Creazioni Digitali: Çevresel Sürdürülebilir Ürünler için Epson Kalitesi

Como tekstil bölgesinde faaliyet gösteren en büyük işletmelerden biri olan Creazioni Digitali, GreenDrop projesi ve daha sürdürülebilir ürünler için Monna Lisa Evo Tre'yi seçti.

Creazioni Digitali: Çevresel Sürdürülebilir Ürünler için Epson Kalitesi

Como tekstil bölgesinde faaliyet gösteren en büyük işletmelerden biri olan Creazioni Digitali, GreenDrop projesi ve daha sürdürülebilir ürünler için Monna Lisa Evo Tre’yi seçti.

Creazioni Digitali, eko-sürdürülebilir üretim süreçlerine odaklanan iddialı projesini sürdürmek için Epson’un dijital tekstil baskısının kalitesine güvenmeyi tercih etti. Como merkezli şirket Monna Lisa Evo Tre 16’yı laboratuvarlarında tanıttı. Pigment baskıda yüksek kalite ve aşırı güvenilirlik ile eşanlamlı olan Epson Monna Lisa Evo Tre 16, F.lli Robustelli ile işbirliği içinde geliştirildi.

Creazioni Digitali, dijital baskı üretim süreçlerinin her aşamasını giderek daha sürdürülebilir kılmak amacıyla başlatılan GreenDrop projesinin bir parçası olarak Epson Monna Lisa’yı tanıttı. Bu proje ile yenilikçi bir baskı süreci başlatıldı.  Bu teknoloji tekstil endüstrisinde ve başka sektörlerde kullanılan çeşitli elyaf karışımı bileşimlerinden oluşan kumaşlara baskı yapılabilmesini sağlıyor. Pigment kullanımına dayanan bu teknoloji, artık klasik kumaş buharlama ve yıkama işlemlerini kullanmıyor. Geleneksel işlemlerle karşılaştırıldığında, su tüketimini minimuma indiriyor (yaklaşık 1/3) ve daha düşük CO2 emisyonu üretiyor. Sonuç: Ekonomik değer, çok yönlülük, asgariye indirilmiş atıklar ve gerçekten sürdürülebilir ürünler oluyor.

Creazioni Digitali CEO’su Roberto Lucini , “Tekstil tedarik zincirinin sürdürülebilirliği hem tüketiciler hem de operatörler için giderek daha önemli bir konu haline geldi. Epson’da, sadece baskı tarzı değil, ürünü kavramsallaştırmanın yepyeni bir yolu olan bu proje için ideal ortağı bulduğumuz için çok mutluyuz. ”dedi. Lucini, “Sürdürülebilir süreçlere ve ekonomik, sosyal ve kurumsal sürdürülebilirlikle birlikte çevreye saygıyı ön planda tutan yenilikçi teknolojik çözümlerin geliştirilmesine yatırım yapmanın tam zamanı olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Lucini sözlerini şöyle tamamladı. “Şu anda, sürecin yeniliği göz önüne alındığında, Epson’un değerli yardımları ve Monna Lisa gibi yüksek kaliteli bir baskı makinesi sayesinde ‘sürdürülebilir kalkınma’ konseptimizin gelecek nesillerinkinden ödün vermeden modern toplumun ihtiyaçlarını karşılayabileceğinden eminiz.”

Modadan ev tekstiline

Creazioni Digitali de Monna Lisa Evo Tre 16, başka ilginç bir uygulama için de kullanılıyor: ev tekstili. Her yıl yaklaşık 50.000 metre ev tekstili kumaşı, çoğunlukla koltuklar, mutfak örtüleri, yatak örtüleri, perdeler ve dış mekân tekstilleri Monna Lisa ile dijital olarak basılıyor. Roberto Lucini bunun nedenini şu sözlerle açıklıyor. “Ana işimiz giyim ve moda sektörü olmaya devam ediyor, ancak dijital tekstil baskısı da bu alanda çeşitli avantajlar sunuyor bu nedenle onu ev tekstili üretimi ile birleştirmeye karar verdik. İlk faydası: Sağlamlığın garantisi oldu. Pigment ve özellikle Mona Lisa’nın biri, dış mekân veya perdelik kumaşlar için temel özellik olan uzun vadede ışığa direnen tek boyadır. Reaktif mürekkepler veya süblimasyon sadece altı ay sonra önemli bir bozulmaya maruz kalıyor. Öte yandan, pigment ile ışık direnci yıllar boyunca garanti ediliyor. Epson sayesinde en klasikten en yenilikçi ürüne kadar her tür materyali test ediyoruz ve yılsonuna kadar başka bir Mona Lisa’yı tanıtacağımız deneyimden çok memnunuz. ”

Monna Lisa Evo Tre 16 pigmentli: Azaltılmış çevresel etkiye sahip mükemmellik

Yenilikçi tescilli Epson PrecisionCore baskı teknolojisi ile karakterize edilen Monna Lisa Evo Tre 16, kullanıldığı kumaşlara ve pazarlara bağlı olarak farklı mürekkeplerin kullanımı sayesinde çok yönlü bir endüstriyel dijital baskı makinesidir.

Bu baskı makinesinin kalitesi, benzersiz esnekliği ve güvenilirliği onu eşsiz kılıyor ve en çeşitli üretim gereksinimlerini karşılamasını sağlıyor. ‘Ayrıca, Epson için eko-sürdürülebilirlik konusu temel bir öneme sahip, Total Solution’ın yaratmasının nedeni budur. Total Solution eko tasarım ve kimyasal sertifikalar gibi uygulamalar yoluyla minimum çevresel etki için sürekli araştırmanın bir parçasıdır. Özellikle, Epson tarafından FOR.TEX ortaklığında geliştirilen tüm Genesta mürekkep çeşitleri, her türlü kumaşa yalnızca kaliteli, hassas ve renklere dayanıklı baskı sunmakla kalmaz, ayrıca ECO PASSPORT sertifikasına sahip OEKO-TEX® tarafından da onaylanmıştır.

COMMENTS