Vandewiele’nin Yeni RCE2+ Dijital Halı Dokuma Makinesi ITMA 2019’da

Vandewiele, 20-26 Haziran tarihleri arasında Barselona'da düzenlenecek olan ITMA 2019 tekstil makineleri fuarında, son model RCE2+ dijital halı dokuma makinesi dâhil olmak üzere birçok yeni teknolojisini sergileyecek.

Vandewiele’nin Yeni RCE2+ Dijital Halı Dokuma Makinesi ITMA 2019’da

Tüm Vandewiele teknolojileri, şirketin geniş kapsamlı TEXconnect programı bünyesinde makineler arası etkileşim ve makine öğrenimine uygun sistemlerle donatılıyor.

Sektördeki yeni ihtiyaçlar

Vandewiele; BCF ekstrüzyon hatları, ısı ayarlama sistemleri ve halı dokuma ve tafting makineleri dâhil olmak üzere tam kapsamlı halı imalat sistemlerindeki lider konumu sayesinde, tekstil sektöründe gittikçe gelişen daha küçük ve özelleştirilmiş, aynı zamanda daha hızlı ve sürdürülebilir üretim ihtiyaçlarını hızla karşılıyor.

Şirketin TEXconnect programında kullandığı sensörlerin, yazılım programların ve sunucuların giderek karmaşık bir yapıya kavuşmasıyla, farklı ülkelerde ve hatta kıtalarda birbirine bağlı makinelerden gelen gerçek zamanlı veriler toplanabilmekte ve paylaşılabilmektedir.

Üretim ayarlarının optimizasyonunda program ve planlamayı büyük ölçüde iyileştirmek ve bunun yanı sıra hammadde ve enerji tüketiminde önemli oranda tasarruf sağlamak amacıyla gerek makinelerin gerekse üretim süreçlerinin dijital modelleri oluşturularak analiz edilebiliyor.

Sanal ve uzaktan kumanda ile artık sektörü ileriye götüren ve yapay zekâ uygulamalarının önünü açan Büyük Veri analizi de yapılabiliyor. Halı üreticileri için, tüm bu gelişmeler gerçek anlamda Akıllı Fabrikaların kurulmasına öncülük ediyor.

RCE2 Halı Dokuma

Kilim ve halıda uzman yeni RCE2+ dokuma makinesi, tüm ipliklerin sürekli kontrol edilerek ölçüldüğü ve geçmişteki zorlu bobin değiştirme işlemlerini tamamen ortadan kaldıran gerçek bir dijital iş makinesidir. Bu makine, Vandewiele’nin her bir ilmek ipliği ayrı servo motorlarla kontrol edilen besleme ve gerginlik özelliğine sahip son model makinesi Fast Creel ile elde edilen bir gelişmedir.

İlmek iplikleri artık, eskiden erişilmesi imkânsız olan endüstriyel hızlara ulaşırken, verimliliği arttırmak ve iplikte fireyi ortadan kaldırmak amacıyla ilmek durdurma işleminden geçmek zorunda kalmaksızın doğrudan makineye besleme yapılıyor.

Atkı ipliği; son model IRO X3 sarıcılar, çok katmanlı ağır hizmet atkı ipliği frenleri, aktif iplik geri kazanıcısı ve yüksek hızlı bir atkı karıştırıcısı ile sorunsuz bir şekilde makineye giriyor ve bu aşamada tüm gerilim işlemleri elektronik olarak ayarlanıyor. Bu arada Vandewiele’nin servo tahrikli gücü çerçeveleri (Smart Frames) sektörde kendini kanıtlamış durumdadır.

TEXconnect ayrıca iplik tüketimi, gerginlik ve diş açmaya ilişkin tüm hazır bilgileri sağlayarak, kendi kendine öğrenen halı dokuma makinelerinin yolunu açıyor ve öngörülü bakım imkânı sağlıyor.

Tüm bu avantajlar, eğer üreticiler için, Vandewiele ekstrüzyon hatlarında benzeri görülmemiş bir endüstriyel üretim hızıyla, çözgü sehpasındaki atık iplikleri azaltıp en yüksek hacimlere sahip hav ipliklerinde tasarruf sağlayarak sunup en yüksek kalitede halıları en ekonomik fiyatlarla yapmalarına imkân tanımasaydı, tamamen gereksiz bir çabadan ibaret kalacaktı.

Vandewiele’nin ITMA 2019’da tanıtacağı diğer inovasyonlar ise şunlardan oluşuyor:

  • BCF ekstrüzyon sistemlerinde, önemli oranda maliyet tasarrufu sağlayan ve dolaştırıcı düğüm homojenliğini büyük ölçüde artıran BCF ipliklerinin birleştirilmesini amaçlayan yeni bir yöntem olan için INCA (parçalı havayla karışma) sistemi.
  • Düz dokuma jakarlı kumaşların potansiyelini, hav ipliklerle birleştirerek ev ve moda tekstillerde tüm yeni kumaş çeşitlerinin kullanımına imkân tanıyan, İtalyan kadife üretiminde son model Smart Creel ile çalışan yeni VSi32 Velvet Smart Innovator jakar makinesi.
  • Halı imalatında özellikle 25 mm’nin altındaki aşırı kısa noktalarda gerçek tek-ilmekli/tek-renkli 72 inçlik katmanları işleyebilen son model Superba MCD/3 boyama makinesi.
  • Şu anda piyasadaki en işlevli tafting makinesi olan Vandewiele Cobble Colortec L+
  • Vandewiele’nin kendi RCE2+ makinesinin yanı sıra sektör liderlerinin ITMA 2019’da tanıtılan düz dokuma makinelerine üstünlük sağlayan Vandewiele Bonas jakar makineleri.
  • Vandewiele Titan’ın; düz, yuvarlak ve karmaşık köşeli halıları aynı anda işleyebilen, tamamen yenilenmiş Titan 5540 halı kaplama makinesi.
  • Tüm yaygın triko örgü makinelerinde standart kumaşlarda izleme yapabilen Vandewiele Arraycam 5420 optik kontrol sistemi.
  • Son model IRO-ROJ atkı atma teknolojileri.

COMMENTS