Uster’den Yeni Nesil İplik Temizleyici: Quantum 4.0

Uster Technologies, iplik fabrikaları için çığır açacak yeniliklerinden biri olan yeni nesil Quantum 4.0 iplik temizleyicisini sanal bir lansman ile piyasaya sundu. Bu önemli yenilik, hem kapasitif hem de optik sensörleri bir arada birleştirerek kapsamlı güvenlik, önleyici tedbirler ve esneklik sağlıyor.

Uster’den Yeni Nesil İplik Temizleyici: Quantum 4.0

Quantum 4.0 lansmanı Uster Technologies CEO’su Thomas Nasiou’un açılış konuşmasıyla başladı.  Ardından Ürün Müdürü Katrin Hofer Quantum 4.0’ın özelliklerini anlattı.

İplikçiler hangi iplik temizleme teknolojisini seçmelidir? Uster’in yeni piyasaya sürdüğü Quantum 4.0 temizleyici ile bu sorunun tek bir yanıtı var. Bu önemli yenilik, hem kapasitif hem de optik sensörleri bir arada birleştirerek kapsamlı güvenlik, önleyici tedbirler ve esneklik sağlıyor.

Smart Duo sistemi, hem akıllı iplik kalite kontrolü ve hem de optimize edilmiş kârlılık açısından dünyanın en iyisini sunuyor. Bu, fabrikaların artık teknik seçenekler üzerinde kafa yormak yerine, hızla değişen pazar zorluklarını karşılamaya odaklanabileceği anlamına geliyor.

Güvenlik ve güvenilirlik: İplik kalitesinin temeli

Qantum 4.0, endüstri için bir hayalin gerçekleşmesi anlamına geliyor. Yıllardır, iplikçiler, güvenli kalite ve maksimum esneklik için farklı teknolojileri en iyi şekilde bir araya getirmenin bir yolunu aradılar. İplikçiler artık kalite kontrolde tam güvenliğe erişerek en iyi temizleme modunun uygulanmasını sağlayabiliyor.

Quantum 4.0, bunu basit bir Kapasitif / Optik anahtar aracılığıyla sağlıyor. Bu teknoloji, üretilebilen iplik türlerinde daha fazla esneklik sağlarken aynı zamanda nem değişimleri gibi faktörlerle de ilgileniyor.

İkili akıllı sensörler

Kapasitif ve optik sensörler, Çapraz Temizleme olarak bilinen bir yenilikle birlikte akıllıca çalışıyor. Bu, ana sensör sinyalinin yardımcı sensör tarafından desteklendiği çifte kontrol yoluyla gizli kusurları buluyor ve ortadan kaldırıyor. Fark edilmeyen tüy olayları gibi sorunlarla ilgileniyor, aksi takdirde aşağı akışta arızalara neden olabilir.

Bugünün piyasa eğilimleri, kompakt iplikler için güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. İplikçiler bu potansiyeli kullanmak ve herhangi bir kalite sorunuyla başa çıkmak için Quantum 4.0’a güvenebilirler. Örneğin yoğunluk özelliği, fabrikaları tıkalı sıkıştırma bölgeleri veya bükülme sorunları gibi ring eğirme arızalarının neden olduğu standart altı masuralardan korur. Smart Duo, iplik yoğunluğunu sürekli ve her ekleme sonrasında izleme avantajına sahip.

Uster Technologies Ürün Müdürü Katrin Hofer, “Yoğunluk değişimlerinin nereden kaynaklandığına bakılmaksızın, ister kompaktlama, ister kaymalı iğler nedeniyle farklı büküm seviyeleri olsun, Uster Quantum 4.0 bununla ilgileniyor ve bu gerçek bir teknik yenilik.” diyor.

Artık malzeme karışıklığı yok

Quantum 4.0 ile bir başka değerli yenilik, artık fabrikaların farklı hammadde türlerinin karışımlarını tanımlamasına olanak tanıyan Blend Mix-Up seçeneğidir. Bu uzun zamandır beklenen pazar talebi, gri ve beyaz ipliklerdeki herhangi bir yanlış hammaddeyi tespit ederek, kumaşlardaki kötü şöhretli ama ciddi barré hatasıyla mücadele ediyor.

Fabrikalarda kops karışıklıkları olabiliyor, çünkü farklılıklar insan gözüyle neredeyse hiç görülmüyor. Ancak Quantum 4.0, tümü Smart Duo tarafından desteklenen önemli ölçüde geliştirilmiş donanım ve yazılım sayesinde problemi büyük bir sorun haline gelmeden durduruyor.

Yeni sensörlerin daha yüksek işlem gücü, hem eksik hem de merkez dışı çekirdeği sürekli olarak algılayan gelişmiş Sürekli Özlü İplik seçeneği gibi ek faydalar sağlıyor.

Quantum 4.0’daki yenilikler, polipropilen ve yabancı maddenin daha derin analizi ile kontaminasyona da odaklanıyor. Yeni bir PP sınıflandırması, kullanıcılara polipropilen içeriğinin genel görünümünü verirken, Gelişmiş FD sınıflandırması yüzde 5 çizgilerinin altındaki ekstra sınıfları gösteriyor. Her iki özellik de Toplam Kirlilik Kontrolü (TCC) ile birlikte kirlilik fonksiyonunun değerine katkıda bulunuyor.

Quantum 4.0, kapasitif ve optik sensör teknolojisinin akıllı etkileşimi sayesinde iplikçilere nihai güven veriyor. Temel temizlemede “türünün tek örneği” güvenlik seviyelerine ulaşırken, aynı zamanda yalnızca gerekli olanı kesiyor.

Önleme karşılığını verir

Sarımdaki kusurları belirlemenin yanı sıra, hataların kaynağında önlenmesi de daha net olan yeni Expert System’in odak noktasındadır. Yeni Quantum Expert ürün sunumuna dâhil edildi. Eklenen birçok akıllı analitik özellik sayesinde, Uster Quantum Expert, Toplam Kirlilik Kontrolü, Ring Eğirme Optimizasyonu ve RSO 3D Değer Modülü aracılığıyla proses kontrolünü ve kusurların önlenmesini geliştiriyor.

Yeni temizleyicideki en son yenilikler iplikçileri hak taleplerinden ve israftan koruyor. Ancak Quantum 4.0’ın gerçek amacı; iş başarısını sağlamaktır. En son takas teknolojileri, Uygulama Zekası kullanarak esnek veri tabanlı kararlar sağlamak için Uster’in benzersiz veri analiziyle çalışıyor.

Güvenli ve kullanıcı dostu

Gerçek yeniliğin sırrı ise, kullanıcı etkileşimi noktasına kadar bu teknolojinin ne kadar iyi tasarlandığında yatıyor. Analiz için; miktar ve farklı parametreler açısından  ne kadar veri toplanırsa toplansın, Uster Quantum Expert, her zamanki gibi sezgisel kalarak karmaşıklığı yönetiyor.

Quantum 4.0 ile, yeni bir merkezi Smart-Limit düğmesi esnekliği artırıyor, çünkü operatörler benzersiz İplik Gövdesi konseptine dayalı olarak mevcut tüm akıllı sınırları tek bir dokunuşla ayarlayabiliyorlar.

Kullanıcılar, yerleşik Quantum iş akışlarının keyfini çıkarıyor ve 7. nesil kontrol ünitelerinde 16: 9 dokunmatik ekranlı yeni müşteri merkezli kullanıcı ara yüzünü benimsiyor.

 

COMMENTS