Hannecard, ASB Industries Firmasını Satın Aldı

Fransız Hannecard firması, Afrika, Avrupa, Asya ve Güney Amerika'dan sonra Amerika kıtasına da yerleşti. Hannecard, Barberton, Ohio’da bulunan tanınmış ASB Industries firmasını satın aldı.

Hannecard, ASB Industries Firmasını Satın Aldı

Her iki şirket de 15 Ocak’ta güçlerini birleştirdi ve ABD’de Hannecard Roller Coatings Inc. adı altında faaliyet gösterecek.

Bir aile şirketi olarak işletilen ASB Industries, ABD’de termal sprey (HVOF, alev spreyi, plazma sprey, elektrik ark spreyi,….) ve soğuk sprey kaplamalar gibi endüstriyel kaplama hizmetleriyle tanınıyor.

ASB endüstrileri, Hannecard’ın dünya çapındaki uzmanlığından ve Ar-Ge’sinden yararlanabilecek ve aynı zamanda Hannecard, ASB’lerin tanınan teknolojisini Avrupa, Asya ve Afrika’da genişletecek. Şu andan itibaren ASB, spreylerinin yanı sıra, merdaneler için geniş bir yelpazede kauçuk ve poliüretan kaplamalar da önerebilecek.

Ücretsiz hizmetlerin ve kaplamaların eklenmesi, her iki şirket için çok daha geniş bir ürün ve hizmet sunumu yaratacak.

Hannecard: Merdane Kaplamada Yüzyıllık Tecrübe

120 yılı aşkın tecrübesi ile Hannecard firması, Avrupa’nın önde gelen endüstriyel merdane kaplama tedarikçilerinden biridir. Firma, çeşitli sektörlerde bulunan müşterilerine kauçuk, poliüretan, kompozit ve karbür merdane kaplamaları sunuyor.

Hannecard firması bunun yanı sıra, merdane bakımından merdane onarımına ve merdane optimizasyonuna kadar çok çeşitli hizmetler de sunuyor. Hannecard SAS, Rollin markası altında tekstil terbiye endüstrisine aşağıdaki ürünleri sağlıyor.

 

  • Basınç ile çektirme makinelerinde kullanılan kauçuk kayışlar: Sanfor, Comfit ve Bonzai
  • Tekstil terbiye makinelerinin terbiye fularlarına ait merdanelerde, ebatlandırma işleminden boylamaya kadar değişik alanlarda kullanılabilecek kauçuk kaplamalar
  • Kaplama hatları için yapışmayı önleyici kauçuk kaplamalar
  • Tubetex makineleri için metal merdaneler
  • Merdane kaplama bantları.

Hannecard firmasının sunduğu çözümler her tür kumaşta kullanılabilecek çözümlerdir. Örme, dokuma, teknik tekstiller ve nonwoven kumaşlar için hazırlık sürecinden terbiye işlemine kadar, kumaş kaplaması için özel geliştirilmiş yapışma önleyici kaplamalar dâhil olmak üzere çeşitli çözümler sunuyor.

Hannecard firmasının sunduğu çözümler şu şekilde sıralanabilir:

  • Dokuma tesislerinde kullanılan teknik merdanelerin verimliliğini artırmak adına düzenlenen teknik ziyaretler (örneğin sıkma oranı), lastik kaplamaların ömrü, çektirme makinelerinin çektirme oranı,
  • S-merdanelerine ait tüm bakım işlemleri,
  • Komple çelik tabanlı merdanelerin (standart veya anti-fleksiyon) temini.

Tekstil terbiye endüstrisi içerisinde Rollin firması, performansı sürdürülebilir bir şekilde arttıran yenilikçi çözümler sunuyor.

 

COMMENTS