UTT Firması, Geleceğe Menzel ve Brückner ile Hazırlanıyor

UTT firması, projesi için çok deneyimli ve güvenilir iki ortak seçti: Almanyalı sahipleri tarafından işletilen bu makine ve tesis imalat şirketlerinden biri Menzel diğeri ise Brückner’dir.

UTT Firması, Geleceğe Menzel ve Brückner ile Hazırlanıyor

UTT firması, projesi için çok deneyimli ve güvenilir iki ortak seçti: Almanyalı sahipleri tarafından işletilen bu makine ve tesis imalat şirketlerinden biri Menzel diğeri ise Brückner’dir.

Taylandlı kimyasal grubu Indorama Ventures’ın (IVL) bir yan kuruluşu olan ve Almanya’nın Krumbach kasabasında faaliyetini sürdüren UTT firması, tanınmış bir teknik kumaş üreticisidir. Firma, son zamanlarda hava yastığı kumaşları için son teknolojiye sahip tekstil terbiye hattı kurdu.

Orijinal dokuma fabrikası 1850 yılında Krumbach’ta şu anki yerinde kuruldu. Yıllar içinde, üretimin odak noktası paraşüt kumaşlarının üretiminden, özellikle hava yastığı kumaşları olmak üzere teknik tekstillere doğru kaydı. Bu, çözgü üretiminden lazer kesimine kadar çok aşamalı, tam olarak koordine edilen karmaşık bir süreçtir. UTT’nin kendi yüksek standartları, en son teknoloji ile tamamlanmış en yüksek kaliteyi gerektiriyor.

Dünyanın En Modern Tekstil Terbiye Hatlarından Biri Kuruldu

UTT, otomotiv endüstrisinin bu önemli ve yenilikçi pazarında kilit rolünü geliştirmek için Krumbach sahasındaki teknik armürlü ve jakarlı kumaş üretim kapasitesini önemli ölçüde artırdı. Firma, sadece yeni dokuma makineleri ile ek bir üretim binasına yatırım yapmakla kalmadı, aynı zamanda hava yastıkları için dünyanın en modern ve yenilikçi tekstil terbiye hatlarından birini de kuruldu.

UTT bu proje için çok deneyimli ve güvenilir iki ortak seçti: Almanyalı sahipleri tarafından işletilen bu makine ve tesis imalat şirketlerinden biri Bielefeld’de faaliyet gösteren Menzel diğeri ise Leonberg’deki Brückner’dir. Hattın gereksinimleri UTT’nin proje yöneticileriyle birlikte üç şirketin de deneyimli teknoloji uzmanları tarafından rafine edildi ve geliştirildi.

Başarılı işbirliği, bireysel müşteri odaklı çözümler üretmek ve uygulamak için Menzel ve Brückner’in uzmanlaşmasına dayanıyor. Buradaki zorluk, hat konseptinin çoklu teknik gereksinimlere uygulanmasından kaynaklanıyor. Bu projenin amacı yüksek performanslı bir hava yastığı OPW kumaşının üretilmesiydi. Bu nedenle, OPW kumaşın çok aşamalı hat içi terbiye işlemi için yeni bir süreç geliştirildi. Sürekli üretim için hat, kesintisiz kumaş değişimi için gerekli elemanlarla donatıldı. Brückner’in ram sistemi yeni geliştirilen dolaylı gaz ısıtma sistemi ile donatıldı. Bu sistem, kurutucunun sirkülasyon havasını sıcak brülör egzoz gazlarından tamamen ayırır, böylece hassas kumaş arasında temas olmaz.

Doğalgaz Tasarrufu Sağlıyor

Ayrıca sistem, mümkün olan en yüksek enerji verimliliğini elde etmek için temiz havayı ısıtmayı sağlayan entegre bir ısı geri kazanım sistemine sahip. Bu ısı geri kazanım sistemi, tüm sistem için saatte yaklaşık 30 m³ doğalgaz tasarrufu sağlıyor ve diğer sistemlere kıyasla CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltıyor. Ram makinesi, genişlik gerginlik sensörleri ile donatılmış, yatay geri dönüşlü, düşük yağlamalı kumaş taşıma zincirine sahiptir. Bu sensörlerin yardımıyla, üretim sürecinde meydana gelen kumaş gerilimleri, kumaşın kritik kalite parametrelerini aşmamasını sağlamak için kontrol ediliyor. Önceden ayarlanmış gerginlik değerleri arttırılırsa, makine buna göre tepki veriyor ve kumaş genişliğini değiştiriyor. Proses kontrol sistemi, müşterinin kendi PDA sistemi ile ilgili tüm parametrelerin sürekli olarak izlenmesine ve veri alışverişine izin veriyor.

COMMENTS