Dornier’den Çin’in En Büyük Filtre Kumaş Üreticisine Dokuma Makinesi

Lider dokuma makinesi üreticilerinden Dornier, Çin’in en büyük filtre kumaş üreticisi olan Jingjin Environmental Protection firmasına Dornier P2 rapierli dokuma makinesi sattı.

Dornier’den Çin’in En Büyük Filtre Kumaş Üreticisine Dokuma Makinesi

Artan dünya nüfusu ve hızla ilerleyen sanayileşme, kaçınılmaz olarak sürekli artan çevre kirliliği seviyelerine yol açıyor. Buna yanıt vermek ve daha fazla sürdürülebilirlik arayışında olan bir dünyada temiz hava ve saf su sağlamak için, yüksek kaliteli, hassas filtre kumaşları çok önemlidir.

Filtre kumaşlar yardımıyla katılar, damlacıklar veya mikroorganizmalar gibi en ince parçacıklar, filtrasyon ve ayırma teknolojisinde gazlardan ve sıvılardan uzaklaştırılıyor.

Çin’in en büyük filtre kumaş üreticisi olan Jingjin Environmental Protection, özel bir misyonu takip ediyor: “Atık suyu kaynak suyuna ve kanalizasyon pisliğini hammaddeye dönüştürmek.” 1988’de kurulan makine şirketi, atığın kapalı devrelerde arıtılması ve yeniden kullanılması gibi çevre koruma önlemlerinin, gelecekte ülke ekonomileri ve bir bütün olarak dünya için giderek daha önemli hale geleceğini erken dönemden fark etti. Jingjin’in Başkanı Bay Jiang, bu sürdürülebilirlik konseptini devam ettirmek için 2013 yılında filtre kumaşlarını kendisi üretmeye karar verdi.

Belirlenen hedef: Proses teknolojisi olanaklarının gelişimini genişletmek ve otomasyon derecesinin yanı sıra, sürdürülebilir, geleceğe uyumlu geliştirme arayışında ayırma cihazlarının üretim çıktısını artırmaktı. Dornier’den rapierli dokuma makinelerini satın almaya yönelik ilk kararla, makine, kumaş ve bitmiş ürünü kapsayan kapsamlı, sürdürülebilir bir teknoloji yaklaşımı, “Kalite değer yaratır” konseptinin ardından tamamlandı.

Dornier Dokuma Makineleri Ürün Grubu Başkanı Wolfgang Schöffl, “Müşterilerimizin daha da yoğun kumaşlar üretebilmesi için teknolojimizi sürekli olarak ileriye götürüyoruz.” diyor. Bu şekilde, filtre kalitesi son yıllarda sürekli olarak iyileştirildi: Şu anda Jingjin tarafından sipariş edilen en yeni nesil Dornier P2 makinesi, 5 tona kadar bir tarak kırma kuvveti ve özellikle teknik kumaşlar için optimize edilmiş ağızlık geometrisi yüksek yoğunluklu hava ve su filtre kumaşları en iyi kalitede üretilebiliyor.

Schöffl, “İnsanların refahına hizmet eden bir makine tedarikçisi olarak, dünyanın en büyük filtre kumaşı üreticilerinden birine, bizimle uzun yıllar süren başarılı ortaklıkları için teşekkür etmek istiyoruz. Hem Jingjin hem de Dornier şirketlerini birbirine bağlayan şey daha iyi bir gelecek için birlikte çalışmak.” diye konuştu.

 

COMMENTS