SDC Enterprises, Yeni Projelerle Küresel Pazarda Liderliğini Koruyor ve Büyüme Stratejisini Geliştiriyor

Sektörün güvenilir test sarf malzemeleri tedarikçisi SDC Enterprises şu anda devam eden iki yeni proje ile küresel pazarda sahip olduğu liderlik konumunu güçlendiriyor.

SDC Enterprises, Yeni Projelerle Küresel Pazarda Liderliğini Koruyor ve Büyüme Stratejisini Geliştiriyor

Sektörün güvenilir test sarf malzemeleri tedarikçisi SDC Enterprises şu anda devam eden iki yeni proje ile küresel pazarda sahip olduğu liderlik konumunu güçlendiriyor.

Firma, Color Index™ şirketini satın alıp yeni Yeterlik Test Programı‘nı tanıtarak tekstil testlerinde endüstri uzmanı olarak sahip olduğu şöhretini uzman ürün portföyü ile güçlendirecek.

SDCE, Boya ve Renk Uzmanları Derneği adlı eğitim yardımlaşma kurumunun yüzde yüz iştiraki olarak derneğin Color Index™ adlı girişimini satın aldı ve dünyaca ünlü bu ürünü güvenilir test sarf malzemeleri portföyüne ekledi. Color Index™; üreticiler, araştırmacılar ve boya uzmanları tarafından tüm dünyada kullanılan boya ve pigmentlerde benzersiz ve kesin sınıflandırma sağlayan bir sistem olup, hem çevrimiçi abonelik hem de 1924 ve 2000 yılları arasında Color Index™ tarafından yayınlanan orijinal hacimleri içeren Heritage Edition olarak kullanıma sunuldu.

SDCE, ayrıca sektörde geniş kapsamlı bir program olarak yer alması planlanan Yeterlik Test Programını başlatma aşamasında. Bu program ile tekstil sektöründe laboratuvarlar test prosedürlerini ve teknisyenlerini denetleme, rakiplerine göre performanslarını değerlendirme ve dünyaca tanınan bağımsız bir standart planına katılma imkânına erişecekler.

Yeni projeler, SDCE’nin bir önceki yıla göre küresel varlığını güçlendirdiği bir genişleme planının parçası olarak başlatıldı. Dünya genelinde 27 ülkede bulunan distribütör ağıyla, firmanın test sarf malzemeleri, çoğu BS, EN ve ISO test prosedürlerine yönelik SDCE ürünlerini belirleyen binlerce tekstil teknisyeninin ve perakende devinin güvenini kazandı.

Türkiye’de ise ETKİ Ltd geçen yılın mayıs ayında SDCE’nin tüm ülkede doğrudan dağıtım gerçekleştirdiğine tanık oldu. 1987 yılında kurulan ETKİ, tekstil test cihazları ve kalibrasyon hizmetleri konusunda lider konumunda olup, bu ortaklık ile SDCE’nin ülke genelinde sahip olduğu profili geliştirmesine katkıda bulunuyor.

SDCE, ISO 9001 sertifikalı bir tedarikçi olarak portföyündeki her ürünün sıkı standartlara uyduğunu garanti ediyor ve üretici ve perakendecilere test prosedürlerinde tutarlılık ve güvenilirlik güvencesi veriyor. Test sarf malzemeleri serisinde şirketin çok satan ürün listesinde multifiber refakat bezleri, standart test kumaşları, doğrulama kumaşları, ışık haslık kumaşları, test kimyasalları, fenolik sarartma ürünleri, Martindale sarf malzemeleri, gri ölçekler, deterjanlar ve yıkama yükleme balastlarından çelik toplarına kadar farklı yardımcı maddeler yer alıyor.

SDCE ayrıca, 2016 yılında uzman pamuk dokuma şirketi Sam Weller’i satın alarak tekstil saha operasyonlarının da kapsamını geliştirdi. Bu hamle ile SDCE’nin imza ürünü olan tekli fiber refakat bezleri şirket içinde üretilerek, imalat süreci tamamıyla SDCE kalite kontrolü altında gerçekleştirilmeye başladı. Şirket ayrıca uzmanlık ürünü dekatir sargı sistemlerinin yanı sıra, endüstriyel ve son tüketici kullanımı için bir dizi tekstil ürünü daha üretmeye devam ediyor. Ortaklık sayesinde her iki işletme de adım adım büyüme kaydederek 2017 yılında %20 büyüme hızı elde. Test sarf malzemeleri ve endüstriyel kumaşların %60’ını Avrupa ve Asya ülkeleri ile Avustralya ve ABD’ye ihraç ediyor.

SDC Enterprises, bu önemli büyümenin ardından hem SDC Enterprises ve hem de Sam Weller’in operasyonlarını başarıyla sürdürmek amacıyla bir fabrika inşa etmek üzere

9,5 dönümlük bir alan satın aldı. Tesisler arasında kayda değer sayıda kiralık birim olmakla birlikte, mevcut işletmenin büyümeye devam etmesi için daha fazla araziye ihtiyaç duyuluyor.

SDC Enterprises Genel Müdürü Mark Yare şunları söyledi: “Büyüme için yeni fırsatlar belirleyen SDC Enterprises, ortağımız Boya ve Renk Uzmanları Derneği’nin hayırsever amaçları doğrultusunda sürdürülebilir bir gelir elde edilmesi için daha geniş bir stratejinin parçası olarak yeni tesislerine taşınacak. Mevcut iş gücümüzü taşıyarak, becerilerimizi koruyacak, büyümeye ve gelişmeye devam ederken dünya çapında kaliteli ve tutarlı bir hizmet sunmaya da devam edeceğiz.”

COMMENTS