Mahlo, Dakka’da Yenilikçi ve Sürdürülebilir Üretim Yöntemlerini Tanıttı

Alman makine üreticisi Mahlo GmbH + Co KG, diğer altı ortakla birlikte, mevcut yerel tekstil endüstrisinden gelen 250 kadar karar vericiye yenilikçi ve sürdürülebilir üretim yöntemlerini sundu.

Mahlo, Dakka’da Yenilikçi ve Sürdürülebilir Üretim Yöntemlerini Tanıttı

Alman makine üreticisi Mahlo GmbH + Co KG, diğer altı ortakla birlikte, mevcut yerel tekstil endüstrisinden gelen 250 kadar karar vericiye yenilikçi ve sürdürülebilir üretim yöntemlerini sundu.

Sürdürülebilir, kaliteli ve ekonomik olarak nasıl üretim yapabilirim? Bu sorular aynı zamanda dünyanın en güçlü pazarlarından biri olan Bangladeş’teki tekstil endüstrisi tarafından da soruluyor. Bu sorulara yılbaşında Dakka’daki tekstil makineleri tedarikçisi Tootal Quality Resources Ltd’nin düzenlediği bir etkinlikte cevap verildi. Alman makine üreticisi Mahlo GmbH + Co KG, diğer altı ortakla birlikte, mevcut yerel tekstil endüstrisinden gelen 250 kişi kadar karar vericiye yenilikçi ve sürdürülebilir üretim yöntemlerini sundu.

Tootal, ortakları; Mahlo, Brazzoli, Cubotex, Ferraro, Hohenstein Enstitüsü (OekoTex), Mario Crosta ve Bangpoo Chemicals ile birlikte, misafirleri için ‘Endüstri’de ‘Kim Kimdir’ başlıklı ilginç ve bilgilendirici bir program tasarladı. Güncel gelişmeler ve yeşil teknoloji arasındaki etkileşim, etkinlikte öne çıkan temalardı. Mahlo GmbH Satış Müdürü Thomas Höpfl ve Bölge Satış Müdürü Adnan Andaç, üretimdeki kontrol sistemlerinin genel performansı ve kârı iyileştirme yolları konularında sunumlar gerçekleştirdi. “Tekstil üreticileri sürdürülebilirlik, çeşitli tüketici talepleri, artan kalite gereksinimleri, hammadde ve personel için artan maliyetler gibi birçok zorlukla karşı karşıya. Tüm bu gereksinimleri karşılamak zorlu ve uzun zaman gerektiriyor. Çözüm: Endüstri 4.0 ilkelerine dayalı veri tabanlı tekstil üretimi.” diyen Höpfl sözlerine şöyle devam etti: “Makine bağlantısı, bilgi şeffaflığı ve teknik destek olmadan sürdürülebilir üretim artık mümkün değil.”

Pratik uygulama için, Bavyera’daki düşünce kuruluşu mSmart sayısallaştırma konseptini geliştirdi. Kontrol odası yazılımı mPilot ve veri analiz aracı mLog dâhil olmak üzere sistem modülleri, makinelerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlıyor ve makine operatörünün verilerin tam şeffaflığını garanti ediyor. Höpfl ve Andaç sunumlarında Mahlo’nun ram makinesi etrafındaki süreçleri izlenebilir ve böylece kontrol edilebilir hale getirmek için hangi proses kontrol sistemlerini kullandığını da gösterdi. Saal uzmanları dinleyicilere “Güvenlik marjları artık geçmişte kaldı. Üretim kazançlarınız performans, kalite ve kâr bakımından artıyor.” dedi.

COMMENTS