“Türkiye’ye İş Hacmimiz Arttı, Önemli Siparişler Aldık”

Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ITM 2022’ de yenilikçi çözümlerini ziyaretçilerle buluşturan firmalardan biri de Savio oldu. Savio’nun Bölgesel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gabriele Tonin, “ITM 2022, Avrupa ve uluslararası pazarda en iyi ürünlerini sunan üretici firmaların katıldığı umut dolu bir organizasyon.” dedi.

“Türkiye’ye İş Hacmimiz Arttı, Önemli Siparişler Aldık”

Savio’nun Bölgesel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Gabriele Tonin

Savio; sarma, büküm ve rotor iplik eğirme makinelerinin lider tedarikçi firmalarından biri olarak öne çıkıyor. Savio’nun Bölgesel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gabriele Tonin fuara dair görüşlerini ve beklentilerini anlattı.

Pandemi nedeniyle verilen 3 yıl aradan sonra tekstil teknolojisi liderleri ITM 2022’de bir araya geldi. ITM 2022 Fuarının tekstil sektörüne kazandırdıkları nelerdir?

Pandemi nedeniyle yaşanan üç yıllık bekleme süresinin ardından bu fuar büyük önem taşıyor. Çünkü  tüm sektörün katıldığı tek fuar oldu. ITM 2022, Avrupa ve uluslararası pazarda en iyi ürünlerini sunan üretici firmaların katıldığı umut dolu bir organizasyon. Daha önce de belirttiğim gibi, Türkiye pazarı tüm Avrupa tekstil endüstrisi için çok önemli bir platform.

Savio fuarda hangi ürünlerini sergiledi, bu ürünlerin kullanıcılara avantajları nelerdir?

Savio, ITM 2022 Fuarı’nda çözüm odaklı makine portföyünde yer alan; bobin sarım, sürekli çekme için bobin sarım, şişirme ve ısıyla fikse ve TFO büküm ünitelerini sergiledi. Volufil makine sürecinin etkisi, akrilik elyaflara boyutsal stabilite, daha yüksek hacim, kırışma direnci ve sıcaklık direnci veriyor, bu da mükemmel hacme sahip düzenli bir geometrik yapı kazanmalarını sağlıyor. Savio Multicone teknolojisi ve Sirius büküm makineleri, özellikle Nm 200 ve üzeri çok ince numaralarda boyama bobinleri üreten müşterilerimize hitap ediyor.

Fuar sırasında ne tür iş birliklerine imza attınız?

Birçok müşteriyi ziyaret ettik. Çok önemli siparişlerimiz var ve daha görüşme yapmak için beklediğimiz müşteriler var. Özbekistan, Türkmenistan, İran ve diğer ülkeler de dâhil olmak üzere dünyanın dört bir yanından çok sayıda insan bu fuara geliyor. Herkes bu fuarı bekliyordu.

Türk tekstil sektörü ve Türkiye pazarı hakkında değerlendirmeleriniz nelerdir?

Türkiye pazarı gittikçe büyüyor. Herkes Türk müşteriler ve Türk tekstil konfeksiyon üreticileri ile iş yapmak istiyor.

Yakın gelecekte dünyadaki eğirme ve sarma teknolojilerindeki eğilimler ve yenilikler hakkındaki öngörünüz nedir?

Bir sürü yenilik öngörüyoruz. En önemlisi tam otomatik makineler ile daha az suyla çalışabilen çevre dostu makine üretmek. Bir diğer önemli faktör de makinelerin sürdürülebilirliğinin yanı sıra günün her saatinde ve her yerde çalışabilen makineler olması.

Pandeminin etkileri tüm dünyada giderek azalıyor. 2022 Savio için nasıl geçiyor?

Geçen yıl bazı sorunlarımız oldu. Pandemi nedeniyle üretim çok düşüktü. Ancak pandeminin ardından başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada iş hacmi artıyor. Türkiye bizim için en büyük potansiyele sahip ülke ve bazı önemli siparişler aldık. Türkiye’nin Avrupa ve diğer ülkeler için çok önemli bir ülke olduğuna inanıyoruz.

COMMENTS