SPGPrints, Covid 19 Hızlı Test Kiti Üretiminde Kullanılan Baskı Metodu Geliştirdi

SPGPrints, farmasötik ortakları için özel yapım bir sistem geliştirmeyi, üretmeyi ve sunmayı başardı. Yeni, ısmarlama bir sistem olmasına rağmen, başlangıç aşaması çok başarılıydı ve haftalar içinde beklentinin üzerinde bir verim elde edildi.

SPGPrints, Covid 19 Hızlı Test Kiti Üretiminde Kullanılan Baskı Metodu Geliştirdi

Covid 19’un dünya çapındaki toplumlara uyguladığı muazzam baskı nedeniyle, ilaç şirketleri hızlı test cihazlarını mümkün olan en kısa sürede halka sunmaya çalıştılar. Ancak bunu yapmak ve gerekli tıbbi gereksinimleri karşılamak için yenilikçi tekniklerin kullanılması gerekiyordu. Biyosensörler konusundaki deneyimi ile kusursuz, güvenilir sistemler yaratma konusundaki başarısı nedeniyle SPGPrints’ten Covid 19 hızlı test şeritleri üretmek amacıyla üretim hatları geliştirilmesi ve en hızlı şekilde teslim etmesi talep edildi. Geliştirilip sunulan her iki üretim hattında da milyonlarca test şeridi üretilmesi bekleniyordu. Bu şekilde SPGPrints, daha fazla test kapasitesi ve artan küresel talep için bir çözüme katkıda sağladı.

Biosensörlerin hızlı medikal testlerde kullanılması

SPGPrints’in Etiket ve Endüstriyel Baskı Ticari Müdürü Hank Guitjens, dünya çapında biyosensör kullanımının yeni olmadığını açıklıyor. Biyosensörler, sadece bir şerit ve vücut sıvıları kullanarak hastalıkları analiz etmek için, 30 yılı aşkın süredir kullanılan hızlı bir araçtır. Tıp endüstrisinde biyosensörlerin yaygın bir uygulama örneği diyabet hastaları için glikoz test şeritleridir. Kan şekeri seviyelerinin normalden farklı olup olmadığını test etmek için bu şeritler kullanılır. Hastaya hızlı test sonuçları sağlamak için kan bir test şeridine damlatılır ve daha sonra şerit bir teşhis test cihazı ile incelenir. Dakikalar içinde hasta tam seviyelerinin ne olduğunu görebilir.

Bu biyosensör test şeritleri, gelişmiş bir teknoloji parçası içerir. Test şeritleri için kullanılan film, vücut sıvısını emebilecek ve bu reaktifin vücut sıvısı ile reaksiyona girmesi için en uygun koşulları sağlayacak şekilde basılması gerekir. SPGPrints, filmi bu test şeritleri için gerekli olan hassasiyet düzeyinde basmak için doğru yenilikçi teknikte uzman durumdadır.

Covid 19 hızlı test kitlerinin yaratılması

Tam da bu nedenle SPGPrints, uluslararası bir ilaç şirketi tarafından Covid 19 hızlı test şeritlerinin üretimine katılmaya davet edildi. Amaç, hastanın tükürüğünün kullanılmasıyla, bir hastanın Covid 19’dan muzdarip olup olmadığını hızlı şekilde gösterebilen bir teşhis testi sistemi üretmekti. Bu uluslararası işbirliğinde, filme baskı için bir süreç geliştirmek SPGPrints’in göreviydi. Baskı sürecinde, yeni geliştirilen kimyasal reaktif yalnızca optimum koşullar altında düzgün çalışabildiğinden, yüksek doğruluk seviyeleri çok önemliydi.

İşbirliği çok başarılı oldu. SPGPrints, bir yıldan kısa bir süre içinde, farmasötik ortakları için özel yapım bir sistem geliştirmeyi, üretmeyi ve sunmayı başardı. Yeni, ısmarlama bir sistem olmasına rağmen, başlangıç aşaması çok başarılıydı ve haftalar içinde beklentinin üzerinde bir verim elde edildi. Bunun da ötesinde, yeni işe alınan operatörlerin, sistemin kullanıcı dostu olması nedeniyle sınırlı eğitime ihtiyaçları vardı. Bu da, ortağın doğrudan üretime başlayabileceği anlamına gelir. Böylelikle farmasötik ortağın, yeni sistem teslim edildikten sonra haftalar içinde ideal üretim seviyelerine ulaşılması sağlandı.

SPGPrints tarafından özel etiket üretimi

SPGPrints’in rotasyon baskı alanındaki uzmanlığı, onları bu proje için doğru ortak haline getirdi ve biyosensörler konusundaki uzmanlıkları nedeniyle proje hızla başladı. Rotasyon baskı, kullanıcılara diğer baskı tekniklerine göre çeşitli avantajlar sağlıyor. Büyük doğruluk, yüksek kalite seviyeleri ile kullanıcıların üretkenliklerini arttırmalarına yardımcı oluyor. Ancak en önemlisi, kullanıcıların baskı süreçlerini hızla büyütmelerine olanak tanıyor. Bu nedenle,  film baskı ile başlayan bazı kullanıcılar, daha büyük ölçekte üretim gerektiğinde rotasyon baskıya geçiyor.

Rotasyon baskı, avantajları nedeniyle birçok uygulama için ideal bir teknik olduğunu kanıtladı. SPGPrints, biyosensörlerin yanı sıra, aralarında basılı elektronik, esnek güneş pilleri, RFID etiketleri ve baskılı pillerin oluşturulmasının da bulunduğu değişik uygulamalar için rotasyon baskı tekniklerini kullanıyor. SPGPrints, sonsuz imkanlar doğrultusunda, yıllar içinde birçok müşterisine, uygulamalarına uygun özel yapım baskı süreçleri ile yardımcı oldu.

Uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde müşterilerine başka hiçbir tedarikçinin sağlayamayacağı avantajlar sağlayan SPGPrints, özellikle benzersiz stabilite ve baskı performansı sağlayan %100 nikelden mamul elektroformlu baskı şablonları ile tanınıyor. Grafik ve endüstriyel baskı makineleri için bu şablonlar 250 mm’den 1400 mm’ye kadar genişlikte sunuluyor. Toplam çözüm gerekiyorsa, SPGPrints sıcak hava kurutucuları, NIR, IR ve UV dahil olmak üzere eksiksiz hat konfigürasyonları sağlayabiliyor. Sofistike bir gerilim kontrol sistemi ile donatılmış sistemler, en az 100 mikronluk bir hassasiyete ulaşabiliyor. SPGPrints’te her proje benzersiz olarak kabul ediliyor ve bu nedenle tüm gereksinimleri karşılayan özel yapım bir çözüm alıyor.

Bir rotasyon baskı hat yaratılma projesi sırasında SPGPrints, mühendislerinin talep ve beklentilerini gerçekten anlamaları için müşterinin ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Bundan sonra SPGPrints, Covid 19 hızlı test cihazları projesinde başarıyla yapıldığı gibi, bu talepleri özel bir çözüme dönüştürecek. SPGPrints ve müşteri arasındaki yakın işbirliği nedeniyle, önümüzdeki aylarda milyonlarca test şeridi üretilmesi bekleniyor.

 

 

COMMENTS