Dilo Group Nonwoven Hatlarını ITMA Asia + Citme Sergileyecek

Zor geçen 2020 yılının ardından, birçok sanayi sektöründeki olumlu gelişmeler ve toparlanmalar şu anda devam ediyor. Nonwoven kumaş üretimi için komple hat üretimi yapan Dilo Group, 12-16 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan ITMA Asia + Citme fuarına katılacak. Firma H7 salonunda A09 numaralı standında ürünlerini sergileyecek.

Dilo Group Nonwoven Hatlarını ITMA Asia + Citme Sergileyecek

Genel yüklenici olarak DiloSpinnbau, DiloTemafa, DiloMachines ve DiloSystems’i bir çatı altında birleştiren DiloGroup, iğneli nonwoven üretmek için gereken tüm makineleri ve ortaklarla birlikte, ısıyla bağlama ve su ile bağlama teknolojileri kullanılarak üretilen nonwovenları sunuyor. Dilo hatları tüm dünyada; jeotekstiller, konut ve çatı kaplamaları, otomotiv ürünleri, filtreleme, akustik, suni deri ve tıbbi veya hijyen ürünleri dâhil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için nonwovenlar üretiyor.

DiloGroup hatları, teknik ve ticari olarak tüm ihtiyaçları karşılamak için tek bir sorumlulukla koordineli, profesyonelce yönetilen bir yatırım için ortağınız olarak genel yüklenici DiloSystems’den anahtar teslimi temin edilebiliyor. Elyaf hazırlamadan (DiloTemafa) başlayarak, taraklama (DiloSpinnbau), çapraz bindirme ve iğnelemeye (DiloMachines) tülbent oluşturmaya (DiloMachines) kadar devam eden eksiksiz kesik elyaf işleme ekipmanı, Dilo’nun son derece uzmanlaşmış departmanları tarafından şirket içinde oluşturuluyor. Bu komple hat projeleri, müşterilerle yakın temas halinde ve Almanya, Eberbach’daki teknik merkezde yürütülen tekstil teknolojisi araştırmaları ve çalışmaları temelinde geliştiriliyor.

Dilo, SICAM ile İş Birliği Yaptı

Son zamanlarda Dilo, nonwoven endüstrisi için tanınmış bir yüksek kaliteli makine üreticisi olan SICAM S.r.l. ile işbirliği yaparak portföyüne su ile bağlama hatlarını ekledi. Son teknoloji spunlace hatlarının yanı sıra, DiloGroup, Dilo yüksek hızlı taraklama ve tabaklama teknolojisi ile geliştirilmiş çekme mukavemeti oranlarına sahip ürünler için talepleri ve gereksinimleri karşılayabiliyor.

119 yıllık geçmişinde şirket, makine performansı ve verimliliği ile ilgili her zaman yeni standartlar belirledi. DI-LOUR, DI-LOOP gibi yenilikçi teknolojiler ve Hiperpunch-iğneleme, nonwoven endüstrisi için yeni pazarlar yarattı ve iğne delme teknolojisini en önemli ve çok yönlü karıştırma işlemlerinden biri olmaya itti. Yeni yaklaşımlar, nonwoven tekstiller için daha yüksek üretkenlik, kalite ve çığır açan olanaklar vaat ediyor.

Her hatta ‘diloline 4.0’ akıllı üretim mevcut

Her hatta kullanılmak üzere ‘diloline 4.0’ akıllı üretim mevcut. Çok sayıda bilgi modülü, mobil uygulamalar ve bulut verileri (mindSpheres) aracılığıyla geri çağrılabiliyor. Bu yöntemler, kullanıcının makinelerin kontrolünü iyileştirmesine ve üretim sistemi içindeki karmaşık işlevleri personelden ve vardiyadan bağımsız olarak daha da güvenli hale getirmek için üretim verilerini oluşturmasına olanak tanıyor. Bekleme süreleri azaltılıyor.

3D-Lofter teknolojisi, nonwovenlara sayısız olasılık ekliyor. Mürekkebi elyaflardan oluşan bir 3 boyutlu yazıcı gibi çalışıyor ve elyaf paspaslar veya iğneli keçeler üzerine belirli bir desende ayarlanabilir miktarlarda elyaf ilavesi, dekoratif özellikler, hassas takviye veya gelişmiş elyaf paspas kalitesi gibi uygulamaları mümkün kılıyor. Ayrıca, PES, karbon veya doğal elyaflar gibi neredeyse tüm elyaflar kullanılabiliyor.

Ayrıca klasik iğneleme işleminde Dilo sürekli iyileştirmeler sağlıyor. Yakın zamanda geliştirilen iğne modeli 8000X, dikişlerin eşit dağılımına dayalı yeni bir homojen yüzey seviyesi oluşturuyor. Aynı zamanda, bu iğne tahtası, yüksek iğne sayısı nedeniyle yüksek hat hızlarında yüksek dikiş yoğunluğuna izin veriyor. Ayrıca 6000X gibi ilgili modeller, Hyperpunch iğne tezgâhlarında kullanılmaya hazırdır.

“Microneedling” su ile bağlamaya alternatif olarak geliştirildi. Optimize edilmiş kinematik ve maksimuma çıkarılmış dikiş yoğunluğu, yüksek bir hat hızında yoğun ancak hassas iğneleme sağlıyor. Buradaki temel avantaj, düşük CO2 ayak izi için endüstriye gelecek zorluklarda önem kazanacak olan yüksek basınç ve su işleme gerekmediğinden düşük enerji tüketimidir.

 

 

COMMENTS