Menderes Tekstil, SPGPrints’in Yeni OrtaScreen™ Şablonlarını Kullanmaya Başladı

Menderes Tekstil ve SPGPrints arasındaki ortaklık bir şirket ve müşteri olmanın ilerisinde. Geniş ufuklu olmak ve yeni şeyleri denemeye istekli olmak, bu ilerleme için çok önemli. Menderes Tekstil, SPGPrints’in yeni OrtaScreen ™ şablonlarını denedi ve kullanmaya başladı.

Menderes Tekstil, SPGPrints’in Yeni OrtaScreen™ Şablonlarını Kullanmaya Başladı

Menderes Tekstil ve SPGPrints arasındaki ortaklık bir şirket ve müşteri olmanın ilerisinde. Geniş ufuklu olmak ve yeni şeyleri denemeye istekli olmak, bu ilerleme için çok önemli. Menderes Tekstil, SPGPrints’in yeni OrtaScreen ™ şablonlarını denedi ve kullanmaya başladı.

Avrupa’nın en büyük dikey tam entegre tekstil fabrikası olan Menderes Tekstil, SPGPrints’in önemli bir müşterisi. Her iki şirket de rotasyon film baskısında yeniliği hedefliyor.

Menderes Tekstil, Rotasyon Film Baskısında Güvenilir Ortak

1983 yılında kurulan Menderes Tekstil, tekstil baskısında 30 yılı aşkın deneyime sahip. Ev tekstili alanında dünya liderlerinden biri olan şirket, ağırlıklı olarak baskılı ve boyalı yatak çarşafları ve gömleklik kumaşlarda Avrupa pazarındaki devlere ev tekstili ürünlerinin onaylı tedarikçisi konumunda yer alıyor. Menderes Tekstil baskı alanındaki yeniliklerle her zaman ilgili oldu. Bu nedenle SPGPrints ile olan ortaklıklarına özel bir önem veriyor. Bu özen karşılıklı. SPGPrints, Menderes Tekstil gibi bir ortakla OrtaScreen™ dâhil olmak üzere her zaman yeni ürünleri ve teknolojileri test etme imkânına sahip oluyor.

OrtaScreen™ Baskı Şablonlarının Tanıtımı

SPGPrints 1963’te rotasyon film baskı şablonlarını icat ettiğinden beri, baskı kalitesini her zaman daha yüksek bir seviyeye çıkarmak için şablonları tekrar tekrar yeniden keşfediyor. Tasarımlarda genelde dikey yönlü yarım tonlar ve şeritler kullanılıyor. Bu tasarımların geleneksel rotasyon şablonları ile basılması, istenmeyen muarelere neden olabiliyor.

OrtaScreen™ muarenin yeniden keşfedilen şablon meş yapısı sayesinde bu sorun giderilebiliyor. Deliklerin kare şekilleri olması, altıgen yapıdaki şablonlardaki 3 yerine 4 köprüyü birleştiriyor. OrtaScreen ™, bitişik delik patlarının birlikte ilerlemesinin ve tekstil alt tabakasını kolayca örtmesini sağlayan üç boyutlu bir yüzey yapısına sahip. Bu özellik, yüksek kenar keskinliğine sahip geometrik desenler ve yarı tonlu tasarımların basılmalarını sağlayarak rakipsiz bir baskı kalitesi elde edilmesine imkân tanıyor. Ayrıca geniş yüzey baskısı da yeni bir seviyeye taşınıyor. Bu, en zorlu tasarımları en yüksek kalitede elde etmek için mevcut en iyi teknolojidir.

OrtaScreen™’in pozitif etkisi

Menderes Tekstil bir süredir yeni OrtaScreen™ ‘i kullanıyor. Bu şablon daha önce kullanılmış olan NovaScreen®’in yerini büyük ölçüde aldı. Her iki şablon tipi arasındaki fark özellikle basılı yarım tonlarda ve geometride görülüyor. OrtaScreen™, Menderes Tekstil’in bu zorlu tasarım baskılarını yapmasına yardımcı oluyor. Bu tasarımların, OrtaScreen™ ile basılması; daha yüksek görüntü tanımı, daha pürüzsüz yarım tonlar ve çok daha geniş alana baskı imkânı tanıyor. Menderes Tekstil Klişe ve Tasarım Müdürü Yusuf Güngör; “Bu üst düzey baskı kalitesi, en yüksek standartları yansıtıyor.” diyor.

Yusuf Güngör, “OrtaScreen™ kullanımından büyük fayda sağlıyoruz. Bu yeni icat edilmiş şablonla geometrik tasarımlar, yarım tonlar ve geniş yüzeylere baskı imkânı, ciromuzu ve müşterilerimizin memnuniyetini olumlu yönde etkileyen çok daha iyi bir kalite sağlıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Verimli ortaklık

Yusuf Güngör sözlerine şöyle devam ediyor: “Tekstil baskısında Menderes Tekstil’in kuruluşundan bu yana en iyi tedarikçinin tekstil ekipmanlarını kullanıyoruz. Bu tedarikçimizin adı önceden STORK idi. Günümüzde ise SPGPrints.” Yusuf Güngör, “Bu ilişki ve SPGPrints’in yapıcı tutumu ciromuzu olumlu yönde etkiliyor.” diye konuşuyor. Gelecekte, bu ortaklığın odağı daha fazla yenilik ve teknik destek olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, Menderes Tekstil SPGPrints’in ortağı olarak her zaman çok destek verici ve yeni ürün ve şablonları denemeye istekli oldu. Bu yenilikçilik şirketin karakterinde bulunuyor. Menderes Tekstil, SPGPrints satışına başladığından beri OrtaScreen™’i kullanıyor. Yenilikçi bir şirket olan Menderes Tekstil, tekstil baskısının geleceği konusunda net bir vizyona sahip. Yusuf Güngör, “OrtaScreen™ gömleklik kumaş faaliyetimizden elde ettiğimiz geliri arttırmamıza çok yardımcı olacak. Gelecekte, bu şablonları tüm tekstil rotasyon baskı makinelerimizde kullanmayı planlıyoruz.” dedi.

Parlak sonuçlar

OrtaScreen™ ‘in Menderes Tekstil’e sunduğu çözümler ve faydalara ilişkin olarak Yusuf Güngör açıklamasında, “Bu yeni şablon baskı sürecimizi ve sonuçlarımızı gerçekten de geliştirdi. Bu sonuçlar bize tekstil baskının geleceğiyle ilgili yeni olanaklar sunuyor. Ayrıca OrtaScreen™ kullanımı tüm sektöre stratejik fayda sağlayabilir.” ifadelerini kullanıyor.

COMMENTS