Fiberflon, Yıllık Üretiminin %90’ından Fazlasını İhraç Ediyor

Fiberflon ürünlerini, Türkiye’deki fabrikası, çeşitli ülkelerdeki satış ofisleri ve geniş distribütör ağı ile müşterilerine ulaştırıyor. Avrupa, Uzak Doğu, Avustralya, Kuzey ile Güney Amerika ve 60’dan fazla ülkede binlerce firma, Fiberflon ürünlerini kullanıyor.

Fiberflon, Yıllık Üretiminin %90’ından Fazlasını İhraç Ediyor

1988 yılında kurulan Fiberflon; yüksek sıcaklığa dayanıklı PTFE (Teflon) kaplı cam ve Kevlar kumaşlar, silikon kaplı cam kumaşlar, yapışkanlı teflon kumaşlar ve teflon konveyör bantların üretimi konusunda faaliyet gösteriyor.

Fiberflon ürünlerini Türkiye’deki fabrikası, çeşitli ülkelerdeki satış ofisleri ve geniş distribütör ağı ile müşterilerine ulaştırıyor. Avrupa, Uzak Doğu, Avustralya, Kuzey ile Güney Amerika’da ve elliden fazla ülkede binlerce firma, Fiberflon ürünlerini kullanıyor. İhracatı, yıllık üretiminin %90’ından fazla olan firma; fiberglass, Kevlar, Nomex gibi yüksek teknolojik elyaflardan dokunmuş malzemelerin çeşitli floropolimerlerle kaplanması ve/veya lamine edilmesiyle oluşan, yüksek sıcaklığa ve kimyasal maddelere dayanıklı, yapışmaz özellikleri olan çeşitli kompozitler üretiyor.

Fiberflon teknolojinin üst seviyelerini kullanarak en gelişmiş makine ve ekipmanlar ile kaplama, laminasyon, tekstil ve kimya alanlarındaki geniş tecrübesini birleştirerek yüksek kaliteli ürünler dizayn ediyor. Firmanın mühendisleri; ürün kalitesini arttırmak, her türlü özel istekleri karşılamak, maliyetleri azaltıcı daha etkin üretim metotları ile yeni ürünler geliştirmek üzere araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürekli olarak devam ettiriyor. Ayrıca firma, Ar-Ge faaliyetlerine sürekli yatırım yapıyor.

Fiberflon PTFE (Teflon) kaplı gelişmiş kumaşları, filmleri ve proses konveyör bantları, her türlü kauçuk, plastik, gıda ve tekstillerin kurutma, sıcak yapıştırma veya pişirme proseslerinde birçok endüstrinin proses problemlerini çözmede yardımcı oluyor. Bunun yanında yanmazlık, yapışmazlık ve UV ışınlarına dayanım özelliği sayesinde stadyum, AVM gibi projelerde asma-germe sistemlerinde kullanılıyor.

COMMENTS