Karl Mayer’den Yatak Sektöründeki Müşterileri İçin Yeni Ürün

Karl Mayer, çift iğne iğli raşel örgü makineleri yelpazesini daha da genişletti. Bu kapsamda, RD 7/2-12 EN ve RD 6/1-12 EN artık 190ʺ çalışma genişliğinde sunuluyor.

Karl Mayer’den Yatak Sektöründeki Müşterileri İçin Yeni Ürün

Geniş geri tepme tarak iği mesafesine (2 ila 6 mm) sahip yeni bir RD 7 piyasaya sürüldükten sonra, şimdi de denenmiş ve test edilmiş kalınlıklarda yeni çalışma genişliklerinde ara kumaşlar üreten modeller piyasaya çıkıyor. Bu kapsamda, RD 7/2-12 EN ve RD 6/1-12 EN artık 190ʺ çalışma genişliğinde sunuluyor. Yedi iğli makine daha önce 77ʺ ve 138ʺ çalışma genişliklerine sahipti, altı iğli eşdeğeri ise 138ʺ’lik bir varyant olarak mevcuttu. Genişliğin artmasının yanı sıra, üniteler üzerinde özellikle hız açısından başka hiçbir değişiklik yapılmadı. Her iki 190ʺ makine, dakikada 850 adetlik değişmeyen bir hıza ulaşıyor. Bu hız, daha dar 138ʺ versiyonlara kıyasla, yüzde 37’lik bir üretim artışı anlamına geliyor. Yüksek verimlilik, RD 6/1-12 EN için yüzde 15,7 ve RD 7/2-12 EN içinse yüzde 16,3 artışla fiyat-performans oranına yansıyor. Highdistance® ünitesinin genişliği de arttırıldı. Karl Mayer’in ürün portföyüne 160ʺ’lik versiyonu olan HD 6/20-35 de eklendi.

Müşteriler Ünitelerin Performansından Memnun

Yenilikçi tekstil makinesi üreticisi firma, çalışma genişliklerini arttırarak öncelikle yatak sektöründeki müşterilerini desteklemeyi amaçlıyor. Karl Mayer müşterileri artık sadece daha fazla değil, aynı zamanda daha esnek bir şekilde de üretim yapabilecek. Yeni ünitelerle iki panel tek tek üretilmek yerine aynı anda yan yana veya örneğin iki yerine üç kumaş hattı şeklinde üretilebilecek. Üretim hacminin arttırılmış olması, piyasa tarafından da iyi karşılandı. Asya’daki bir dizi müşteri hâlihazırda 190ʺ makinelerle üretimlerine devam ediyor ve ünitelerin performansından son derece memnun.

Aynı zamanda, diğer ara tekstil iş sektörlerindeki üreticiler de Karl Mayer’in yenilikçi gücünden ve pazar sezgisinden yararlanıyorlar. Küresel tedarikçi firma ‘Her müşteri grubu için doğru teknik konfigürasyon’ mottosu ile RD makine serisini başarılı bir şekilde farklılaştırmak için yaklaşık iki yıldır üzerinde çalışıyor. Karl Mayer çift iğne ünite sahibi Albert Wong konu ile ilgili şunları ifade ediyor: ‘‘RD 7/2-6 EN ünitesi ile ayakkabı kumaşı pazarına yüksek hızlı bir makine sunabileceğiz. Dakikada 1.100 adetlik dikiş hızı, piyasada standartları belirlemektedir. 138”lik RD 7/2-12 EN, ayakkabı kumaşlarından döşemeli mobilya ve şilte ürünlerine kadar geniş bir uygulama yelpazesinin üretimi için en uygun ve çok yönlü bir cihazdır. RD 7/2-12 EN ve RD 6/1-12 EN ünitelerinin 190ʺ versiyonları ile yatak pazarının özel gereksinimlerini karşılayan modeller sunabiliyoruz.’’

COMMENTS