BTSR, Tüm İplik Türleri İçin Elektronik Sensörler ve Akıllı Sistemler Sunuyor

BTSR tarafından sunulan çözümler; geleneksel, elastomer, cam ve karbon elyaflı iplikler dâhil olmak üzere tüm iplik türlerinin, iplik hareket sürecinin izlenmesi, besleme geriliminin kontrolü ve önemli kalite parametrelerinin kontrolü için ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış olan elektronik sensörler ve akıllı sistemleri kapsıyor.

BTSR, Tüm İplik Türleri İçin Elektronik Sensörler ve Akıllı Sistemler Sunuyor

BTSR tarafından sunulan çözümler; geleneksel, elastomer, cam ve karbon elyaflı iplikler dâhil olmak üzere tüm iplik türlerinin, iplik hareket sürecinin izlenmesi, besleme geriliminin kontrolü ve önemli kalite parametrelerinin kontrolü için ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış olan elektronik sensörler ve akıllı sistemleri kapsıyor.

Kırk seneyi aşkın süredir İtalyan BTSR firması, iplik hazırlama sürecinden başlayarak tekstil prosesleri sürecinde devam eden tüm üretim aşamalarında, tekstil iplik sektöründe faaliyet gösteren en büyük firmaların uluslararası düzeyde çalışma ortağı oldu.

BTSR markası, sektörde faaliyet gösteren iş birlikçiler tarafından, garanti ve yenilik kavramlarının eşanlamı olarak tanınıyor. BTSR, otuzdan fazla ülkede yaygın olan uluslararası dağıtım ağı sayesinde, dünya tekstil piyasasında büyük bir değere sahip ve bu ağ aracılığıyla tüm Uzakdoğu’da ya da Avrupa’dan Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar bulunan tüm önemli pazarlarda nitelikli bir destek sağlayabiliyor.

BTSR Modern Makineler ve Ekipmanlar Kullanıyor

BTSR firmasının üretim döngüsü iki temel aşamadan oluşuyor. Bunlardan birincisi, en üst seviyede teknolojik ve robotik otomasyon kontrollü bir aşamadır. Bu aşama asgari miktarda son derece kalifiye iş gücünün kullanılmasını ve ürünlerinin temelini oluşturan elektronik bileşenlerin seri üretimi için tamamen otomatikleştirilmiş hatların kullanılmasını öngörüyor. İkinci aşama ise manuel bir aşama olup bitmiş parçaların takibini sağlamak amacıyla organize edilmiş çalışma grupları aracılığıyla tüm bileşenlerinin doğrulanmasını, birleşmesini, kalibrasyonu ve seri numarasıyla tanımlanmasını kapsıyor. Teknolojik yeniliklere her zaman önem verilen üretim bölümünde piyasada bulunan en modern makineler ve ekipmanlar kullanılıyor.

Gelişmiş üretim sistemleri, ürün verimliliği açısından yüksek derecede önem taşıyan, tam kontrollü ve istenilen zamanda gerçekleştirilen bir üretim sürecinin gerçekleşmesine imkân sağlıyor. Her türlü siparişi istenilen zamanda hazır hale getirip müşteriye sunma niteliğine sahipler. SMT teknolojisinde kullanılan elektronik bileşenlerin otomatik montaj hatları, tüm BTSR ürünlerinde yüksek kalite ve çok fazla elektronik minyatür sağlıyor.

Tüm BTSR Ürünleri Çok Sayıda Doğrulama Aşamasından Geçiyor

Yüksek kalite standartlarını sağlamak amacı ile üretimin yüzde 100’ü teknolojik görüntüleme araçları ve ‘devrede test’ aracılığıyla kontrol ediliyor. Firma markasıyla belgelendirilmek için ve bu markayla piyasaya girebilmek için tüm BTSR ürünlerinin, geçtikleri her kontrol hattında, çok sayıda doğrulama aşamalarından geçmeleri gerekiyor.

Şirkette, projelendirme aşamasından itibaren, önem verilen ‘Sorun Çözme’ yaklaşımıyla kalite sistemi yönergelerine uygun olarak çalışılıyor. Müşterilerin tüm talep ve beklentileri analiz edilip talep ve beklentilerine uygun, en mükemmel ve teknolojik olarak en gelişmiş çözümler bulunmaya çalışılıyor.

Ar-Ge laboratuvarlarında çalışan uzman personel, ‘müşteri memnuniyetinin’ sağlanmasını hedefleyen özel ürünler üzerine çalışmalar ve projeler geliştiriyorlar. Projelerin fizibilitesi doğrulandıktan sonra, CAD ekipmanları ile donatılmış bir bölümde, ürünün mekanik, tasarım ve ergonomi bakımından, hem elektronik hem PCB ve ‘sipariş üzerine yapılan’ bileşenler bakımından mühendisleştirilmesi sağlanıyor. Ar-Ge Software alanında çalışan başka bir mühendis ekibi, tüm BTSR ürünlerinin temelinde olan ‘Yazılım Geliştirilme’ süreciyle ilgileniyor.

Ana Sektör Uygulamaları;

  • Bayan ince ve soket çorap
  • Örme ve medikal uygulamaları
  • İplik hazırlık uygulamaları
  • Hijyen ve bebek bezi prosesleri
  • Ayakkabı ve spor giyim
  • Teknik tekstil
  • Halı

BTSR Faydaları

  • Maksimum Üretim Verimliliği ve Kalite
  • Üretim Maliyetlerinde Tasarruf
  • Garanti Edilen Yüksek Kaliteli Üretim

COMMENTS