“Türkiye’deki Faaliyetlerimizi Arttırmak İstiyoruz”

Pandeminin etkilerini atlattıktan sonra projelerine odaklanan Alliance Machines Textiles, yakın zamanda büyük bir Alman otomotiv üreticisinden birkaç boyama makinesi siparişi aldı. Alliance Türkiye Pazarı Satış Sorumlusu Pascale Boisse, “Artık, ağırlıklı olarak ihracata yönelik kaliteli ürünleri hedefleyen müşterilerimize odaklanarak Türkiye'deki faaliyetimizi artırmak istiyoruz.” dedi.

“Türkiye’deki Faaliyetlerimizi Arttırmak İstiyoruz”

Pascale Boisse,  Alliance Türkiye Pazarı Satış Sorumlusu

Merkezi Lyon’da bulunan Alliance Machines Textiles, Fransa’da üretim yapıyor ve 2.000’den fazla kurulu makineden oluşan filosu ile tüm dünyaya ihracat gerçekleştiriyor.

Firmanın ilgi alanlarının ve çalışmalarının merkezinde çevre var: Tereddütsüz bir biçimde geleceğe yönelik çalışmalar yapan Alliance, kısa ve çok kısa banyo oranları sunan teknolojiler geliştiriyor. Bu banyo oranları gelecekte de düşmeye devam edecek.

Alliance Machines Textiles firması da diğer Fransız firmaları gibi olumlu bir mali yönetim sayesinde zorlu pandemi sürecini atlatmayı başardı. Bu süreçte, özellikle pazarlama ve satış alanlarında büyük iç projelere imza atan Alliance, web sitesini güncelledi, şirket içi yeni görevlendirmeler yaptı. Yakın zamanda büyük bir Alman otomotiv üreticisinden birkaç boyama makinesi siparişi alan firma, 2021 yılından umutlu.

Tekstil Teknoloji dergimizin ‘Fransa Özel Sayısı’ için Alliance Türkiye Pazarı Satış Sorumlusu Pascale Boisse ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Pazarlama ve Satış Alanlarında Büyük İç Projelere İmza Attık

Alliance Machines Textiles firması için 2020 nasıl geçti? Pandeminin etkilerini en aza indirmek adına şirket olarak nasıl bir yol haritası belirlediniz?

Alliance Machines Textiles firması da herkes gibi bu beklenmedik durumla yüzleşmek zorunda kaldı. Fransa’da pandeminin çok güçlü olan etkileri nedeniyle alınan tedbirler kapsamında iki kez tam kapanma yaşandı. Bu süreçte Fransız şirketleri mali yardım paketleri açıklayan Fransız Hükümetine tam manasıyla güvendiler ve Alliance Machines Textiles firması ile birlikte birçok şirket çok olumlu bir mali yönetim sayesinde fırtınayı atlatmayı başardılar. Nitekim bu süreç içerisinde firmamız, özellikle pazarlama ve satış alanlarında büyük iç projelere imza attı. Web sitesi güncellendi ve şirket bünyesindeki kaynaklar sayesinde daha dinamik ve mevcut yönetmelikler ile uyumlu yeni bir broşür oluşturuldu. Ayrıca ihracat pazarlarındaki varlığımızı genişletmek için şirketimizde bir satış müdürü göreve başladı. Dolayısıyla şirketin geleceği için çok iyi bir görünüme sahip durumdayız.

Son iki yılda Alliance Machines Textiles firmasının gösterdiği en önemli gelişmeler ve elde ettiği başarılar neler oldu?

Araştırma ve yenilikçi çalışmalar, şirket stratejimizin merkezinde yer alıyor. Çalışmalarımız, hem müşterilerimizin geri bildirimlerini dinleyerek makinelerimizin sürekli iyileştirilmesine hem de belirli modellerin katma değerini artırmak için önemli iyileştirmeler geliştirmeye odaklanıyor.

Şu anda ROTORA P+ Alliance ünitesinin özelliklerini en üst düzeye çıkarmak için bir inovasyon projesi geliştiriliyor. Projenin ekolojik faydaları çok kayda değer olacağından bu proje “INNOV’R” ödülüne layık görüldü.

Ayrıca yepyeni bir makine geliştirmek için bir konsorsiyum içinde hareket ediyoruz.

Tekstil boyama makineleri sektöründe şu anda ortaya çıkan ana eğilimler sizce nelerdir? Boyama makinelerinde ne gibi yenilikler bekleyebiliriz?

Çevresel etkileri açısından su kullanım oranları önemli bir faktör olmaya devam ediyor. Endüstri 4.0 ile bir araya getirildiğinde, bu alandaki Alliance gücü daha da görünür olacaktır. Tüm Alliance makineleri Endüstri 4.0 ile artık uzaktan erişim ve uzaktan bakım hizmetlerine hazır ve ayrıca kontrol paneli performans yönetimi ve daha fazlasıyla bağlantılı hale getirilmiş durumda.

Türkiye, özellikle pandemi sürecinde Avrupa için yeniden önemli bir tedarik noktası haline geldi. Türkiye tekstil sektörünün önemini nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye’nin Alliance firması için öneminden bahseder misiniz? Türkiye pazarına özel yeni projeleriniz veya ürünleriniz var mı?

Öncelikle Türkün Tekstil gibi Türkiye’nin en prestijli firmalarındaki mevcut referanslarımıza vurgu yapmamız gerekiyor. Artık, ağırlıklı olarak ihracata yönelik kaliteli ürünleri hedefleyen müşterilerimize odaklanarak Türkiye’deki faaliyetimizi artırmak istiyoruz.

İzleyeceğimiz yol, karşılıklı uzmanlığımızı ve kârımızı geliştirmek için müşterilerimizle işbirliği içinde çalışmak olacaktır.

Dünya çapındaki satış ve destek ağınızdan ve ihracat yaptığınız ülkelerden bahseder misiniz?

Alliance Machines Textiles, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermek adına İspanya, Meksika, Fas, Tunus, Birleşik Krallık, Belçika, Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş, Mısır ve Polonya’da kendi temsilci ağına sahiptir.

 “Büyük bir Alman otomotiv üreticisinden birkaç boyama makinesi siparişi aldık”

Alliance olarak 2021’den beklentileriniz nelerdir? Yeni ürün projeleriniz ve yatırım planlarınız var mı?

Pandeminin tamamen sona erdiğini görmenin beklentisi içindeyiz. Böylece serbestçe seyahat etme ve ticari ilişkileri daha basit hale getirmek için müşterilerimizle fiziksel olarak buluşma imkânı bulabileceğiz. Şirketlerin karar verme aşamasında en yetkili olan çalışanları ile bir araya gelerek daha fazla sipariş almamız ve sipariş miktarlarını artırmamız bizim için daha kolay olacaktır. Nitekim yakın zamanda büyük bir Alman otomotiv üreticisinden birkaç boyama makinesi siparişi aldık. Güven geri geldikçe, güzel günler göreceğiz demektir!

Röportaj: Dilek Hayırlı

COMMENTS