Jeanologia’dan Tekstil Ürünlerindeki Korona Virüsü Temizleyen ‘Sanibox’ Teknolojisi

Jeanologia, tekstil ve ayakkabılardaki koronavirüs mikrobunu dezenfekte etmek için onaylanmış tek sanitizasyon (temizleme) teknolojisi ‘Sanibox’ı tanıttı.

Jeanologia’dan Tekstil Ürünlerindeki Korona Virüsü Temizleyen ‘Sanibox’ Teknolojisi

Jeanologia, tekstil ve ayakkabılardaki korona virüsü mikrobunu dezenfekte etmek için onaylanmış tek sanitizasyon (temizleme) teknolojisi ‘Sanibox’ı tanıttı.

Sürdürülebilir ve verimli teknoloji geliştirmede dünya lideri Jeanologia, korona virüsü tekstillerden, kıyafetlerden, iş kıyafetlerinden ve ayakkabılardan çıkarmak için sertifikalı tek sanitizasyon teknolojisi olan ‘Sanibox’ ı piyasaya sundu.

CSIC (İspanya’daki en büyük kamu araştırma kurumu İspanya’daki ve Avrupa’nın üçüncü büyük araştırma kuruluşu) tarafından onaylanan ‘Sanibox’, %98 sanitasyon seviyesine sahip ve AFNOR NFT 72-281 ile uyumludur.

Jeanologia, bu dezenfeksiyon kutusunu kullanarak, hızlı ve güvenli bir şekilde dezenfekte yapıyor, bakterileri ortadan kaldırdığı ve virüsü devre dışı bıraktığı için ürünün sağlık açısından risksiz kullanılmasına izin veren bir güvenlik seviyesini garanti ediyor. Aksi takdirde bu ancak giysiler en az 72 saat karantinaya alınırsa veya her seferinde 60ºC’de (140ºF) yıkanırsa elde edilebiliyor.

Dezenfeksiyon için bu yenilikçi teknolojik çözüm, giysinin renklerini, malzemelerini ve yumuşaklık hissini de koruyor ve bunu su veya kimyasallar kullanmadan sürdürülebilir bir şekilde yapıyor.

Jeanologia’nın kurucusu Enrique Silla, “İyileşmenin hızlandırılmasına ve tüketici güveni yaratmaya katkıda bulunacak bir ürün piyasaya sürdük, bu ürün sanayimizin iyileşmesinin anahtarı olacak.” dedi. Silla şöyle devam etti: “İlk andan itibaren kısa vadede korona virüsü sonrası tekstil endüstrisinde tüketicinin ihtiyaçlarını inceledik ve gelecekteki ihtiyaçları için insanları ve gezegeni ilk sıraya koyan yeni bir teknoloji oluşturmak için çalışmalara başladık.”

Şirket gerekli teknoloji ve know-how’a sahip olduğu için Sanibox’ı rekor sürede piyasaya sürmeyi başardı. İspanya’da yüz koruma maskelerinin dezenfekte edilmesi için son aylarda kazanılan deneyimlerle, 15 yıldan fazla bir süredir devam ettirdiği ozon üretimini birleştirdi.

“Tüketiciler kendilerini güvende hissetmezlerse tekrar ürünü satın almazlar.” diyen Silla, “Bu nedenle, sanitizasyon kullanarak üretim sürecinin farklı aşamaları boyunca işçileri ve tüketicileri korumak için endüstride yer alan tüm tarafları birleştirmeliyiz.” İfadelerini kullandı.

 Sanibox: Sanitizasyon bilimi

Şirket bu teknolojik çözümü, belirlenen yönetmeliklere uygun olarak ciddi, titiz ve akredite edilmiş bir çalışma ile geliştirdi. Nem alma ve gelişmiş oksidasyonun teknolojik kombinasyonu, giysilerin gerekli güvenlik seviyesinde dezenfekte edilmesini mümkün kılıyor ve Sanibox’ı virüsleri devre dışı bırakmak için mükemmel bir sistem haline getiriyor.

COMMENTS