Stoll, ‘knitelligence®’ Teknolojisini Türk Müşterilerine Tanıttı

Düz örme makinesi üreticilerinden Stoll, örgü dünyasının geleceğine yön verecek olan yeni yazılım çözümü ‘knitelligence®’ teknolojisini Türkiye’deki müşterilerine tanıttı. Stoll’ün Türkiye temsilciliğini yapan Mayer Mümessillik ev sahipliğinde organize edilen etkinliğe katılanlar, yeni teknolojiyle ilgili sunumları dinleyip, makine üzerinde uygulamasını yakından incelediler.

Stoll, ‘knitelligence®’ Teknolojisini Türk Müşterilerine Tanıttı

Mayer Mümmessillik’in Giyimkent’teki showroom’unda gerçekleştirilen ve iki gün süren etkinlik, örgü sektörünü bir araya getirdi. Programın içeriği ve amacıyla ilgili bilgi veren Mayer Mümessillik Genel Müdür Yardımcısı T.Kahraman Güveri şunları söyledi. “Geleneksel triko üretim sürecinde; desenleme, programlama ve kalıplama işlemlerinin makineye uyarlanması için bazı teknolojik makyajlar yapılıyor. ‘knitelligence®’ teknolojisi tüm Stoll yazılım çözümlerini, düz örme üretiminin bütün değer zincirini kapsayacak şekilde tek bir platformda birleştiren modüler bir sistem. knitelligence®; tasarımdan üretime kadar, mevcut müşteri süreçlerine kolayca entegre edilebiliyor. Bu etkinlik sayesinde katılımcılar teknolojik yazılımlar hakkında bilgi alıp, Stoll’ün ADF 530- 32 W düz örme makinesinde uygulamasını görebildi.”

“ETKİNLİĞİN AMACI TEKSTİL SEKTÖRÜNÜ DİNAMİK TUTMAK”

Güveri, programı düzenlemekteki bir başka amaçlarının da ekonomi, üretim ve sipariş alımı açısından zor günler geçiren örme sektörünü bir araya getirmek olduğunu ifade etti.

Güveri, “İnsanları dinamik ve canlı tutabilmek, halihazırda işlerin yürüdüğünü gösterebilmek amacıyla bu etkinliği organize ettik. Ayrıca örgü sektörüne, Avrupa ve Amerika’da hangi teknolojilerin kullanıldığını tanıtmış olduk.” diye konuştu.

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ PAZARLARDAN BİRİ”

Etkinlik için Almanya’dan gelen Stoll Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel ise 2018 yılı değerlendirmesi yaptı. Firma olarak 2018 yılının ilk 6 ayında başarılı bir satış grafiği yakaladıklarını söyleyen Vogel, ikinci yarıda tüm dünyadaki genel ekonomik durumdan dolayı özellikle tekstil makineleri satışında yavaşlama yaşandığını dile getirdi. Vogel, “Rakiplerimizin yanı sıra yuvarlak örgü makinesi üreticileri ve iplik makinesi üreticilerine baktığımızda onların pek çoğunun da satışlarının ikinci yarıda yavaşladığını görüyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, dünyadaki ekonomik ve politik sorunlar iş hayatını olumsuz etkileyebiliyor. Buna rağmen 2018’in Stoll açısından iyi bir yıl olduğunu ve 2019’un da kötü geçmeyeceğini söyleyebilirim.” dedi.

Türkiye’nin 2018 yılında makine satışı gerçekleştirdikleri güçlü ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Vogel, şöyle devam etti. “Türkiye, Stoll için önemli pazarlardan biri. Bu nedenle ilk kez Ekim ayında Çin’deki ITMA Asia’da lansmanını yaptığımız ‘knitelligence’ teknolojisini Türkiye’de tanıtmaya karar verdik. Diğer müşterilerimiz bu yazılım teknolojisini ITMA 2019’da görebilecekler. 2019 yılı için Türkiye’deki firmalardan da teklifler alıyoruz. Ancak Türk firmalar eskiye oranla biraz daha temkinli davranıyor.

Ekonominin gidişatı ve döviz kurunun nasıl değişiklikler göstereceğini takip etmek istiyorlar. Ben bu durumun düzeleceği noktasında umutluyum.”

‘knitelligence®, İŞLERİ KOLAYLAŞTIRAN VE HIZLANDIRAN BİR YAZILIM

Stoll Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel, etkinlikle süresince tanıtımını yaptıkları ‘knitelligence®’ teknolojisi ve önemi ile ilgili ise şunları söyledi. “ Firma olarak, müşterilerimizin işlerini kolaylaştıran ve hızlandıran çok çeşitli ve yeni yazılım çözümleri sunuyoruz. Burada tanıtımını yaptığımız ‘knitelligence® öncelikle tasarımdan bitmiş örme sürecine kadar müşterim ize çok zaman kazandıran ve onların hayatlarını kolaylaştıracak bir yazılım çözümü. Bugün herkes işlerini telefon ve bilgisayar üzerinden halledebiliyor. Bu nedenle yazılım insanların korkmasını gerektirecek bir şey değil. Biz bu etkinlikte müşterilerimize ‘Korkmayın! Örgüden sadece birkaç tık ötedesiniz’ diyoruz.”

 

COMMENTS