Rimtex İplik Eğirme Kovaları; Duo ve Sumo, İplikçilere Verimlilik ve Üretkenlik Kazandırıyor

Rimtex, 57 ülkede önde gelen iplik üreticileri için iplik eğirme kovalarının önde gelen tedarikçileri arasında yer alıyor. Rimtex'in iki yeni iplik eğirme kovası yeniliği olan; Duo ve Sumo, iplikçilerin yüksek düzeyde verimlilik ve üretkenlik kazanmasına yardımcı oluyor.

Rimtex İplik Eğirme Kovaları; Duo ve Sumo, İplikçilere Verimlilik ve Üretkenlik Kazandırıyor

Rimtex Spinning Cans, kurulduğu 1992 yılından bu yana, eğrilmiş elyaf evriminin ön saflarında yer aldı. Rimtex, elyaf verimi, eğirme makinesi verimliliği, eğirme hızı ve esneklik gibi çoklu şerit yönetimi sorunlarının çözülmesine yardımcı olan en kaliteli iplik kovalarını üretiyor.

Birçok ilke imza atan Rimtex, Hindistan’da Perçinsiz iplik eğirme kovaları üreten ilk firma oldu. Aynı zamanda İplik Eğirme Kovaları’nda ‘Patent Tasarımını’ tanıtan ilk firmadır. Bu sürekli yenilik yeteneği, Rimtex’i dünya çapında en çok tercih edilen İplik Eğirme Kovaları üreticisi yaptı. Firmanın başlattığı teknolojik trendlerin şerit işleme endüstrisinin tamamında birçok takipçi toplaması, şirket için bir gurur kaynağı oldu ve tüm iplik kalitesini etkiledi.

Tekstil endüstrisi, dinamik olarak büyüyen bir dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli teknolojik değişikliklerden geçiyor. Pazardaki firmalar, hammaddelerin işleme hızını artırmak, kusurları ve israfı azaltmak için gelişmiş teknolojiler talep ediyor. Pandemi sonrası dünyada, iplikçiler kaynak kullanımını optimize etme ve makine yatırımlarından daha yüksek getiri elde etme konusunda büyük bir baskıyla karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Rimtex iki çığır açan iplik kovası yeniliğini tanıttı; Rimtex DUO ve Rimtex SUMO. Rimtex DUO İplik Eğirme Kovaları, en gelişmiş HDPE levha teknolojisine sahiptir. SUMO serisi, İplik Eğirme Kovası başına verimi neredeyse %10 artıran Arttırılmış Şerit Yükleme teknolojisini getirdi. Bu İplik Eğirme Kovalarının her ikisi için de Patent ve Telif Hakkı edinme başvurusu şirket tarafından yapılır. Bunların her birine ayrıntılı olarak bakalım.

Sınıfının en iyisi Anti-Statik özelliklere sahip Rimtex DUO

Birçok iplikçi, şerit göçü, iplik kovasının azaltılmış ömrü, iplik kovasında kısmi hasarlar gibi zorluklarla karşı karşıyadır. Bu zorlukların tümü, iplikçinin nihai çıktısı ve karlılığı üzerinde önemli bir olumsuz etkiye sahiptir. Rimtex DUO, bu şerit işleme zorluklarını çözmek için yeni bir bakış açısı sunuyor. Bu İplik Kovası birçok yeniliğe sahiptir: HDPE levha teknolojisi, eğirme kalitesinde yeni standartlar belirliyor ve eğirmede yeni verimlilik ölçütleri belirliyor.

Kilitli katman teknolojisi, İplik Eğirme Kovalarına benzersiz Anti-Statik özellikler sağlıyor. 2018 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Rimtex DUO, iplikçilerin ipliklerinin kalitesi ve maliyetleri üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmalarına yardımcı oldu. Duo İplik Eğirme Kovaları, dünyanın önde gelen iplik üreticileri tarafından başarıyla uygulanıyor ve kullanılıyor.

Arttırılmış Şerit Yükleme teknolojisine sahip Rimtex SUMO

Rimtex, iplik üreticilerine artan şerit yükleme kapasitesi sağlamak için Şerit Kovalarını başarıyla yeniden tasarladı. Bu yenilik muazzam bir fayda sağlıyor. Artık iplikçiler mevcut makineleri kullanabiliyor ve buna rağmen yük taşıma kapasitesini neredeyse %10 oranında artırabiliyor. Bu benzersiz kova tasarımı, Rimtex tarafından şirket içinde yürütülen titiz Ar-Ge çalışmalarının bir sonucu ortaya çıktı.

Rimtex Sumo, bir yandan şerit yükleme kapasitesini artırırken, diğer yandan kaynak gereksinimini kolaylaştıran ve böylece eğirme makinesinin avantajını iki katına çıkaran birçok fayda sağlıyor. Arttırılmış şerit yüklemeli SUMO Kovaları, dünya çapındaki çeşitli iplik fabrikalarında başarıyla uygulanıyor. Bunlar ideal olarak 1200 mm ve 1000 mm çaplı Kovalar için uygundur. Her Rimtex İplik Eğirme Kovası gibi Sumo da en iyi eğirme makineleriyle optimum uyum sağlama gibi ünlü Rimtex avantajıyla birlikte teslim ediliyor.

 

COMMENTS