Lenzing’in Veocel™ Markası, Hidrofobik Lyocell Elyafları Piyasaya Sürüyor

Patentli Dry teknolojisine sahip Veocel™ markalı lyocell elyafları, biyolojik olarak parçalanabilir ve kompostlanabilirken hidrofobik özellikler sağlayarak kişisel hijyen ürünlerindeki fosil bazlı malzemelere eko-sorumlu bir alternatiftir.

Lenzing’in Veocel™ Markası, Hidrofobik Lyocell Elyafları Piyasaya Sürüyor

Kişisel bakım ve hijyen endüstrisinde daha fazla sürdürülebilirlik sağlama arayışında Veocel™ markası piyasaya yeni bir ürün sundu: Dry teknolojisine sahip Veocel™ markalı lyocell elyaflar, doğal olarak pürüzsüz ve cilde yumuşak bir dokunuş hissi vererek hassas ciltler için rahatlık sağlıyor. Emici hijyen ürünleri, birçok tüketicinin günlük yaşamının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bunlar temel ürünler olduğundan, kullanıcıya maksimum konfor ve rahatlık sunmaları önemlidir.

Yüksek performansı sürdürülebilirlikle birleştiriyor

Tüketici beklentileri, doğal malzemelere ve içerik şeffaflığına odaklanmak için giderek artan bir şekilde fonksiyonel ihtiyaçların ötesine geçiyor. Tüketiciler ayrıca; işlevsellik, konfor ve sürdürülebilirlik arasında asla taviz vermek zorunda kalmak istemiyor. Bu nedenle yeni Veocel™ markalı lyocell elyaflarının sunabileceği gibi, bu tür özel ürünlerin her ikisini de sağlaması çok önemli. Hidrofobik elyafların çoğu fosil bazlı elyaflar olsa da, Lenzing’in Dry teknolojisi, selülozik Veocel™ markalı lyocell elyafların biyolojik olarak bozunabilir, botanikten türetilmiş bir malzeme üzerine inşa edilmiş benzer sıvı kontrol özellikleri elde etmesine olanak tanıyor. Elyaflar aynı zamanda yumuşak ve cilde nazikçe davrandığından kadın bakımı, regl dönemi bakım ürünleri, yetişkin inkontinans ürünleri ve bebek bezleri gibi ciltle doğrudan teması olan uygulamalar için faydalıdır.

Lenzing Global Nonwovens İş Birimi Başkan Yardımcısı Jürgen Eizinger, “Ürün içeriklerine dikkat eden tüketicilerin artan bir trendini gözlemledik, bu nedenle hem sürdürülebilirlik hem de performans sunabilen bir ürün yarattık.” dedi. Eizinger, şöyle devam etti. “Dry teknolojisine sahip yeni Veocel™ Lyocell elyaflarımız biyolojik olarak parçalanabilir ve gübrelenebilir sertifikalıdır – bu nedenle fosil bazlı malzemelere çevre dostu ve kaliteli bir alternatif sunar. Veocel™ markası, endüstrinin kişisel bakım ürünlerinde fosil bazlı malzemelere olan bağımlılığını azaltmanın bir yolu olarak, ahşap bazlı özel elyaflar için kapasitelerini ve yeniliklerini sürekli olarak genişletiyor.”

Çevreyi daha iyi korumak için çevre dostu çözüm

Yakın tarihli bir Stifel araştırması, tüketicilerin %83’ünün şirketlerin sürdürülebilir şekilde hareket etmesinin önemli olduğuna inandığını gösteriyor. Bu dürtü, tek kullanımlık ürünlerin çevresel etkilerinin son derece farkında olan ve çevre için daha iyi ürünler arayan çevre bilincine sahip tüketicilerin artmasından kaynaklanıyor. Özellikle tüketiciler, bebek ve kadın bakım ürünlerinde çevre dostu ürünleri giderek daha fazla tercih ediyor. Bu artan talebi karşılamak ve çevre üzerindeki etkiyi azaltmak için Veocel™ markalı elyaflar, çeşitli koşullar altında biyolojik olarak parçalanabilir ve kompostlanabilir sertifikalıdır.

Dry teknolojisine sahip hidrofobik Veocel™ markalı lyocell elyafları sadece çevre dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda stratejik sıvı dağılımı sağlayarak kullanıcıya büyük rahatlık ve kuruluk hissi sunar. Bu, vücut sıvılarını yönetmeye, sıvıyla karşılaştıktan sonra bile yüzeyi kuru ve dokunuşu yumuşak tutmaya yardımcı olduğu için emici hijyen ürünlerinde özellikle yararlı bir özelliktir.

COMMENTS