Dornier Yüz Maskeleri ve Koruyucu Giysiler Üreten Müşterilerini Destekliyor

Dünya bir akciğer hastalığı olan Covid-19 salgınına karşı mücadele veriyor. Koruyucu giysi ve yüz maske eksikliği ise ciddi bir sorun. Acil olarak ihtiyaç duyulan bu ürünler Lindauer Dornier'in makinelerinde ve hatlarında üretilebildiğinden, şirket tekstil alternatifleri geliştirmede müşterilerine destek oluyor.

Dornier Yüz Maskeleri ve Koruyucu Giysiler Üreten Müşterilerini Destekliyor

Dünya bir akciğer hastalığı olan Covid-19 salgınına karşı mücadele veriyor. Koruyucu giysi ve yüz maske eksikliği ise ciddi bir sorun. Acil olarak ihtiyaç duyulan bu ürünler Lindauer Dornier’in makinelerinde ve hatlarında üretilebildiğinden, şirket tekstil alternatifleri geliştirmede müşterilerine destek oluyor.

Korona virüsüne karşı mücadelede, giderek daha fazla tekstil şirketi, üretim hatlarını acilen ihtiyaç duyulan koruyucu giysiler ve yüz maske üretimi için dönüştürüyor. Bunlar Dornier’in rapier ve air-jet  dokuma makinelerinde dokunabildiği için Lindauer Dornier, müşterilerin üretim prosesini potansiyel olarak mevcut gereksinimlere göre uyarlamalarına aktif olarak yardımcı oluyor.

Lindau’daki Teknoloji Merkezi Yöneticisi Lars Öller, “Bunlar hepimiz için zor zamanlar. Bir aile şirketi olarak, ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte çalışmak ve insanları Covid-19’dan korumak ve hastalığın yayılmasını yavaşlatmak için çözümler bulmak istiyoruz.” dedi. Bunun iki etkisi var; öncelikle şirketler, sağlık uzmanları ve vatandaşların korunmasına katkı sunuluyor. Ayrıca firmalar düşen üretim kapasitelerini kullanarak, kriz nedeniyle kaybedilen gelirlerini kısmen telafi edebiliyor.

Hava yastıkları kadar hassas yüz maskeleri

Dornier sistem ailesi, örneğin pamuk veya polyesterden yapılmış yüz maskelerinin hızlı, basit ve işlem açısından güvenilir üretimi için uygundur. A1 tipi air-jet dokuma makinelerinde, hayat kurtaran yüz maskeleri tek parça halinde “Tek Parça Dokuma” olarak dokunabiliyor ve daha sonra istenilen şekle lazerle kesilebiliyor. Dünya çapındaki tüm hava yastıklarının üçte ikisi bu şekilde üretiliyor. Filtrelerin ve valflerin yerleştirilmesi için girintiler ve yapılar da maskelerin etkinliğini daha da artırmak için entegre edilebiliyor. Gümüş iplikler gibi antimikrobiyal maddeler koruyucu etkiyi daha da artırabiliyor.

Daha hızlı sertifikalar, tasarlanabilir moda

Koronavirüsten koruyucu ekipmanı piyasaya sürmeyi kolaylaştırmak için, birçok yerde uygunluk değerlendirme prosedürlerini hızlandırmak ve basitleştirmek için önlemler alındı. Tekstil yüz maskesi şimdi, muhtemelen koronavirüs krizinin ötesinde bile küresel bir moda trendi haline geliyor: gittikçe daha fazla tasarımcı bunu ayrı ayrı tasarlanabilen bir moda aksesuarı olarak kullanıyor.

COMMENTS