“IGM 2022 Fuarı’nda Yurt Dışından Misafirlerimizi Ağırladık”

1982 yılından bu yana konfeksiyon makineleri sektöründe hizmet veren Tetaş, mümessilliğini yaptığı Tajima Nakış Makineleri ile IGM 2022 Fuarı’na katıldı.

“IGM 2022 Fuarı’nda Yurt Dışından Misafirlerimizi Ağırladık”

Kudret Çelebi, Tetaş Satış Direktörü

Tajima tarafından yeni geliştirilen TMCP-VF Serisi -Çok kafalı otomatik nakış makineleri ile fuarda yerini alan Tetaş Satış Direktörü Kudret Çelebi ile Tekstil Teknoloji dergimiz için röportaj gerçekleştirdik.

 IGM 2022 Fuarı’nın sektöre katkıları hakkında görüşleriniz nelerdir?

Pandemi sürecinde fuarların iptal edilmiş olmasından dolayı uzun bir ara vermek bizi çok üzdü. Bu süre boyunca müşterilerimizle karşılıklı görüşmeyi ve sosyalleşmeyi özledik. Her zaman IGM Fuarı’nı ayrıca önemsiyoruz. Kendimizi ve ürünlerimizi tanıtmak açısından bir fırsat olarak görüyoruz. Konfeksiyon ve hazır giyim sektörü fuar sayesinde bir araya geldi. Biz de böylece hem ziyaretçilerimizi ağırladık hem de sektörün çeşitli kesimlerinden yeni iş birliktelikleri oluşturduk.

IGM 2022’ de sergilediğiniz ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Nakış ve dijital baskı makineleri ile fuara katıldık. En yeni ürünlerimizi müşterilerimize çalışır halde sunduk. Bu imkânı bulduğumuz için IGM 2022 Fuarı bizim için büyük önem taşıyor. Ham ipi dijital olarak boyayabilen ve işleyebilen makinemizi tanıttık. Yüzde yüz pamuk ve yüne baskı yapan makinelerimiz mevcut. Tajima’nın 2mm pula kadar nakış yapan 8 pullu makinesini IGM 2022’de sergiledik. TMCP-VF Serisi -Çok kafalı otomatik nakış makineleri oldukça yoğun ilgi gördü. Bunların tanıtımını IGM 2022 sayesinde yaptık. Nakış sektörü ve dijital baskı açısından fuar bizim için çok verimli geçti. Yurt dışından da gelen misafirlerimizi ağırlayıp ürünlerimizi tanıttık.

Türkiye’de konfeksiyon ve hazır giyim ürünlerinin bugün geldiği konum hakkında neler söylemek istersiniz?

Açıkçası pandemi süresi boyunca tekstil sektörü yerinde saymadı ve büyümeye devam etti. Ev tekstili, çorap, iç giyim gibi pazarlar gelişti. İhracat hazır giyimde pandemi sayesinde daha da büyüdü. Konfeksiyon ve hazır giyim sektörü başlı başına değişime ve gelişime açık bir sektör. Pandemi sonrası lojistik maliyetleri de iyice arttı. Bu Türkiye’yi daha da öne çıkarıyor. Sebebi ise; konum olarak Avrupa’ya çok yakın olmamız.  Kısacası Türkiye’nin en önemli avantajının lojistik olduğunu söyleyebiliriz.

 

COMMENTS