Eğitimci ve Sanayicilerin Buluşmasına PİMMS Group Desteği

İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Anadolu Lisesi’nin düzenlediği 3 Yıllık Stratejik Oluşum toplantısının bu yılki katılımcıları arasında PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler de yer aldı. Aygüler toplantıda, dijital baskı teknolojisinin sektöre sunacağı olanakları katılımcılarla paylaştı.

Eğitimci ve Sanayicilerin Buluşmasına PİMMS Group Desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın “Mesleki Eğitim Olmadan, Eğitim Olmaz” yaklaşımları ve 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Eğitimciler ve Sanayiciler 3 Yıllık Stratejik Oluşum masasının etrafında buluştu.

Kerim Akyüz’ün organize ettiği ve sunumunu gerçekleştirdiği, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 3 Yıllık Stratejik Oluşum toplantısı; İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Okul Müdürü Abdullah Engin, Matbaacılık Meslek Lisesi okullarının müdürleri, sanayi ve sektörün iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve İMEDDER, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıya davet edilen sektör duayenlerinden PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, Met Kağıtçılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kibar ve İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler de “Kağıdın Dokusu Mürekkebin Kokusu” sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşma yaptı. Selahattin Aygüler, dijital baskı teknolojisinin sektöre sunacağı olanakları katılımcılarla paylaşırken, PİMMS Group katkılarıyla okula bağışlanan Axia 3200 UV LED baskı makinesi hakkında bilgi verdi ve UV baskı teknolojisinin imkânlarını ve geleceğini katılımcılara aktardı.

Etkinlik için hazırlanan tüm baskılar Axia 3200 UV LED baskı makinesi ile hayata geçirildi.Toplantı netice- sinde, önümüzdeki 3 yıllık süreçte dokuz ayrı MEETKAP semineri, dokuz ayrı atölye buluşması, üç yıl boyunca artarak devam eden Döner Sermaye Cirosu, üç yılda üç kez İTOGÜS sergisi, üç yıl sürecek SUUFİ projesi ve SUUFI RESTORATION projesi gibi projeler sektöre ve paydaşlara taahhüt edildi.

Okul ve atölye gezisiyle devam eden toplantı, Grafik Bölümü Öz- gün Baskı Atölyesi TEK TUŞ Tasarım Atölyesi’nin ve Baskı Öncesi Bölümü Bilgisayar Laboratuarlarının Açılış Töreni ile sona erdi.

COMMENTS