“Marka Bilinirliğimizi Yurt Dışına Taşımak İstediğimiz İçin IGM 2022’ye Katıldık”

Türkiye’de ütüleme sektöründe faaliyetlerini sürdüren LGM Group, konfeksiyon ve hazır giyim sektörünü buluşturan IGM 2022 Fuarı’nda en yeni teknolojilerini tanıttı.

“Marka Bilinirliğimizi Yurt Dışına Taşımak İstediğimiz İçin IGM 2022’ye Katıldık”

Özdemir Ersoy, LGM Group Ütü Makineleri Satış ve Pazarlama Direktörü

Çorap ve denim sektöründe de üretim gerçekleştiren LGM Group, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak ütü ve press ekipmanları imâl ediyor. Sektörün lider markaları arasında yer alan LGM Group Ütü Makineleri adına Satış ve Pazarlama Direktörü Özdemir Ersoy ile Tekstil Teknoloji dergimiz için bir röportaj gerçekleştirdik.

IGM 2022 Fuarı’nın sektöre katkıları hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?

LGM Group 30 yıllık bir firma. Ayrıca takım elbise sektöründe geçmişimiz ve tecrübemiz var. Dikişi, kumaşı, buharı gibi işlemleri biliyoruz. Son üç yılımızı da çorap ve denim sektöründe Ar-Ge yaparak geçirdik.  Dünya markası olmayı hedefliyoruz. Anlaşmaları yaptık, imzaları aldık, ilerleyen süreçte, Türkiye denim sektörünü sarsacak yeni bağlantılarla adımızı daha da duyuracağız. IGM 2022, uluslararası niteliği olan önemli bir fuar ve artık bir marka değeri taşıyor. Biz kendini Türkiye’de kanıtlamış bir firmayız. Şimdi sıra dünyaya açılmaya geldi. Tanınırlığımızı yurt dışına taşımak istediğimiz için IGM 2022’ye katıldık. Beklentimiz yüksekti ve karşılandı.

IGM 2022 Fuarı’nda tanıttığınız ürünleriniz neler?

Şapka presleri, çorap ütüleme presleri, penye ve takım elbise dâhil giyimle, tekstille alakalı her ürünün çözüm makinesini yapıyoruz. Ar-Ge firmasıyız. Bir insanın üzerine giydiği kıyafetlerin yaklaşık yüzde 80’ini biz ütülüyoruz. Ürün gamımız çok geniş. Dünyanın en iyi preslerini üreten firmalardan  biriyiz. Müşteri bazında da en iyilerle, işinde başarılı olmak isteyen markalarla çalışmayı amaçlıyoruz. Herkese ürün satmak gibi bir gayemiz yok. Kaliteli ürün almak isteyen müşterilerle çalışıyoruz.

Fuarda sergilediğiniz ürünleri rakiplerinizden ayıran özellikleri neler?

Kullandığımız malzemelerimizin ömrüyle fark yaratıyoruz. Müşterilerimize bazı ürünlerde 10 yıl, 15 yıl garanti verebiliyoruz. Ayrıca enerji ve personel maliyetleri açısından tasarruflu makineler üretiyoruz. Müşteri bizden makine aldığı zaman bir makine ve bir personelle daha önce yaptığı işin iki katını yapacağını bilecek.

Türkiye’nin konfeksiyon ve hazır giyim sektörünün bugün geldiği konum hakkında neler söylersiniz?

Tekstil her zaman önemli iş kollarından biri olacak. Pandemi bittikten sonra insanlar piyasaya iş yetiştiremez hale geldiler. Sektör çok mutlu, biz de mutluyuz çünkü üretim yaptıkça yeni makinelere ihtiyaç duymaya başladılar. Türkiye özellikle moda konusunda dünyanın vazgeçilmezi.

 

COMMENTS