Effe, PASHA Model Ram Makinesi ile Katıldığı ITMA 2019 Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

EFFE, bu yıl 18.si düzenlenen ITMA Barcelona Fuarındaki 300 m2’lik standında, 3. Jenerasyon Ram makinesi PASHA’yı sergiledi. 15 kişilik ekibi ve ABD, Endonezya, Mısır, Peru, Tayland, Polonya, Hindistan, Bangladeş, Brezilya, Çin, Tunus, Fransa, İran, Pakistan mümessilleriyle ziyaretçilerini ağırlayan EFFE, 16 adet PASHA Ram Makinesi siparişi aldı.

Effe, PASHA Model Ram Makinesi ile Katıldığı ITMA 2019 Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

EFFE, bu yıl 18.si düzenlenen ITMA Barcelona Fuarındaki 300 m2’lik standında, 3. Jenerasyon Ram makinesi PASHA’yı sergiledi. 15 kişilik ekibi ve ABD, Endonezya, Mısır, Peru, Tayland, Polonya, Hindistan, Bangladeş, Brezilya, Çin, Tunus, Fransa, İran, Pakistan mümessilleriyle ziyaretçilerini ağırlayan EFFE, 16 adet PASHA Ram Makinesi siparişi aldı.

EFFE tarafından “Bir ram makinesinde olması gerektiğini düşündüğümüz her şeyi onda topladık” diye tanımlanan 3. jenerasyon ram makinesi PASHA, ITMA Barselona Fuarında büyük ilgi gördü.

Lansmanı ITM 2016 Fuarında yapılan ve o zamandan bugüne dünyanın birçok yerine ihraç edilen PASHA Model Ram Makinesine bu süreçte yapılan yenilikler enerji tüketimini düşürürken verimliliği arttırdı.Fuarda gördükleri ilgiyi değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Celal İRİ, “EFFE olarak kuruluşumuzun onuncu yılında, ikinci ITMA fuarımıza Barcelona’da katıldık. Bu sene 18.si gerçekleşen fuarda, 300 metrekare alanda misafirlerimize ev sahipliği yaptık. Lansmanını ITM 2016 İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz PASHA model ram makinesi, örgü ve dokuma kumaş çalışma hatlarının belirleyici üniteleriyle birlikte, hem doğal gaz hem kızgın yağlı ısıtma sistemlerini ziyaretçilerimize gösterecek şekilde standımızdaki yerini aldı.” dedi. Üretim, satış pazarlama ithalat ihracat ve Ar-Ge birimlerinden aramıza katılan 15 kişilik ekibimiz; ABD, Endonezya, Mısır, Peru, Tayland, Polonya, Hindistan, Bangladeş, Brezilya, Çin, Tunus, Fransa, İran, Pakistan ülke- lerindeki mümessillerimiz, ziyaretçilerimize firma ve ürünlerimiz hakkında bilgi verdi.” dedi.

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi İhsan MOKANOĞLU stantlarının gördüğü ilgiden ve birçok ülkeden gelen ziyaretçilerinden genel olarak memnun olduklarını vurgulayarak; “ABD piyasasının geçen senelere oranla yatırıma açık olduğu, Güney Amerika’nın biraz hareketleneceği, Asya’da rekabetin artacağı, Avrupa’da üretim kapasitelerinin yükseleceği, Mısır’da tekstilin yıldızının parlayacağı bir yıl olacağı öngörülerimizi bu fuar ile pekiştirdik. Hindistan, Pakistan, Özbekistan ve yerel pazarlarda bereketli bir yıl bizi bekliyor izlenimini de kazandık. Türkiye’den katılımın oldukça yoğun olduğunu da gözlemledik. Dünya genelinde sektörün önde gelen firmaları yatırım adımları atmadan önce fuarda imalatçıları takip etmeyi hedeflemiş, nokta atışı yapmak üzere hazırlanmışlardı. Sadece fuar süresince toplam 16 adet PASHA Model Ram Makinesi siparişi aldık ve üretim planımızı bu ivmeye göre düzenliyoruz.” açıklamasını yaptı

3.JENERASYON RAM MAKİNESİ, PASHA

EFFE Endüstri ekibi ve firma sahibinin 20 yıldan uzun süredir ram makinesi tasarımı ve üretiminde tecrübesi bulunuyor ve daha önce iki farklı firma adı altında ram makinesi üretimi gerçekleştirdiler. PASHA Model Ram Makinesinde; müşteri beklenti ve talepleri ile ekibin yaratıcı çözümler üretebilme becerisi harmanlandı ve bir ram makinesini mükemmel hala getirebilecek özellikler bir araya getirildi. Bu nedenlerle PASHA, bir ram makinesinin üçüncü sürümü olarak değerlendiriliyor ve üçüncü jenerasyon ram makinesi deyimi buradan geliyor. Celal İRİ bu özelliği; “Farklarımız, yirmi yıllık geçmişimizde ihtiyaç duyulan özelliklere cevap verecek şekilde kendimizi yenilememizde saklıdır.” şeklinde tanımlıyor.

DÜŞÜK TÜKETİM MALİYETLERİ, YÜKSEK VERİMLİLİK

Lansmanı yapılan tarihten bugüne makineye katılan yenilikler enerji tüketimini düşürürken verimliliği arttırdı. PASHA’nın başlıca yenilikleri şöyle: Motorlar en yüksek enerji verimliliği sunan IE4 sınıfı kullanıldı, inverterlerde en son teknoloji ürünleri tercih edildi. Makinenin üzerinde döşenen baca boruları sistemi yerine enerji tasarrufu için kabin içi baca kanalları imal edildi. İzolasyon malzemelerinin kalitesi ve kullanım miktarı sıfır ısı kaybı olacak şekilde belirlendi. Isıtma sisteminin etkinliği için serpantin ve filtre sistemleri hem yatay hem dikey düzlemde konumlandırıldı.

Baskı Boya Terbiye

COMMENTS