Türkiye’nin İhracat Şampiyonları Ödüllerine Kavuştu

Türkiye İhracatçılar Meclisi önderliğinde, Dünya Gazetesi ve DHL Express iş birliği ile Akbank ana sponsorluğunda ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda "İhracatın Yıldızları/Türkiye’nin Gizli Şampiyonları" ödül töreni gerçekleştirildi. TİM Başkanı İsmail Gülle’nin konuşma yaptığı törende, 11 kategoride 22 firma ödül aldı.

Türkiye’nin İhracat Şampiyonları Ödüllerine Kavuştu

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen “İhracatın YıldızlarıTürkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasında Türkiye’nin ihracatına yön veren başarılı firmalar ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşma yapan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yeniliklerin ve Ar-Ge çalışmalarının önemine vurgu yaptı. Gülle, “Ticarette korumacılık eğilimlerinin arttığı, küresel ekonomideki tehditlerin had safhaya ulaştığı dönemlerde bile ülke olarak büyük başarılara imza atıyoruz. Ekim ayında yakaladığımız 15.7 milyar dolarlık rekor ihracat, gelecek başarılarımızın da en büyük göstergesi oldu.

Tüm firmalarımızın Ar-Ge’yi, yeniliği, tasarım ve markalaşmayı ön plana çıkararak katma değerli üretime ve ihracata odaklanmasını hedefliyoruz. Devletimizin ve milletimizin desteği sayesinde 71 bin ihracatçımız ile birlikte, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz.” dedi.

MOGUL, ÖZGÜN ÜRÜN KATEGORİSİNDE İKİNCİ OLDU

İhracatın Yıldızları/Türkiye’nin Gizli Şampiyonları yarışması 11 kategoriden oluştu. Hibrit teknolojiye dayalı nonwoven kumaş üretiminde, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen üreticilerinden birisi olan Mogul Tekstil, ‘Özgün Ürün’ kategorisinde ikinci oldu. Saç telinin yüzde biri inceliğindeki mikrofilament akıllı kumaş, moda endüstrisinden ev tekstiline, medikalden temizliğe, ambalaj sektöründen otomotive varana kadar hayatın pek çok alanında önemli değişimlere kapı açıyor. Gaziantep, Lüleburgaz ve Güney Carolina’da ürettim yaptıklarını belirten Mogul Tekstil Satış Müdürü Fatih Budak, tüm dünyada hybrid teknoloji ile üre- tim yapan iki şirketten biri olduklarını söyledi.

AKBAŞLAR TEKSTİL’E ÖZEL ÖDÜL

Hızlı moda anlayışına sahip olan ve bir hafta içinde dünyanın moda liderlerine; tasarım, üretim ve ihracat yapabilen Akbaşlar Tekstil, özel ödül kazanan firmalardan biri oldu. Akbaşlar Tekstil temsilcisi Erol Akbaş ödülünü, TİM Başkanı İsmail Gülle’den aldı. Türkiye’deki 12’nci Ar-Ge merkezine 2015 yılında sahip olan Akbaşlar Tekstil; üretim ve proses geliştirme, ürün geliştirme, tasarım, patent, kimya analiz ve fiziksel test birimleriyle bayan dış giyim, spor giyim ve savunma sanayiine yönelik projeler yürütüyor.

COMMENTS