LMW, CII’nin ‘2020 Yılının En Yenilikçi Şirketi’ Ödülünü Kazandı

Lakshmi Machine Works firmasının Tekstil makineleri Bölümü CII'nin Endüstriyel İnovasyon Ödülleri 2020'yi kazandı. Ödül, DST Sekreteri Profesör Ashutosh Sharma ve Eski Başkan Kris Gopalakrishnan tarafından takdim edildi.

LMW, CII’nin ‘2020 Yılının En Yenilikçi Şirketi’ Ödülünü Kazandı

1962 yılında kurulan Lakshmi Machine Works (LMW), yolculuğuna tekstil iplik eğirme makineleri üreterek başladı. Tekstil makinelerinde sürekli olarak teknolojik gelişmelerin ön saflarında yer alan LMW, tamamen entegre bir eğirme sistemi üreticisi olarak sektörde önemli bir role sahip.

LMW, 2019-2020’de Eğirme Teknolojilerinde İnovasyona Odaklandı

LMW, 2019-2020 döneminde, ‘Otomasyon ve Dijitalleşme’ ile tüm eğirme teknolojilerinde inovasyon temasına ağırlık verdi. Endüstri 4.0, geliştirilen tüm teknolojilerin çekirdeğini oluşturdu.

LMW, 1200 mm’lik kova çıkışlı hazırlık makinelerini sunuyor. LMW’nin LC636 model tarak makinesi, dünya çapında kabul görmüş genişliğe sahip. Son model cer makinesi LDF3 ise otomatik band ekleme ve ömür boyu yağlama gerektirmeyecek özelliklere sahip ve bu sayede işgücü gereksinimini azaltıyor.

Son model penye makinası LK69, çekim işlemi için servo motorlar ile donatıldı. LMW’nin kompakt emici modeli “SPINPACT” tüm dünyada kabul görmüş bir makine olma özelliğine sahip. Ayrıca son model Ring İplik Makinesi LRJ9SX, normal ve fantezi iplik üretimi için gerekli esnekliğe sahip, dişli sistemi bulunmayan bir ring eğirme makinesidir. LMW iplik makinaları serisi, harman hallaçtan ring eğirme makinesine kadar tüm elyaf türlerinde ve ayrıca Airjet gibi yeni iplik eğirme teknolojisindeki ihtiyaçları karşılayabiliyor. LMW makineleri ayrıca Open-End işlemler için de uygun. Firma, tüm makineleri Endüstri 4.0 ile uyumlu ve bir iplikhanedeki Kontrol Odası Yönetimi konsepti için fabrikalara SpinConnect makinesini öneriyor.

“Fitil Aktarma Sistemi, ihtiyaca göre fitil bobinlerini fitil makinesinden ring makinesine otomatik olarak aktarılmasını sağlıyor. Vatka Aktarma Sistemi ise vatkanın tarama sistemine aktarılması işlemini otomatikleştiriyor. Bu sistemler, büyük oranda iş gücü tasarrufu sağlıyor ve daha az manuel müdahale nedeniyle kalitede istikrar sunuyor.

Ödül, Şirketlere Ürünlerini Uluslararası Alanda Tanıtma Fırsatı Veriyor

CII Endüstriyel İnovasyon Ödülleri, endüstri segmentleri ve sektörlerdeki yenilikçi Hintli işletmeleri belirlemek ve kutlamak için 2014 yılında kuruldu. Ödüller, şirketlere yenilikçi ürün ve hizmetleriyle ulusal ve uluslararası alanda tanınma fırsatı veriyor. Son beş yılda, bu ödüller kendilerini ülkedeki en çok rağbet gören inovasyon ödüllerinden biri haline getirdi.

Ödül için, endüstride büyümeyi hızlandırma kabiliyetine sahip her türlü yeni süreç, ürün, hizmet, teknoloji ve diğer yenilik türleri değerlendiriliyor.

COMMENTS