Sanko Tekstil, TSE Covid-19 Üretim Belgesini Alan İlk İşletme Oldu

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) COVID-19 Güvenli Üretim Belgesine Türkiye'de ilk başvuru yapan, ilk denetim geçiren ve belge alan ilk şirket olduğunu söyledi.

Sanko Tekstil, TSE Covid-19 Üretim Belgesini Alan İlk İşletme Oldu

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) COVID-19 Güvenli Üretim Belgesine Türkiye’de ilk başvuru yapan, ilk denetim geçiren ve belge alan ilk şirket olduğunu söyledi.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Türkiye’de TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk firmanın Sanko Tekstil olduğunu açıklayarak sözlerine şöyle devam etti:

“Sanko Tekstil, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde TSE tarafından hazırlanan TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı kapsamında belgelendirme için ilk başvuru yapan şirket oldu. TSE tarafından Türkiye’de ilk denetim geçiren ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk şirket olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu belge, yönetici arkadaşlarımızın ve çalışanlarımızın çabası, paydaşlarımızla bir olmanın, çalışanlarımız ve iş yaptığımız tüm kesimlere verdiğimiz değerin bir ürünüdür.”

Her zaman paylaşarak büyümeyi ilke edindiklerini anlatan Konukoğlu, “Bu süreçte de gerek müşterilerimizin bize ödemeleri için vade farksız ek süre vererek gerek çalışanlarımıza ek ücret ödemesi yaparak yanlarında olduğumuzu bilmelerini istedik. 17 Mart itibariyle mart ayı sonuna kadar aldıkları bütün ürünleri mevcut borçları dâhil olmak üzere vadesiz iki ay erteledik.” şeklinde konuştu. Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Önümüz açık, üçüncü çeyrekte güzel bir döneme gireceğiz ve dördüncü dönemde işler daha da toparlanacaktır. Sene başında yaptığımız bütçelerin revizesini henüz yapmadık. Sonuçların üçüncü çeyrekten sonra daha doğru olacağını gördüğümüz için herhangi bir tadilat yapmadan devam etmeye karar verdik. Ülke olarak kuralları değiştirmemiz gerekiyor. Bugüne kadar bütün sektörlerde elimizdeki menülerin fiyatlarını değiştirerek işlemler yapıyorduk. Bundan sonraki dönemde hem menülerin içerikleri hem üretim şekilleri değişecek ve sürdürülebilirlik ön plana gelecektir. Bundan sonra daha farklı işlerle devam etmek zorundayız. Sürdürülebilirlik bizler için vazgeçilmez. İnsan ve doğayı ön planda tutan işler yapmak zorundayız.”

Dijitalleşmenin bundan sonra hayatın değişmez bir parçası olacağına dikkat çeken Konukoğlu, “Şu anda hepimiz toplantıları internet üzerinden yapıyoruz. Asıl dijitalleşmeyi iş hayatımızda uygulamalıyız. Üretim hatlarımızı tekrar gözden geçirerek 4.0 değil, 5.0’a doğru gitmek için çalışmalar yapmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Konukoğlu, Sanko Holding’in yıllık ortalama 500 milyon dolarlık ihracat yaptığını, önümüzdeki dönemde birinci önceliklerinin bu ihracat rakamını korumak olacağına vurgu yaptı.

COMMENTS