Yeni Otomatik Düzleştirici Cer Makinesi: Trützschler TD 10

Son işlemci cer makineleri iplikhanelerde bir kalite göstergesi olarak önemli bir işleve sahiptir: Şerit hatalarının önlenmesi, kaçınılmaz olarak iplik kusurlarına yol açar. Çünkü, son işlemci cer makinesinden sonra kaliteyi geliştirmek artık mümkün değildir. Bu nedenle, Trützschler mühendisleri, en yeni dijital düzeltme teknolojisine sahip son teknoloji ürünü düzleştirici cer makinasını geliştirdi: TD 10.

Yeni Otomatik Düzleştirici Cer Makinesi: Trützschler TD 10

Servo Draft: Otomatik Düzleştirici cer makinesinin kalbi

Son cer geçiş aşamasında cer şeridinde yüksek hassasiyet seviyesinde düzeltme, iplik düzgünlüğü ve iplik numarası varyasyonunda önemli bir işleve sahiptir. Bu nedenle, Trützschler mühendisleri, en yeni dijital düzeltme teknolojisine sahip son teknoloji ürünü düzleştirici cer makinesini geliştirdi. Bu; uzun servis ömrü ve güvenilir yazılım bileşenlerine sahip hassas sensörler ve enerji dostu sürücüler anlamına geliyor.

Yeni Kompaktlık Seviyesi

Yeni TD 10, % 14.2 oranında kısaltıldı, çünkü uzunluk önem taşıyor. Alan tasarrufu, rekabete göre %32’ye kadar çıkarılabiliyor. Bu da saatte 1000 kg’lık bir çıktıya sahip bir iplikhanede 17.200 ABD Dolar kadar bir tasarrufun mümkün olduğu anlamına geliyor.

Dünyanın en enerji verimli emiş sistemi

TD 10’un emiş gereksinimi, -450 Pa’lık bir negatif basınçta sadece 800m3/saattir. Rekabet koşullarına göre bu oran %30 daha az hava hacmi demektir. Bu da yıllık enerji üretimini, günde 45 tonluk iplik üretim ve 1500 Pa’lik bir sistem basıncı olan iplikhanede filtre sistemi başına 6,300 Euro’ya kadar tasarruf demektir. Emiş etkinliği, büyük ölçüde akış mekanizmasındaki optimize edilmiş geometrik yapıya bağlıdır. Bu nedenle, Trützschler uzmanları, emiş kanallarındaki akış tepkisini daha da artırdı. Böylece, düşük emiş performansında bile şerit üzerinde mükemmel bir toz artırması sağlıyor.

Akıllı bireysel şerit izlemede Smart Creel

Smart Creel, bir şerit akışını ve ayrıca hareketini algılar. Bu sayede şerit kırılmalarının kusursuz bir şekilde tespit edilebilir. Optik sensörler, kontak bağlantılarının aksine, baskı rulosu uygulanmadan da çalıştıkları için, operasyon hatalarına karşı koruma sağlar.

Otomatik ayarlı işlevler: Kesintisiz kalite kontrolü

Otomatik optimizasyon özellikleri, yüksek operatör değişiminin ve dolayısıyla önemli kalite algısı eksikliğinin bir gerçek olduğu iplik eğirme sektörünün geleceğinde kilit konumdadır.

Bu amaçla, TD 10 da otomatik optimizasyonlu Auto-Draft ve Opti Set fonksiyonları ile donatıldı. Bu sayede ön çekim bölge uzunluğunda otomatik optimizasyon ve ayarları yapılırken, diğer yandan, ana bölge genişliğinde standart otomatik optimizasyon, cer makinesi şerit kalitesinde gözle görülür bir gelişme sağlıyor.

T-DATA sistemi ile ağ tabanlı makine

Gerçek zamanlı izleme sistemi olan T-DATA ile kurulan opsiyonel bağlantı sayesinde, TD 10’daki tüm kalite değerleri ve arızaları tek tıklamayla analiz edilebiliyor. Böylece, cer makinesindeki tüm arızalar hızlı bir şekilde tespit edilebiliyor ve bireysel cerlerdeki sorunları etkin şekilde ortadan kaldırılabiliyor.

COMMENTS