adımla ilerliyoruz.”

Aydoğdu, Türkiye’nin önde gelen giyim markalarından LC Waikiki’nin en büyük yatırımlardan bir tanesinin temelini atacaklarını ifade etti. Fabrikanın 550 bin metrekarelik bir alana kurulacağını anlatan Aydoğdu, “28 ülkede 608 mağazası olan ve Türkiye’nin tekstil devlerinden olan LC Waikiki’ye teşekkür ediyorum. Fabrika, 3,65 milyar liraya mal olacak, tamamlandığında 5 bin kişiye istihdam sağlanacak.” diye konuştu.

“Fabrikayı üs haline gelecek şekilde planladık”

LC Waikiki Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özçer ise fabrikanın tüm dünya hinterlandına tedarik zinciri yapabilecek ve temel bir üs haline gelecek şekilde planladıklarını ifade etti. Fabrikanın Türkiye ekonomisine çok değerli katkılar sunacağını aktaran Özçer, “Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim için de çok onur verici bir gün. Büyümemize paralel olarak Aksaray’da büyük bir yatırımın temelini attık, ülkemize ve milletimize hayırlar getirsin.” ifadelerini kullandı.

 

COMMENTS