James Heal, WickView’ı Piyasaya Sürdü

Birinci sınıf tekstil test cihazlarının global üreticisi James Heal, nemin kumaş ve diğer malzemelerden aktarımını izlemek ve kaydetmek için gelişmiş bir görüntüleme sistemi kullanan son teknoloji cihazı WickView'i piyasaya sürdü.

James Heal, WickView’ı Piyasaya Sürdü

Birinci sınıf tekstil test cihazlarının global üreticisi James Heal, nemin kumaş ve diğer malzemelerden aktarımını izlemek ve kaydetmek için gelişmiş bir görüntüleme sistemi kullanan son teknoloji cihazı WickView’i piyasaya sürdü.

WickView, giysi ve tekstil üreticilerinin malzemelerinin nemle ne kadar etkili olduğunu anlamalarına ve emilim davranışlarını tahmin etmelerine yardımcı oluyor.

WickView’in önemli bir özelliği hem dikey hem de yatay emilim testi yapabilmesidir. Cihazı döndürmek, testin farklı yönlerde gerçekleşmesini sağlayarak emilim davranışı hakkında yeni bir anlayış düzeyi sağlıyor. Örneğin, kumaşın elit spor giyimde (ağırlıklı olarak dikey) veya bir hastane yatağına yerleştirilmiş nonwoven veya keten kumaşlarda (ağırlıklı olarak yatay) kullanılıp kullanılmayacağıyla ilgili bilgi veriyor. Bu, mevcut pazar çözümlerine göre büyük bir avantaj sağlıyor ve performans konusunda rakipsiz bir bakış açısı sunuyor.

WickView’in su dağıtım sistemi, numunenin yatay veya dikey konumda olup olmadığına bakılmaksızın kontrollü bir şekilde, numunelere hassas bir şekilde nem veriyor. En ileri teknolojiye sahip yüksek çözünürlüklü kameralar, nem hareketini kaydetmek için malzeme örneğinin her iki tarafına yerleştiriliyor. Bu kameralar testin tam görünürlüğünü sağlıyor ve numune renginden veya modelinden bağımsız olarak test sürecini mükemmel bir şekilde görüntülemek için Ultraviyole ve Kızılötesi ışık kullanıyor.

WickView, James Heal’ın sezgisel TestWise yazılımının yeni bir sürümü ile tam olarak destekleniyor ve testin canlı video çekimi, ıslak bölge sınır karşılaştırması ve nemin nasıl yayıldığının video oynatımı dâhil olmak üzere emilim işlemini ayrıntılı olarak gösteriyor.

TestWise, maksimum ıslanan alan, alan sınırı, y forma ekseni ve emilim hızı dâhil olmak üzere 9 metriği hesaplayabiliyor. Sonuçlar görsel olarak veya grafik formatında sunulabiliyor ve sonuç şablonları, kendileriyle ilgili kullanıcı bilgilerini göstermek için uygulanabiliyor. WickView için Testwise ile sonuçların analizi kolaydır. Önceki testler yazılıma yeniden yüklenebiliyor ve tekrar görüntülenebiliyor. Önceki birkaç örnek dosya hem görsel olarak hem de bildirilen sonuçlarda ekranda karşılaştırılabiliyor.

İnovasyon Direktörü Neil Pryke şunları söylüyor: “James Heal’da sürekli olarak yenilik yapıyoruz, bu alanda liderlik etmenin yollarını arıyoruz ve tekstil profesyonellerine çözümler sunmak için test yöntemlerimizi sürekli geliştiriyoruz. WickView, hassas test cihazı serimizdeki en son yenilik ve halihazırda bu cihazı gören en iyi markaların hepsinden harika tepkiler aldı. Zaten birkaç ön sipariş aldık. WickView sonuçları hesaplıyor ve kaydediyor. Mevcut test yöntemlerine kıyasla kullanıcıya gerçek yaşamın doğru bir gösterimini sağlıyor. WickView, kumaşın yönünü, şeklini, hızını ve gerçek ıslak alanını inceleyerek, bir numuneyle temas ettiğinde ter ve diğer sıvıların nasıl davrandığını doğru bir şekilde ölçüyor.  İster en yeni kumaşların performansını değerlendirmek için Ar-Ge’de ister standarda uygunluğu sağlamak için tedarik zincirinde kullanılsın, WickView endüstri profesyonellerinin aşırı derecede gereksinim duydukları esnekliğe ve kavrayışa sahiptir.”

COMMENTS