Groz Beckert’ten Optimize Edilmiş Tek Telli Gücü

Groz-Beckert ürün yelpazesinde çeşitli uygulamalar için birçok farklı gücü bulunuyor. Bunlardan ikisi; genellikle iki telden yapılan Rondofil ve Jakarlı gücü’dür. Groz-Beckert bunları yenilikçi bir şekilde tek bir telden yapılan mono telli gücüler olarak sunuyor.

Groz Beckert’ten Optimize Edilmiş Tek Telli Gücü

Tek telli gücü; proses, son ürün ve çevre için sayısız avantaj sağlıyor.

Rondofil’den Jakar’a

Gücü telleri, dokuma sürecinin temel bileşenlerinden biridir: Onlarsız hiçbir dokuma kumaş oluşturulamaz. Hem Groz-Beckert Rondofil gücü hem de Groz-Beckert Jakar gücü tek bir telden yapılır. Bu, en ince çözgü iplikleri için bile mükemmel bir yüzey sağlar. Tek telli gücünün yüzey kalitesi, çözgü ipliklerinin çok yüksek sıra yoğunlukları için de avantajlıdır: Sonuç, maksimum verimlilikle üretilen yüksek kaliteli kumaşlardır.

Groz-Beckert’in tek telli gücüleri, aynı zamanda gücü gözü olarak da bilinen iplik gözünün bükülüp lehimlenmemesi, ancak yapıştırılmasıyla da karakterize edilir. Çift tel gücülerin kullanımına kıyasla, iplik yüzeyi bu nedenle daha da fazla korunur ve çözgü ipliğinin malzeme yorgunluğu ve korozyon nedeniyle zarar görmesi önlenir.

Yapıştırılmış iplik gözünün bir başka avantajı, sabitleme için kurşun içeren lehim kullanılmaya gerek olmamasıdır, bu da gücülerin daha çevre dostu ve kaynak tasarrufu olmasını sağlar.

Groz-Beckert tek tel gücülerin avantajları:

  • Yüzey, ipliğe karşı hassastır
  • Yüksek yoğunluklar için tek telden yapılmıştır
  • Lehimleme kutusu kullanılmamıştır
  • Paslanmaz çelikten yapılmıştır
  • Her türlü iplik için uygundur
  • En yüksek üretim doğruluğu
  • Müşteriye özel özellikler

REACH Uyumlu ve çevre dostu

Gücülerin imalatında kurşun içeren lehim kutularından kaçınılması, her yönden avantajlar sunar. Diğer rakip ürünlerin aksine, tek telli gücü kurşun içermez ve bu nedenle sağlığa veya çevreye zararlı değildir. Bu nedenle, özel cilt koruması gibi SVHC (yüksek endişe verici maddeler) kurşun kullanırken gerekli olan önlemlere gerek yoktur. Bu, Groz-Beckert’in mono telli gücülerinin REACH uyumlu olduğu ve böylece kimyasal maddelerin kullanımına ilişkin uyumluluk gerekliliklerinin karşılanmasına yardımcı olduğu anlamına gelir.

COMMENTS