Karl Mayer’den Ayakkabı Kumaş Sektörü İçin RDJ 6/1 EN

Karl Mayer, şık ayakkabı kumaşları üretmek için piezo jakar teknolojisine sahip makine yelpazesini genişletti. Yeni RDJ 6/1 EN artık RDPJ 7/1 EL ve RDJ 5/1 makinelerini içeren serilere dâhil edildi.

Karl Mayer’den Ayakkabı Kumaş Sektörü İçin RDJ 6/1 EN

Karl Mayer, şık ayakkabı kumaşları üretmek için piezo jakar teknolojisine sahip makine yelpazesini genişletti. Yeni RDJ 6/1 EN artık RDPJ 7/1 EL ve RDJ 5/1 makinelerini içeren serilere dâhil edildi.

Daha iyi bir fiyata sahip olan bu makine, yüksek çubuk versiyonundan daha hızlı çalışıyor. Tasarım potansiyeli açısından da diğerlerinden çok az bir farkı var. Halen üretilen jakarlı ayakkabı kumaşlarının neredeyse yüzde 90’ı RDJ 6/1 EN’de üretilebiliyor. Bu yeni makinenin konfigürasyonu, tasarlanmış ara tekstil ürünleri ürütmek için onu ideal kılıyor. RDJ 5/1 ile karşılaştırıldığında RDJ 6/1 EN’de ilave bir kılavuz çubuk, EN tahrik ve jakar çubukları için iyi düşünülmüş bir iplik besleme sistemi bulunuyor ve genişletilmiş tasarım olanakları, daha yüksek ürün kalitesi ile kolay desen değişimi imkânı sunuyor.  Maliyeti ise hâlâ rekabetçi seviyelerde bulunuyor.

Ayakkabı Kumaşları Üretmek Için Yüksek Performanslı Bir Makine

RDJ 6/1 EN, E 22 ve E 24 ölçülerinde mevcut ve 138″ çalışma genişliğine sahip. Tarak çubukları  arasındaki çarpma mesafesi sürekli olarak 2 mm ile 8 mm arasında ayarlanabiliyor. Müşteriler beş kılavuz çubuk, bir bölünmüş jakar çubuğu, sayaç alıştırma işletim modunda çalışabilen bölme çubukları ve bir EN model tahriki satın alabiliyor.  Ayrıca geniş bir kumaş yelpazesi üretebiliyor. Yoğun yapıların yanı sıra herhangi bir boyutta ve herhangi bir yere yerleştirilebilen delikli geniş bir desen yelpazesi çalışılabiliyor. Sonuç, belirli bir nefes alabilirliğe sahip çekici ayakkabı kumaşları oluyor. Ayrı jakar çubukları, tezgâh alıştırma modunda hareket ettirilirse açıklıkların konturları son derece açıktır. Bu durumda, iplik iki kesit çözgü demetinden besleniyor.

Bu, ipliğin içeri çekilmesini kolaylaştırarak iplik çalışma sürelerini iki katına çıkarıyor – EN tahriki verimliliği olumlu yönde etkileyerek verimliliği artırmaya daha fazla katkıda bulunuyor. Yedi elektronik kılavuz çubuk tahriki, modellerin çok kolay ve esnek bir şekilde değiştirilmesini sağlıyor. Ayrıca desen disklerini satın alma, saklama ve değiştirme maliyetleri ortadan kaldırılıyor. Tüm Karl Mayer makinelerinde olduğu gibi, RDJ 6/1 EN de kolayca çalıştırılabiliyor. RDJ 5/1 ile karşılaştırıldığında yeni bir özellik, makine ve örgü elemanlarının standart olarak LED aydınlatma ile donatılmış olmasıdır. Görünürlüğün arttırılması, özellikle iplik çekerken kullanımı daha da kolaylaştırıyor. Bu yeni çift çubuklu raşel makinesi, örgü elemanları söz konusu olduğunda RDJ 5/1 ve RD 7 / 2-12 EN ile tamamen uyumludur. Bu da yedek parçaların depolama gereksinimlerini azaltıyor.

COMMENTS