Brückner’den Yeni Teknoloji: Supra-Flow BA Bandlı Fırın

Dünya nonwoven üreticileri, yüksek kaliteli nihai ürünler üretme teknolojisini sunan Brückner’in yeni teknolojisi Supra-Flow BA bandlı fırın ile destekleniyor. Brückner, yeni teknolojisini Techtextil Fuarı’nda tanıtacak.

Brückner’den Yeni Teknoloji: Supra-Flow BA Bandlı Fırın

Özellikle nonwoven hijyeni alanındaki trendler bu zamanlarda daha yumuşak bir tutuş, daha fazla hacim ve daha düzgün dokuya sahip kaliteli ürünlere doğru yöneliyor. Yeni Supra-Flow BA, tülbentin özellikle yumuşak bir şekilde taşınmasını garanti ediyor. Bu, sofistike bir hava sirkülasyonu tasarımı ile sağlanıyor. Aynı zamanda minimum ısı tüketimi, yüksek akış homojenliği ve tüm çalışma genişliği boyunca sabit sıcaklık dağılımı ile karakterize ediliyor. Fırın haznesinin iyi erişilebilirliği, yüksek bakım kolaylığı sağlıyor. 4600 mm’ye kadar çalışma genişliğinde kurutucu mevcuttur. 250 m / dk’ya kadar üretim hızları için tasarlanan yeni teknoloji bu üretim hızı neticesinde hat optimizasyonu için büyük bir potansiyel sağlıyor.

Havalandırma ilkesine göre en yüksek kalite Brückner Supra BA teknolojisinin termofüzyon fırınına yapıştırılan tipik son ürünleri; çocuk kumaşı için nonwoven kumaşlar (ADL, üst tabak, alt tabaka), kadın bakımı için nonwoven kumaşlar, idrar kaçırmaya yönelik nonwoven kumaşlar ve aynı zamanda nonwoven ve özel nonwoven filtreleri kapsıyor.

BRÜCKNER SUPRA-FLOW BX ÇİFT BANTLI KURUTUCU

Brückner, bir yıl önce, yüksek tavanlı nonwoven yüzeylerin termofüzyonunda revize edilmiş çift bantlı fırınını uzman çalışanların beğenisine sunmuştu.

Amaç, kaynakları koruyan nonwoven üretimi için birincil enerji kullanımını azaltmak ve böylece üretim maliyetlerini düşürmekti. Brückner mühendisleri, piyasada kurulan çift bantlı fırın Supra-Flow BX teknolojisi ile sadece verimlilikteki artışı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda hava sirkülasyonunun, rehberlik prensibi “iyi bir tasarım basittir” ile daha az bireysel parça ile yeniden yapılandırmasını başardılar.

Fırın, doğal, sentetik ve/veya geri dönüştürülmüş elyaftan yapılmış yüksek oranda sıkıştırılmış elyaf levhaların yanı sıra daha yumuşak nonwoven kumaşların üretimi için de uygun. Bu, hava geçiş prensibine göre çalışan konvektif bir fırın sistemi olarak biliniyor. Her bölmede akış yönü, ürün ihtiyacına göre ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Çoğu durumda, matris elyafların yanında bulunan temel materyaller, iki bileşenli elyaflar gibi düşük sıcaklıklarda erimekte olan (PES / CoPES, PP / PR) ve PP gibi bağlayıcı elyaflardır. Termoplastik veya duroplastik tozlar bağlayıcı olarak da kullanılabiliyor.

Supra-Flow BX, daha yüksek ağırlık, kalınlık ve / veya yoğunluğu olan ve ürün boyunca akış sırasında nispeten yüksek basınç kayıplarına sahip ürünler için özellikle uygundur. Belirtilen prosesler şu sistemde uygulanabiliyor: Termofüzyon (PP, PET / CoPET, PP / PE’nin birleştirilmesi için), termofiksaj ve kurulama için Surpa-Flow BX teknolojisi özellikle, yatak, yorgan, insertler, yalıtım, mobilya (döşeme, minder), temizlik (kuru, ıslak mendil, boyacıların kaplama folyoları), otomotiv bileşenleri (tavan döşemeleri, ısı yalıtım, ses yalıtımı, koltuk kılıfları), inşaat sektöründe ve taşıyıcı malzemelerde termal ve akustik yalıtımı (yer kaplamaları, teknik kaplamalar) üreticilerinin ilgisini çekiyor.

BRÜCKNER SUPRA-FLOW BE BANT KURUTUCUSU

Bu tip bir fırın, özellikle bağlayıcı ile bağlanmış hafif nonwoven kumaşların nazikçe kurutulması için uygunluk gösteriyor. Bu tür hatlar için Brückner, Supra Flow BE’nin yanı sıra köpük dolguyu, silindir kurutucu grubunu ve kurutucunun proses akışını, yumuşatıcı kalender ile sağlayabiliyor. Brückner Supra-Flow BE başarıyla işletiliyor ve medikal sektörü için de yüksek kaliteli nonwoven kumaş üretiyor.

MİNİMUM UYGULAMA ÜNİTESİ ECO-COAT

Eco-Coat ünitesi, dokuma ağın üst veya alt tarafındaki emprenye etme ve hassas tek taraflı Kiss Roll kaplamanın yanı sıra gravür merdane ön dozajı yoluyla hidrofobizasyon veya yumuşatıcı uygulaması gibi işlevselleştirmeye olanak sağlıyor.

Ek olarak, tek taraflı mürekkep püskürtmeli hazırlamaya da imkân sağlıyor.

Özellikle biçimlendirme ve teknik uygulamalar için çok çeşitli terbiye prosesi kimyasalları ile tek taraflı işlevselleştirme gerçekleştirilebiliyor. Brückner, herhangi bir zamanda, müşterilerine, Leonberg’deki laboratuvar fabrikasında, testler yapma imkânı sunuyor.

 

COMMENTS