Baldwin, Bursa’da İki Başarılı TexCoat G4 Kurulumunu Tamamladı

Döşeme kumaş üretiminin önde gelen üreticilerinden Adoksan ve Boyteks verimliliklerini bu yeni TexCoat G4 teknolojisi ile arttırdı.

Baldwin, Bursa’da İki Başarılı TexCoat G4 Kurulumunu Tamamladı

Döşeme kumaş üretiminin önde gelen üreticilerinden Adoksan ve Boyteks verimliliklerini bu yeni TexCoat G4 teknolojisi ile arttırdı.

Baldwin Technology Company Inc. Bursa’da iki başarılı TexCoat G4 kurulumunu gerçekleştirdiğini açıkladı. Döşeme kumaş üretiminin önde gelen üreticilerinden Adoksan ve Boyteks, kumaşların terbiye işlemi için bu yenilikçi, temassız ve yüksek hassasiyetli kimyasal uygulama sistemine yatırım yaptı. Firmalar bu yatırım kararını verirken sistemin sunduğu yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik avantajlarını göz önünde bulundurdular.

Adoksan ve Boyteks TexCoat G4 sistemi ile kendilerini bir adım ileriye taşıyarak üretim verimliliklerini önemli ölçüde artırmış oldular. Bu hassas kimyasal uygulama sistemi sadece gerekli olan kimyasal miktarını kumaşa uygulayarak kumaşın su alımını %50 ‘ den daha fazla bir oranda düşürüyor ve bu sayede su tüketimini ve kumaşı kurutmak için harcanacak enerjiyi yine %50 ‘den daha yüksek bir oranda azaltıyor. Bu da döşemelik kumaş üreticileri için daha düşük maliyetle çok daha hızlı bir üretim olanağı sağlıyor. Ayrıca parti ve kimyasal değişimi sırasında kalan kimyasalların %100’ ünü bir sonraki kullanım için geri toplayarak hiç bir şekilde kimyasal atık oluşturmuyor.

Baldwin Hassas Uygulama Teknolojileri Başkan Yardımcısı Eric Norling konuyla alakalı; “Yeni sistemimiz, ortaklarımıza daha verimli bir üretim olanağı sağlayarak harika bir yatırım getirisi elde etme fırsatı sunuyor. Bu iki kurulum Baldwin için çok önemli ve gerçekleştirdiğimiz için çok heyecanlıyız.” dedi.

TexCoat G4 2019 yılının Haziran ayında ITMA fuarında ilk kez tanıtıldı. 2016 yılından itibaren de Cengiz Kahraman öncülüğündeki Spot A.Ş. Baldwin firmasının Türkiye temsilciliğini yapıyor.

COMMENTS