ITME 2022 Fuarı’nda 1600’dan Fazla Makine Sergilendi

Bu yıl 8-13 Aralık tarihleri arasında 11. kez düzenlenen ITME 2022 Fuarı’na 68 ülkeden 80,400 kişi katıldı. 1600’den fazla makinenin çalışır halde sergilendiği fuar, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

ITME 2022 Fuarı’nda 1600’dan Fazla Makine Sergilendi

Fuarda; eşzamanlı programlar arasında teknik görüşmeler, CEO buluşması, endüstri ödülleri, vahşi yaşam fotoğraf galerisi, mezunlar buluşması ve katılımcıların heyecanını artıran hükümetler arası etkileşimler gibi etkinlikler de yer aldı.

Altı yıllık aradan sonra gerçekleşen etkinlikte; Hindistan ile ilişki kurmak isteyen ilgili ülkenin yetkilileri tarafından yönetilen 13 ülkeden delegasyonlar ve endüstri üyeleri, teknokratlar, akademisyenler, öğrenciler ve hükümet yetkililerini kapsayan ziyaretçi profili kaydedildi.

Bombay’daki Veermata Jijabai Teknoloji Enstitüsü tarafından ‘Tekstil Sektöründe Azalt-Yeniden Kullan-Geri Dönüştür, Son Teknoloji’ konulu bir teknik sempozyum hem yetkililer hem de endüstri tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Platform, el sanatlarına ve geleneksel zanaatkarlara, özellikle de ülkenin kırsal kesimlerinden gelen kadın dokumacılara küresel bir bakış açısı sağladı. Yaban hayatı ve fotoğrafçılıktan hoşlananlar için, ünlü fotoğrafçı Hari Santharam tarafından çekilen bir dizi fotoğraf sergilendi. Altı günlük bu etkinlik, tarımdan sonra en büyük 2. istihdam yaratan sektör olan Hindistan’ın tekstil endüstrisinin iyileştirilmesi ve modernizasyonu için önem arz ediyor. Ayrıca, Hint tekstil mühendisliği endüstrisinin iç pazarın talebini karşılama ve küresel pazarda rekabet etme motivasyonunu arttırdı. Hindistan’ın dijital hünerini sergileyen ITME Fuarı, tüm hizmetlerini dijitalleştirdi ve etkinlik katalogları, ziyaretçi rehberi, yardım masası yardımı, sergici el kitabı vb. gibi hizmetler sunuldu.

COMMENTS