Terrot Ailesini Yasa Boğan Vefat: Firmanın Yönetici Ortağı Andreas von Bismarck Hayatını Kaybetti

Almanya merkezli yuvarlak örgü makineleri geliştiricisi ve üreticisi Terrot GmbH’nin Yönetici Ortağı Andreas von Bismarck, 31 Ekim 2019 tarihinde hayatını kaybetti. Ani ölümüyle Terrot Ailesi’ni büyük bir üzüntüye boğan Bismarck’ın cenaze töreni yakın aile üyelerinin katılımıyla Berlin’de yapılacak. Ayrıca, Chemnitz'de halka açık anma töreni de olacak.

Terrot Ailesini Yasa Boğan Vefat: Firmanın Yönetici Ortağı Andreas von Bismarck Hayatını Kaybetti

Terrot, başarılı yöneticisi Andrea von Bismarck’ın ölümünün ardından bir taziye mesajı ve veda mektubu yayınladı. Bismarck’ın kariyerinden de bahsedilen mektupta şu ifadelere yer verildi.

“Andreas von Bismarck, iş hayatına 2006 yılında Terrot GmbH’da başladı ve daha sonra şirketin Genel Müdürü oldu. Terrot’un birçok başarısı, kendi özel yönetimine atfedilebilir. Andreas, şirketi büyük ölçüde modernize etti ve birkaç yeni ve yenilikçi ürün yarattı. 2015 yılında İtalyan “Pilotelli Macchine Tessili” şirketinin satın alınmasında etkili oldu. Ayrıca 2015 yılında Saksonya’nın en iyi beş yöneticisinden biri seçildi.

Mesleki sorumluluklarının yanı sıra Andreas von Bismarck, kâr amacı gütmeyen dernekleri destekledi ve çok sayıda sosyal sorumluluk projesini üstlendi. “Wirtschaft für ein weltoffenes Sachsen” derneğinin kurucu ortağı ve sözcüsü, “Kira Auguste Prinzessin von Preussen Musik und Kultur Stiftung” Onursal Genel Müdürü ve “Kunstsammlungen Chemnitz” üyesiydi.

Mektupta Andreas von Bismarck’ın Genel Müdürlük sorumluluklarını Peter Schüring’in üstleneceği açıklandı. Peter Schüring şunları söyledi: “Bismarck’ın beklenmeyen vefatı, hepimizi derinden sarstı. Andreas von Bismarck, şirketin büyümesine ve başarısına büyük ölçüde katkıda bulundu. Birçok iş ortağı tarafından saygı duyulan bir iş adamıydı.”
Ani vefatıyla ailesini de yasa boğan Andreas von Bismarck arkasında karısı ve iki kızını bıraktı.

Bizler de E-Textile Magazine ailesi olarak kendisinin elim vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız, bu vesile ile ailesi-sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi sunarız. 


Basın irtibat:
Nicole Lehmann
İK, Pazarlama ve İletişim Başkanı
E-mail: n.lehmann@terrot.de
Tel .: +49 (371) 5201 -0
Faks: +49 (371) 5201 -200

COMMENTS