Karl Mayer Çözgülü Örme Tekstil Ürünleriyle Techtextil’de

Karl Mayer, Techtextil Frankfurt 2019’da salon 3.0’da, E 18 numaralı standında olağanüstü performans düzeyine sahip çözgülü örme tekstil ürünlerini sergileyecek.

Karl Mayer Çözgülü Örme Tekstil Ürünleriyle Techtextil’de

Fuarın Textile Makerspace platformun- da, entegre elektriksel iletkenlik, şekillendirme özelliklerine sahip tekstil ürünleri ve binaları korumak için son derece verimli tekstil çözümleri ve tamamen yeni nesil spacer çözgülü örme tekstilleri yer alacak. Karl Mayer, ziyaretçileri fuar ile aynı anda düzenlenecek olan ve Obertshausen merkezindeki bir kurum içi gösteriye davet ediyor. Bu etkinlikte ziyaretçiler için yeni nonwoven makinesinin ilk gösterimi yapılacak, ziyaretçiler alana otobüs transferiyle kolaylıkla ulaşabilecek.

Karl Mayer, dijitalleşme alanında da trend belirleyici olarak tanınıyor. Firma, tüm dijital çözümlerini KM.ON markası altında topladı ve bu sistemi Techtextil’deki standında sergileyecek.

RAPID TEXTILE – YENİ ÇÖZÜMLERE ULAŞMANIN HIZLI YOLU

Ekstra üretim olasılıkları, çözgülü örme teknolojisi ile kombin edilerek mükemmel performans ve düşük üretim maliyetine sahip olan tekstiller üretilebiliyor. Bunun örnekleri arasında 3D baskı ile işlevsel hale getirilen çözgü örgüleri bulunuyor ve bunlar Techtextil’de sergilenecek.

Karl Mayer, yeni teknolojilerin ve yenilikçi ürünlerin kullanımı ile ilgili tüm faaliyetlerini Rapid Textile kavramı altında bir araya getirdi. Bunlar, bir şeyler denemek, yeni ürünler geliştirmek ve kutunun dışında düşünmek için uygun bir platform sunan Textile Makerspace sisteminin bir parçasını oluşturuyor.

TEKSTİL DEVRESİ – TASARIMLARI HEYECANLANDIRMANIN HIZLI YOLU

Elektriksel olarak iletken tekstiller şu anda çok gündemde olan bir konu ve çeşitli şekillerde üretilebiliyorlar. Bu üre- timin kolay yöntemi, makine üzerinde kumaş üretimi sırasında iletken iplikleri doğrudan birleştirmektir.

Textile Makerspace’in bir diğer unsuru olan Tekstil Devresi burada çözgülü örmenin potansiyelini açığa çıkarıyor. Karl Mayer’in multibar raşel makinelerinde geometri, boyut ve konum bakımından maksimum esneklik sunan iletken bölgeler üretilebiliyor. Örnekler endüktif şarj istasyonlarını ve robotların uzaktan kumandasını içeriyor ve bunlar Techtextil’de gösterilecek.

PLASTİK EFEKTLİ DESENLER İÇİN YENİ ÇÖZÜMLER

Çift barlı raşel makineleri, çeşitli desenlere sahip çözgülü örme spacer tekstillerin üretiminde kullanılarak, sektöre sıkı bir şekilde yerleşti. Yeni model artık tamamen yeni tasarımların üretilmesine, yani dekoratif, kabartma yüzeylere sahip çözgü örme tekstil ürünlerine olanak sağlıyor.

Spacer katmanı yerine, üç boyutlu tasarım öğeleri üst ve alt taraflarda işleniyor. Tasarımlar neredeyse hiçbir kısıtlama olmadan şekillendirilebilir, konumlandırılabilir ve açık tasarımlarla birleştirilebilir. Bu özellikler, nete yakın biçimli üretimlere yeni bir boyut ayarı kazandırıyor. Hırsızlar, girişimleri sırasın- da sıklıkla motorlu testereler ve mat- kaplar kullanırlar, ancak çekirdeğinde atkı örgülü çözgülü dokumalar içeren yeni patentli güvenlik paneli sayesinde etkili bir şekilde durdurulabilirler. Kesilmeye dirençli tekstillerle temas halinde, dönen aletlere malzemeden hızlı bir şekilde büyük miktarlarda elyaf salınır. Oldukça etkili güvenlik panelleri çok hafiftir ve güvenlik kapıları, zırhlı araçlar, kasalar ve para çekme makinelerine gibi araçlara kolayca uygulanabilir.

YAPIŞTIRMA ZARI İÇİN YENİ RAŞEL MAKİNESİ – NONWOVEN PAZARINDA DAHA FAZLA FIRSAT

Yeni RACOP-NW serisindeki bir model, Techtextil ile aynı anda gerçekleşecek Obertshausen’deki bir kurum içi gösteride sergilenecek. Bu verimli ve pek çok avantaj sunan teknoloji harikası nonwoven makinesi, besle- nen tülbentlerden dikişle bağlanan nonwoven kumaşlar üretiyor. Ayrıca, termal proseslere kıyasla çok daha az enerji tüketiyor. Bu genel avantajlara ek olarak, yeni RACOP-NW modeli ayrıca istisnai bir maliyet, fayda oranı sunuyor. Aynı zamanda son derece esnektir ve bu nedenle çeşitli uygulamalarda kullanılabiliyor.

 

COMMENTS