Benninger, LAB-PRO şirketini satın aldı

Benninger AG, 1 Ocak 2020'ye dönük işlemler ve aktiviteler de dâhil olmak üzere LAB-PRO GmbH'nin %100'ünü satın aldı. LAB-PRO pazardaki varlığını Benninger'in dünya çapındaki satış, teknik servis ve üretim ağını kullanarak arttırma imkânı bulabilecek.

Benninger, LAB-PRO şirketini satın aldı

Benninger AG, 1 Ocak 2020’ye dönük işlemler ve aktiviteler de dâhil olmak üzere LAB-PRO GmbH’nin yüzde 100’ünü satın aldı. LAB-PRO pazardaki varlığını Benninger’in dünya çapındaki satış, teknik servis ve üretim ağını kullanarak arttırma imkânı bulabilecek.

Benninger, tekstil, lastik ve konveyör bant üretim pazarları için teknolojik özellikleri geliştirilmiş tekstil terbiye ve kord bezi makinelerinin küresel bazdaki lider üreticileri arasında yer alıyor. Dokuma, örme ve teknik tekstillerin minimum kaynak tüketimi ile sürekli olarak değişken genişlikte işlenebilmesi alanında özel bir uzmanlığa sahip olan Benninger , belli başlı tüm tekstil terbiye işlemleri için eksiksiz çözümler sunuyor.

LAB-PRO GmbH, 2003 yılında Thomas Widmer ve Thomas Gerhard tarafından kuruldu. Mükemmel pazar ve ürün bilgi birikimleri ile 17 yıl içerisinde, süreksiz yaş tekstil terbiye işlemlerinde kullanılacak dünya lideri teknolojik ürünler tasarlamayı ve üretmeyi başardılar. Özellikle LAB-PRO’ya ait jet boyama makineleri ve jiggerlerinin benzer rakip makinelere kıyasla en düşük su ve enerji tüketimine sahip olduğu ve en düşük kumaş uzamasını sağladığı herkesçe bilinmektedir.

Benninger ürün gamı, Jet ve Jigger boyama makineleri gibi teknolojik olarak gelişmiş diskontinü boyama makineleri ile Levent boyama ve laboratuvar boyama cihazları gibi ekipmanlarla genişletilecek. En yüksek doğruluk oranları ve tekrar üretilebilirliği sağlayan tam otomatik kimyasal, tuz, soda veya boya dozaj ayarlama sistemleri de portföyü eksiksiz hale getirecek.

Benninger, her iki şirketin bilgi birikimini ve deneyimlerini birleştirerek, kontinü ve şu andan itibaren diskontinü de dâhil olmak üzere boyama ve tekstil terbiyeleme teknolojisi alanlarında lider sistem tedarikçisi haline geliyor.

LAB-PRO pazardaki varlığını Benninger’in dünya çapındaki satış, teknik servis ve üretim ağını kullanarak arttırma imkânı bulabilecek. LAB-PRO’nun diskontüni boyama teknolojisi tecrübelerinin şirkete entegrasyonu, Benninger’in kapsamlı çözüm sağlayıcısı olarak daha da güçlenmesine yol açacak. Benninger bir çözüm ortağı olarak, ıslak terbiye endüstrisinin premium segmentindeki tüm müşterileri için, önde gelen FabricMaster (Jet), JigMaster (Jigger) ve BeamMaster (HT Levent boyama) ürünleri ile stratejisini güçlendiriyor. Widmer ve erhard, LAB-PRO şirketine firma yöneticileri olarak liderlik etmeye devam edecekler.

Benninger AG şirketinin tamamı Jakob Müller Holding AG’ye (JMH) aittir ve Jakob Müller AG Frick (JMF) şirketinin bir kardeş şirketidir.

JMF ve bu şirkete bağlı yan kuruluşlar, özel olarak enleri dar kumaşları işleyebilen tekstil makineleri alanında faaliyet gösteriyor. JMF, İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Hindistan ve Çin’deki üretim tesisleri ve tüm büyük tekstil pazarlarında bulunan satış şirketleri ile bu sektörde dünya pazar lideridir.

COMMENTS