Karl Mayer’den Günden Güne Kolaylaşan Atkılı Örgü

Karl Mayer firması sadece makinelerini değil, aynı zamanda onların kullanımını daha basit ve daha verimli hale getirmek için sürekli olarak iyi düşünülmüş çözümler geliştirmek için çalışıyor. Ayrıca üretici firma, sanal mağazasında bulunan yedek parça çeşitliliğini adım adım genişletmeye devam ediyor.

Karl Mayer’den Günden Güne Kolaylaşan Atkılı Örgü

Karl Mayer firması sadece makinelerini değil, aynı zamanda onların kullanımını daha basit ve daha verimli hale getirmek için sürekli olarak iyi düşünülmüş çözümler geliştirmek için çalışıyor. Ayrıca üretici firma, sanal mağazasında bulunan yedek parça çeşitliliğini adım adım genişletmeye devam ediyor.

İğne milleri için kontaktör kapağı

Geliştirilen en yeni araçlardan biri, küçük ama oldukça etkili bir bileşen olan İğne Yuvası Koruyucusudur. Çalışma genişliği makine genişliğinden farklılaştığında açılan bir düzeneğe sahiptir. Düz u-profilli kapak benzeri bir bileşen olarak, İğne Yuvası Koruyucusu iğne milinin iğne olmayan bölümüne yerleştiriliyor ve kapalı kalan kısmı hasar ve kontaminasyondan koruyan iğne mili kapağı ile sabitleniyor. Pratik kapak ayrıca iğne milinin boyutsal stabilitesine de katkıda bulunuyor. İğne Yuvası Koruyucu bir inç genişliğinde, hafif plastikten yapılmıştır ve pürüzlü yüzeyi sayesinde kavraması kolay bir bileşendir. Şu anda yalnızca bazı HKS modelleri için kullanılıyor; diğer seriler için sürümleri çok yakında piyasaya sürülecek. Hiçbir aracıya gereksinim duymadan doğrudan doğruya Karl Mayer firmasının sanal mağazasında bulunan yedek parçalarından veya akıllı telefon bakım uygulaması üzerinden tarama işlevini kullanarak sipariş vermek oldukça kolay hale geldi.

Bölmeli 2″ kılavuz ünitesi

Bir başka yenilik de, atkılı örme makinelerinin zemin kılavuz çubuklarının yüklenmesi sırasında en az miktarda malzeme israfını ve yeniden ayarlamaların daha kısa sürede yapılmasını sağlıyor. Hızlı değişim ve yeniden ayarlamalar için, 1″ kılavuz üniteler yerine, 1″ bölümlendirme kullanılarak iki eşit parçaya ayrılabilen 2″ versiyonları kullanılıyor. Bir kılavuz iğnesi arızalandığında, standart 2″ versiyonları olduğu gibi tüm üniteyi değiştirmek gerekmez. 1″ olan parçayı hasarlı alandan ayrıştırmak ve münferit olarak değiştirmek yeterli oluyor. Yeni geliştirilmiş ve sofistike 1″ bölümlendirme özelliğine sahip pratik 2″ plastik kılavuz ünitesi, Barselona’da düzenlenen ITMA 2019’da tanıtılmış ve piyasaya sürülmüştü. Fuardan hemen sonra başlayan müşterilerin yoğun ilgisi dünya çapında artmaya devam ediyor. Çok sayıda makine hâlihazırda yeni geliştirilen 2″ kılavuz üniteleri ile donatıldı ve bu üniteleri içeren seri makineler yakın gelecekte teslim edilecek. Firmanın ayrıca incelik çeşitliliklerini genişletme planları da bulunuyor. Bölümlendirme özelliğine sahip 2″ kılavuz üniteler şu an sadece E 18 ile maksimum E 36 ölçeklerine kadar olan kılavuz iğnelere sahip bazı modeller ile kullanılabiliyor.

Firmanın Yedek Parça Sanal Mağazasında genişletilmiş ürün yelpazesi

Karl Mayer firması, genel merkezden takip edilen Yedek Parça Sanal Mağazasını daha da cazip hale getirdi ve bu sayede atkılı örme makineleri için yedek parça yelpazesini genişletti. Artık 6.000’den fazla yedek parça doğrudan dijital sipariş portalı üzerinden sipariş edilebiliyor. Genişletilmiş yedek parça seçenekleri ayrıca Racop ve Copcentra serisi makineler için de ürünler ve parçalar içeriyor. En son sanal mağaza güncellemesi ile katalogdaki ürün aramaları daha basitleştirildi ve ek ürün kategorileri de eklendi. Örneğin, “Örgü elemanları” başlığı altında, Araçlar, Örgü elemanları ve İplik tarak / İplik ayırma tarağı kategorileri eklendi ve “Mekanik parçalar” başlığı aşağıdaki kategorileri içerecek şekilde genişletildi: Rulman, Yay, Mafsal Çubuk soketi, Vuruntu plakası ve Vidalar / Somunlar / Pullar.

COMMENTS