Saurer, Otomasyon Yeniliklerini ITMA Asia + Citme’de Sergileyecek

Saurer, müşterilerini, hem kendi makinelerinde hem de tüm tekstil üretim tesislerinde geliştirilen en yeni otomasyon çözümlerini öğrenmek için ITMA Asia + Citme Fuarı’na davet ediyor. Saurer, 8. salonda F01 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlamayı dört gözle bekliyor.

Saurer, Otomasyon Yeniliklerini ITMA Asia + Citme’de Sergileyecek

Şirket, hem iplik eğirme hem de büküm/kablolama tesislerinde düşük maliyetli otomasyon çözümlerine yönelik artan talebe cevap veriyor. Saurer tasarım felsefesinin herkesçe bilinen özellikleri olan E3 – enerji, ekonomi ve ergonomi – iş gücü ve ergonomi ile ilgili acil sorunları ele alan akıllı teknolojilerle güçlendirildi.

Kesikli elyaf işlemede öne çıkan özellikler

Yeni Autocard ünitesi, iplik hazırlama zincirinde daha fazla katma değer üretmek için geliştirildi. Makinenin yüzde 18 oranından daha geniş olan tarama alanı, daha yüksek hacimli üretim ve hatta daha temiz şeritler anlamına geliyor. Ünite aynı zamanda akıllı operatör yönlendirmesi için LED ışıklara sahip. Yoğun üretim esnasında kova değişiklikleri şerit çıkış hızını yavaşlatmadan gerçekleştirilebiliyor.

Zinser Sistemlerinin yeni nesil ring iplik eğirme makinesi Z 72XL, akıllı iplik eğirmede  bir mihenk taşıdır. Düşük enerji tüketimi, optimum kullanım kolaylığı ve esnek otomasyon çözümleri sunuyor. Ünite şu anda yeni bir kompakt cihaz olan Impact FX pro sistemi ile birlikte geliyor ve özellikle daha düşük tüylülük ve daha yüksek mukavemete sahip iplikler elde edilebiliyor. Orta ve ince iplik numarası aralığı için tasarlanmış olan bu cihaz, onu dokuma ve örme uygulamaları için ideal kılıyor.

Autoconer X6 bobin sarıcı ile Saurer, bobin sarımında şirkete özel otomasyon çözümlerine doğru emin adımlarla ilerliyor. En gelişmiş RFID teknolojisi, sensör kontrollü fonksiyonlar ve akıllı kontrol sistemleri, sürekli otomasyon ilerlemesini mümkün kılıyor.

Open-end eğirme için Schlafhorst Sistemlerinde, Autocoro 10, Autoairo ve AutoBD’yi birleştiren akıllı otomasyon çözümleridir. Autocoro dünya çapında 1 milyon eğirme ünitesi satışına ulaşırken, Autoairo ve AutoBD üniteleri Asya pazarında ilk kez sergileniyor. Eşsiz otomasyon özelliklerine sahip Autoairo havalı eğirme makinesi, düşük eğirme maliyetleri ile birlikte yüksek iplik kalitesi ve üretkenliği ile tanınıyor. Üretimde kendini ispatlamış yeni geliştirilen SynchroPiecing ve Multilot üniteleri kesintisiz lot değişimine olanak tanıyor. AutoBD, iplik üretim tesislerine rotor iplik makinesinin otomasyon derecesini ve üretkenlik potansiyelini belirleme özgürlüğü veriyor. Tüm otomasyon modülleri de münferit olarak kolaylıkla yenilenebiliyor. SynchroPiecing, operatör ihtiyacını en aza indiriyor ve zorlu hammaddelerde bile yüksek verimlilik sunuyor. Müşteriler aynı zamanda dolu bobinlerin çıkarılıp boş masuraların yerleştirilmesini tamamen otomatik hale getirebiliyor.

 Saurer büküm ve kablolama portföyündeki makineleri keşfedin

 Volkmann Sistemleri  en yeni nesil CompactTwister 8 serisi, bükümlü iplik kalitesi, esneklik ve enerji verimliliği açısından bir kez daha yeni standartlar belirliyor. Tedarik edilmiş milyonlarca eğirme iği, şirketin pazardaki lider konumunu gösteriyor.

Allma Sistemleri CableCorder CC5 ünitesi, kord bezi ve endüstriyel iplik doğrudan kablolama makinesinin başarılı 5. neslidir. Müşteriler daha düşük enerji tüketiminden, akıllı eğirme iği konseptinden, modern kalite izlemeden, gelişmiş ergonomiden ve yenilikçi veri yönetiminden yararlanıyor. 200 adede kadar iğ ve yeni 400 ekartman ile CC5 gerçek bir mekândan tasarruf cihazıdır.

Saurer Otomasyon Çözümleri yeni paletleyiciyi tanıttı

 Şirket, büküm ve iplik üretim tesisleri için makine yükleme ve bobin taşıma verimliliğini artıran akıllı ve bireysel otomasyon çözümleri sunarak tüm tekstil değer zinciri boyunca önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Senses için iki yeni Element

 Fabrika yönetim sistemi Senses için yeni Shop Floor Senses Element, müşterilerin makine operatörlerinin yürüme mesafelerini azaltarak üretim tesislerindeki süreçleri optimize etmelerini sağlıyor. Recipe Senses Element’i kullanan müşteriler, makinelerin tüm üretim ayarlarını Senses sistemine aktarabiliyor ve optimum üretim ve kaliteyle sonuçlanacak şekilde yapılandırıldıklarından emin olabiliyorlar. Bu yöntem, hızlı ve güvenilir lot değişikliklerini de garanti ediyor.

Laboratuvar ekipmanları

 Autolab ET, modern, entegre bir lazer sensörü aracılığıyla ipliğin tüy oranını tamamen otomatik olarak ölçüyor. Genel tüylülüğün belirlenmesinin yanı sıra tüylerin uzunluğu da otomatik olarak sınıflandırılıyor. Şeritler, fitiller ve iplikler ile ilgili tüm parametreler tek bir test cihazı ile belirlenebiliyor, böylece eğirme makinelerinde kullanılacak optimum çalışma ayarları elde ediliyor.

 

Kesikli elyaf işleme bileşenleri

 Accotex ürün serisi, havalı eğirmede kullanılacak yeni apronu sunuyor. Hava jetli eğirmede daha yüksek üretim hızları, hava akımı sistemindeki elastomer bileşenlere yönelik daha yüksek taleplere sebep oluyor. Saurer, hava jetli iplik üretimi için son teknoloji ürünü olan NO-6270 KN ünitesini geliştirdi.

Texparts ürün serisinden, 17,5 mm’lik küçültülmüş karkas çapına sahip yeni yüksek performanslı eğirme iği, sessiz ve güvenilir çalışmasıyla kendini kanıtlamış CS1 S iğ yatağını kullanıyor ve uzun bir hizmet ömrü ve operasyonel güvenilirlik sunuyor. Dakikada 30.000 devire varan olağanüstü çalışma özellikleri ve enerji tasarrufu, bu yeni iğin temel performans faktörlerindendir. Sıfır iğ dibi sarım sistemi Spinnfinity ünitesi ile birleştiğinde, otomatik ve randımanlı ring ipliği eğirme için mükemmel uyum sağlıyor.

Filament iplik işleme bileşenleri

Temco ürün serisinin güçlü motor tahrikli tekstüre ünitesi FTS525M, dakikada 1000 metreye varan iplikler için uygundur. Geniş hız aralığına rağmen, FTS ünitesi düşük gürültü seviyesi ve enerji verimliliği ile etkileyicidir. Yüksek esnekliği sayesinde, iplik büküm yönü kolayca değiştirilir ve S/Z büküm için soğutma plakasının ayarlanması gerekmez.

Temco ürün serisinden CoolFlow Tekstüre Diskleri, hava akışını optimize eder ve disklerin özel tasarımı sayesinde ısı transferini kanıtlanabilir şekilde iyileştiriyor. Dakikada 1000 metreye varan işlem hızlarında daha az şişme oluşmasının yanı sıra disk yükünde önemli bir azalma sağlayarak hizmet ömrünü uzatıyor.

Saurer, teknik ve endüstriyel iplikler için kopuk filament izlemede kullanılan Fibrevision ürün serisinden pazar lideri Fraytec FV1 ve FV2 sistemleriyle gerginlik izleme için cihazlarda bir yükseltme seçeneği sunacak. Uygulamaya bağlı olarak 0-500g veya 0-1000g sensör aralıkları ile yapılacak yükseltme kolay bir işlemdir.

Sun – Service Unlimited, tüm Saurer makineleri için yaşam döngüsü ortaklıkları sunuyor

Şirketin güncelleme ve yükseltme tekliflerini, orijinal parçaları ve akıllı önleyici hizmetlerini keşfetmek için fuardaki Sun standını ziyaret edebilirsiniz. Saurer Academy dijital eğitim sağlıyor. Fuar ziyaretçileri ayrıca Secos – Saurer Müşteri Portalı’ndaki yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilecek.

COMMENTS