Archroma’da Yeni Mali İşler Müdürü Thomas Bucher Oldu

Archroma, 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren Roland Waibel’ın emekli olacağını ve yerine Thomas Bucher’ın yeni Mali İşler Müdürü (CFO) olarak atandığını açıkladı.

Archroma’da Yeni Mali İşler Müdürü Thomas Bucher Oldu

Thomas Bucher, önde gelen sanayi ve hizmet şirketlerinde Mali İşler Müdürü görevlerinin yanı sıra kimya sektöründe üst düzey Finans yöneticiliği yaparak finans alanında uzun bir kariyere sahip oldu. Bucher Archroma firmasına, 2015’ten beri Grup Mali İşler Müdürü ve Üst Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Alpiq Holding AG’den katılıyor.

Thomas Bucher, Alpiq’ten önce, 6 yıl boyunca Gategroup’ta Grup Mali İşler Müdürü olarak görev yaptı ve burada şirketin stratejik yeniden konumlandırılmasına destek verdi.

İcra Kurulu Başkanı Heike van de Kerkhof yeni atamayla ilgili olarak şunları söyledi: “Thomas Bucher’ın aramıza katılmasından ve Archroma’nın sağlam ve kârlı büyümeyle desteklenen yenilikçi ve sürdürülebilir özel kimyasallarda tartışmasız bir lider olduğunu teyit etme gündemimizi desteklemek için finansal uzmanlığını ekleyecek olmasından dolayı çok mutluyuz. ”

Kerkhof, “Roland Waibel’e 2013’te Archroma’nın kuruluşundan bu yana yaptığı birçok katkı için teşekkür etmek istiyorum. Archroma’da güçlü bir finans uzmanı ekibi ve uzmanlığı oluştururken şirketin büyümesinde önemli bir rol oynadı.” dedi.

“Archroma’ya ve son yıllarda inanılmaz bir çeviklik ve pazar uygunluğu gösteren bir ekibe katıldığım için çok heyecanlıyım” diyen Thomas Bucher, “Archroma kendini her zamankinden daha verimli, kârlı ve sürdürülebilir bir şekilde çalışmak için dönüştürüyor.” ifadeleri kullandı.

 

COMMENTS