Monforts, Techtextil 2019 Fuarında: Tek Kaynaktan Tüm Kaplama İşlevleri

A.Monforts Textilmaschinen GmbH & Co. KG, 14-17 Mayıs tarihlerinde Frankfurt'ta düzenlenecek olan Techtextil fuarında 3. Salondaki F01 standında, geçtiğimiz günlerde texCoat ve Allround kaplama ünitelerinde yapılan bir dizi yeniliğini sergileyecek.

Monforts, Techtextil 2019 Fuarında: Tek Kaynaktan Tüm Kaplama İşlevleri

Monforts, teknik tekstiller ve nonwoven yüzey kaplamalarında büyük bir gelişme olan bu çalışma ile, bugün en titiz müşterilerce talep edilen hassas kaplama hassasiyet seviyesini karşılamak amacıyla, texCoat ve Allround kaplama ünitelerinde artık isteğe bağlı karbonfiber versiyon olan kaplama silindiri sunuyor.

Monforts Teknik Tekstiller Sorumlusu Jürgen Hanel bu gelişmeyi, “Karbon silindirler; kompozitler ve diğer ağır kumaşlar için ön preparatlar gibi malzemelerin işlenmesinde ihtiyaç duyulan sarma gerilimini sağlamak için gereken aşırı sertliği sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda çok hafif esnek malzemeler için de kaplama hassasiyetinde önemli bir mesafe kaydetti. Ayrıca, silindir yüzeyleri hem aşınmaya hem de agresif kimyasalların yol açtığı zararlara karşı özel bir seramik kaplama ile korunmaktadır.” sözleriyle açıkladı. Hanel, diğer bir faydasının da silindir temizliğinin oldukça kolay olduğunu söyledi.

Hanel, “2015 yılında TexCoat ve Allround sistemlerimizin kaynağı olan kaplama teknolojisini geliştirdiğimizden bu yana birçok iyileştirme yaptık. Bu gelişmelerin tamamı, daha yüksek kaplama hassasiyetine ve işlem görmüş kumaşların sonuç kalitesine de yansıyor. Aynı zamanda, son geliştirdiğimiz çok işlevli kaplama başlıklarımız sayesinde, kapsamlı bir modül yelpazesi oluşturarak oldukça geniş seçenekler de sunuyoruz.” dedi.

Teknik tekstil ve nonwoven sektöründe makine planları, şu anda Monforts’un cirosunun %25’inden fazlasını oluşturmakta olup, kayda değer bu son başarılar arasında, Almanya’da dijital olarak basılan yumuşak tabelalarda önde gelen alt tabaka üreticileri için altı metre genişliğinde kaplama ünitesinin tedariki de yer alıyor.

Yüksek performanslı kompozitlerde kullanılan karbonlu kumaşlardan, yüksek sıcaklıklarda çalışan filtre araçlarına, alev geciktirici bariyer kumaşlarına, biyogaz tesislerinde metan gazı toplanması ve depolanmasında kullanılan ağır hizmet zarlarına kadar farklı birçok sistem de ve donanıma sahip malzemelere ve DSC güneş pillerinde baz astar olarak kullanılan sensörler ve elektrik iletkenleri gibi çeşitli uygulamalar da kullanılıyor. Bununla birlikte, tüm bu malzemelerin ortak bir özelliği var:

Hepsinde, maksimum verim elde etmek için uzman kaplama ve son işleme, enerji ya da hammadde kullanımında tasarruftan taviz vermeyen teknoloji sayesinde maksimum esneklik ve kumaş formülleri arasında hızlı geçiş gibi özelliklere ihtiyaç duyuluyor.

COMMENTS