COMPACTeasy: Yüksek Kaliteli İplikler için Kompaktlama Aparatı

Rieter, COMPACTeasy kompaktlama aparatı ile kompakt iplikçilikte maliyet optimizasyonu için pazar gereksinimlerini karşılıyor. Rekabetçi fiyat ve minimum bakım ve enerji gereksinimleri sayesinde COMPACTeasy Türkiye'deki iplikhanelerde tercih edilen aparat haline geliyor.

COMPACTeasy: Yüksek Kaliteli İplikler için Kompaktlama Aparatı

Bu mekanik kompaktlama çözümü, tüm yaygın ham maddelerden yüksek verimlilik oranında yüksek kaliteli iplik eğirebiliyor.

Ring iplikçilik hâlâ Türkiye’de baskın iplik eğirme sistemi olsa da, bu pazarda geleneksel ring iplik makinelerini kompakt iplik makinelerine dönüştürme yönünde kayda değer bir eğilim bulunmuyor. İyileştirilmiş iplik özellikleri, sonraki işlemlerde daha iyi çalışma davranışı ve daha iyi kumaş görünümü ile sonuçlanıyor. Ayrıca, büyük markalardan geleneksel ring iplik yerine kompakt iplik kullanma talebi artıyor. Kompakt iplikçilik, mükemmel iplik kalitesi ve yüksek üretkenliği ile takdir görüyor. Enerji tasarrufu ve yatırım maliyetleri, günümüzde iplikhaneler için belirleyici faktörlerdir. Diğer kompaklama sistemleri, hem yüksek düzeyde başlangıç yatırımı hem de önemli işletim maliyetleri gerektiriyor.

Rieter’in iştiraki Suessen COMPACTeasy kompaktlama aparatını geliştirerek, optimize edilmiş maliyetler için bu pazar gereksinimini karşılıyor. Önde gelen pnömatik kompaktlama sistemlerinden biri olan EliTe’yi geliştirip dağıtan şirket, kompaktlama alanında uzun süreli deneyime sahiptir.

Çoğu Uygulamayı Kapsıyor

COMPACTeasy, tüm standart uygulamalar için mekanik bir kompaktlama çözümüdür. Düşük yatırım maliyeti sayesinde müşterilerin ilgisini çekiyor. Ancak bu, pnömatik kompaktlama sistemlerine kıyasla birinci sınıf iplik kalitesinden ödün verildiği anlamına gelmez. COMPACTeasy; pamuk, sentetik elyaf ve bunların karışımları gibi tüm standart ham maddelerden mükemmel özelliklere sahip iplikler üretiyor. Ne 20 – Ne 80  iplik numara aralığıyla COMPACTeasy çoğu uygulamayı karşılıyor.

Tutarlı iplik kalitesi ve düşük bakım gereksinimi

COMPACTeasy, kompaktörün y kanalında yoğun çift kompaktlama performansı sağlayan hassas elyaf kılavuzlaması ile karakterize ediliyor. Bu üretim, herhangi bir ek enerji gerektirmez.

Diğer mekanik sistemlerle karşılaştırıldığında, COMPACTeasy’nin kompaktlama kanalı çok daha geniştir, bu nedenle tıkanmaya daha az eğilimlidir. Buna ek olarak, kompaktörün travers hareketi sayesinde taşlama gerektirmez.
Bu da, manşon veya apronlar gibi komponentlerin hizmet ömrünü uzatmaya yardımcı olur ve bakım gereksinimlerini önemli ölçüde azaltıyor. Travers hareket desteği tutarlı bir iplik kalitesini garanti ediyor. Bu da, mekanik sistemlerde genellikle gerekli olan ön üst silindirin hareketinde önemli bir avantaj sağlıyor.

Daha Az Aşınma ve Yıpranma

Aparat, bir ön üst silindir tutucusu ve daha küçük COMPACTeasy silindirinden oluşuyor. Kompaktör y kanalı ve bunun öncesinde bir pime sahip olup iki üst silindirin arasında bulunuyor. Kompaktör yayı, kompaktörü alt silindire doğru bastırmak için düşük bir yay kuvveti kullanıyor. Bu, kompaktör üzerinde manyetik yüklü kompaktlama elemanlarına göre önemli ölçüde daha az aşınma ve yıpranmaya sebep oluyor.

İplik kalitesini hem kompaktörün y kanalı, hem de entegre pim belirliyor. Pim elyafın en az kılavuzlandığı çekim sistemi bölgesinde doğrudan etkilidir. Bu proses iplik tüylülüğünü azaltıyor ve iplik mukavemetini artırıyor. Aynı zamanda iplik düzgünsüzlüğünü ve sık rastlanan hataları (ince yer, kalın yer ve neps) iyileştiriyor.

Hızlı Takıp Çıkarma

COMPACTeasy, yeni ring iplik makinelerinin teknik özelliklerine eklenebiliyor ve aynı zamanda tedarik edilebiliyor. Ayrıca ek bir çaba sarf etmeden Rieter ring iplik makinelerine kolayca takılabiliyor. Ek bir pnömatik sistem veya dişli takviyesi gerekmez. Hızlı takıp çıkarma özelliğiyle kompaktlama aparatını ring iplik makinesinin üzerine kolayca takıp gerektiğinde çıkarabileceğiniz için COMPACTeasy üretimde geleneksel ring ipliğinden kompakt ipliğe hızlıca geçiş yapmanıza imkân tanıyor.

Genel olarak, COMPACTeasy, düşük yatırım maliyetleri ve ek enerji gereksinimi olmaması nedeniyle iplikhaneler için çok çekici bir çözümdür. Artırılmış iplik mukavemeti ve kalite tutarlılığının yanı sıra çok çeşitli elyaf ve iplik numaralarını eğirme kabiliyeti, bu mekanik kompaktlama sisteminin faydalarını tamamlıyor.

 

COMMENTS