Çığır Açan Santexframe Yeni Versiyonuyla Popüler Günlerine Dönüyor

Yüksek performanslı Santex ram makinesi Santexframe, yüksek kaliteli proses ve hızlı yatırım geri dönüşü sunan yeni versiyonuyla popüler günlerine dönmeye hazır.

Çığır Açan Santexframe Yeni Versiyonuyla Popüler Günlerine Dönüyor

Santex, pamuklu, karışımlar ve viskon örme kumaşların terbiyesine öncülük ediyor. Düşük enerji kullanımı ve yüksek performansın birleşimiyle üretilen ram makinesi özel teknolojisi sayesinde, düşük atık büzülme, mükemmel yüzey parlaklığı ve yumuşak dokunuş gibi üçlü avantajlar sağlıyor.

1982’de İsviçre’de şirketin kuruluşundan bu yana birçok büyük moda evi Santex’in bilgi birikimine bağlıydı. Firmanın hikâyesi de çamaşır kurutma makinelerinin modern evlerin temel ekipmanı haline geldiği bir zamanda, ev sahiplerinin taleplerine yanıt olarak başladı.

Ne yazık ki, kısa süre sonra bir sorunla karşı karşıya kaldılar: Örme ürünler, dönme sürecinin ısısıyla oldukça fazla küçülüyordu. Santex, örme ürünlerinin terbiyesi sırasında büzülmeyi kontrol etmeye yönelik bir çözümle devreye girdi.

İsviçre özellikleri

Santex her zaman geleneksel İsviçre yenilikçilik ve hassasiyet niteliklerine sahip çıktı ve makine yelpazesi bugün bunu açık en ve tüp şeklindeki örme kumaşları terbiye etmek için özel makinelerle destekliyor. Sürdürülebilir üretim ve düşük CO2 değerleri yoluyla müşterilere fayda sağlayan enerji tasarrufu seçenekleri bunlara eklendi.

Bu değerleri temsil eden ise, 1990’ların sonlarında piyasaya sürülen, eşsiz performans ve çığır açan teknoloji sunan bir ram makinesi olan Santaframe’dir. Bu ram makinesi; yeni bir hava akışı tekniği kullanarak kumaşı bir hava yastığı üzerinde taşıyarak daha yumuşak bir dokunuş ve daha iyi çekme değerleri sağladı.

Müşteriler bunlardan ve ısıyla sertleştirme ve kurutmadaki diğer avantajlardan hemen etkilendiler.Santaframe sonunda giderek fiyat odaklı hale gelen bir pazarda rekabet etmek için mücadele etti.

Yeni Santaframe, en yüksek performansı müşteri değeriyle birleştiriyor

Terbiye sektörü içinde, orijinal Santaframe’in benzersiz nitelikleri yaygın bir şekilde takdir edildi. Bu durum ürünün geliştiricilerinde, orijinalin en popüler özelliklerinin, modern müşterilerin değişen ihtiyaçlarıyla tümüyle uyumlu olduğu yeni bir ürün oluşturma tutkusunu ateşledi.

Bugün, yeni Santaframe, ısıtılmış hava dağıtımı ve egzoz için ustaca çözümler getiriyor. Isıtma elemanı, hava sirkülasyonu türbininin ardından (basınç tarafında), kumaş yolunun üzerindeki sızdırmaz bir bölmede benzersiz bir şekilde konumlandırıldı.

Bu düzenleme, kumaş üzerine yoğunlaşma düşme riskini ortadan kaldırıyor. Dolaşan ve egzoz havasının suyla iyileştirilmiş versiyonu, geleneksel ram makinelerine göre daha az egzoz havası sağlıyor.

Isıtmanın basınç tarafında konumlandırılması, daha yüksek hava hızı ve özel olarak tasarlanmış nozullar sayesinde, değişmeyen enerji tüketimiyle buharlaşmayı da önemli ölçüde artırıyor.

Yeni Santaframe’in diğer öne çıkan özellikleri arasında; yerleşik bir egzoz kanalı cihazı, bir acil durum durdurma sistemi ve ısıtma cihazlarının seçimi yer alıyor. Elbette, ünlü AERO-SURF Nozul Sistemi, en yumuşak dokunuşu, mükemmel büzülmeyi ve hatta ısıyla sertleşmeyi teşvik eden önemli bir unsurdur.

Santaframe, yüksek performans ve hassasiyetin yanı sıra artık rakipsiz müşteri değeri ve hızlı yatırım geri dönüşü sağlıyor. Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf hemen başlıyor: Her makine teslimattan önce Santex tesisinde önceden birleştirildiğinden, monte edildiğinden, kablolandığından ve test edildiğinden kurulum çok daha hızlıdır. Kurutma bölümleri tamamen monte edilmiş üniteler olarak sevk edilir ve PLC programlama ünitesi kullanıma hazırdır.

Lider grup, küresel ağ

Santex, tekstil terbiye makineleri için ana markalardan biridir. Dokuma, tekstil terbiye, teknik tekstiller, su arıtma ve kurutma prosesleri için yeşil teknolojiler üreten küresel tekstil makineleri pazarlarında lider bir oyuncu olan Santex Rimar Group’un bir parçasıdır.

Santex Rimar Group, yaklaşık 200 temsilciden oluşan ağın yanı sıra tüm markalar için deneyimli yerel servis ekipleri aracılığıyla dünya çapında bir varlığa sahiptir. Merkezi İtalya’da bulunan grubun İsviçre, Çin ve Hindistan’da şubeleri bulunuyor.

COMMENTS