Toray, Yeni Bir Pürüzsüz ve Esnek Kumaş olan Qticle™’ı Geliştiriyor

Toray, Yeni Bir Pürüzsüz ve Esnek Kumaş olan Qticle™’ı Geliştiriyor

Toray Industries, saç ve yünün yapısını pürüzsüz ve esnek bir doku ve işlevsellikle birleştiren bir polyester filament kumaş olan Qticle™’ı geliştirdiğini duyurdu.

Şirket, erkek ve bayan dış giyimi için gündelik orta ağırlıktaki kumaşlardan kesilip dikilmiş ürünlere kadar her şey için Qticle™’ı sunacak. Böylece, Japonya’da ve dünyanın her yerinde yüksek kaliteli giyim için tasarım özgürlüğünü ve potansiyelini genişletecek. Toray, bu kumaşı ilkbahar/yaz 2023 koleksiyonları için ticarileştirmeyi planlanıyor. 2022 mali yılında (Mart 2023 sonuna kadar) 200.000 metre ve 2025 yılına kadar 500.000 metre yıllık satış hedefliyor.

Saç ve yün çok sayıda protein katmanı içeriyor. Özellikleri ve yapısı mükemmel esneklik ve parlaklık sağlıyor.

Qticle™ biyobenzetim bir kumaştır. Toray, bunu, kıvrımlı bir yapı ve ince yüzey düzensizlikleri oluşturmak için fiber işleme teknolojisini birleştirdiği ultra ince bir kabuk katmanına sahip eksantrik bir iplik tasarlamak için tescilli Nanodesign™ kompozit eğirme teknolojisini kullanarak oluşturdu. Eksantrik bir iplik, her biri farklı ağırlık merkezlerine sahip iki farklı polimerden oluşan bir enine kesite sahiptir.

Toray’in teknolojileri, doğal, parlak ve derin renkler, hoş bir pürüzsüzlük ve esneklik hissi ve rahatlık ve kolay bakım için işlevsel bir esneme elde etmesini sağlıyor.

Toray, önümüzdeki yıllarda sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılamak için geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış polimerlerden oluşan bir ürün yelpazesi sunmayı da planlıyor.

Covid-19 pandemisi, modanın etik tüketim ve veganlığın yaptığı gibi, kontrol etmeye ve sömürmeye çalışmak yerine doğadan öğrenilmesi ve doğaya saygı duyulması gereğini vurguladı.

Toray, doğal malzemelerin özelliklerini bilimsel olarak yeniden yaratan araştırma ve teknolojik geliştirme yoluyla moda için yeni olasılıkları keşfetmeye devam edecek.

1. Özellikler

(1) Derin renklendirme ile doğal, parlak.

(2) Pürüzsüz, esnek doku

(3) Rahatlık ve kolay bakım için esnek

(4) Fonksiyonel kimyasallar olağanüstü performans ve dayanıklılık sağlar

2. Teknolojiler

(1) Ultra ince kabuk katmanına sahip eksantrik iplik, NanodesignTM kompozit eğirme teknolojisini kapsıyor

(2) Elyaf boyunca rastgele kalınlık ve kıvrım yapısı için özel iplik işleme

(3) Yüzeyde ince düzensizlikler oluşturmak için özel olarak işlenmiş ultra ince lif kabuğu

3. Lansman zamanlaması: İlkbahar/yaz 2023 koleksiyonları için

4. Satış hedefleri

(1) Hacim: 2022 mali yılında 200.000 metre ve 2025 yılına kadar 500.000 metre

(2) Uygulamalar: Erkek ve kadın dış giyim, gömlek, bluz ve dikilmiş giysiler dâhil

COMMENTS