EFI Reggiani 4 Tane BOLT Single-Pass Baskı Makinesi Sattı

Tekstil baskı teknolojisinin önde gelen markalarından EFI Reggiani, geçtiğimiz yıl Kasım ayında tanıtımını yaptığı single-pass (tek geçişli) baskı makinesi BOLT’tan 4 tane sattı. Bolt’un iki tanesini Pakistanlı Zaman ve Hunbul firmaları satın aldı.

EFI Reggiani 4 Tane BOLT Single-Pass Baskı Makinesi Sattı

Tekstil baskı teknolojisinin önde gelen markalarından EFI Reggiani, geçtiğimiz yıl Kasım ayında tanıtımını yaptığı single-pass (tek geçişli) baskı makinesi BOLT’tan 4 tane sattı. Bolt’un iki tanesini Pakistanlı Zaman ve Hunbul firmaları satın aldı.

EFI Reggiani, Barcelona’da düzenlenen ITMA 2019’da en son baskı teknolojilerini sergiledi. Firma ITMA Fuarı’nda bir de basın konferansı düzenledi. EFI Reggiani Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, firmayla ilgili en son satış rakamları ve yatırımlarla ilgili bilgileri paylaştı.

EFI Reggiani Tekstil Ürün Müdürü Micol Gamba, ITMA’da sergilenen ürün gamıyla sunum yaptı. EFI’nın Genel Müdür Yardımcısı Frank Mallozzi, EFI’nin satın alımlar ve Siris’in bir parçası olarak geleceği konusunda çok heyecanlı olduğunu ve EFI’deki lider ekibin aynı kalacağını söyledi.

EFI Reggiani, ITMA’daki konferansta BOLT makinesini satın alan firmaları vizyonlarından dolayı ödüllendirdi.

EFI Reggiani’nin şu anda çalışan üç BOLT makinesi var: biri İtalya’daki ilk müşterisinde, biri İtalya’nın Bergamo’daki EFI Reggiani Demo Merkezi’nde ve biri ITMA’da.

EFI Reggiani Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni konferans sonrası sorularımızı cevaplandırdı.

EFI, ITMA 2019’da hangi teknolojilere odaklandı?

Öncelikle, dijital baskı ve çevre dostu süreçlerde yenilikçi atılımlara odaklanıyoruz. ITMA fuarında, dünyanın en hızlı baskı makinesi Bolt’u tanıttık. Bolt yalnızca en hızlı olmakla kalmayıp, aynı zamanda üstün bir kaliteye de sahip. Hızlı olmakla beraber, üstün kalitede dakikada 90 metrelik baskı yapabiliyor, ki dakikada yaklaşık 1 kilometre baskı yapmak kolay bir şey değil. Mürekkep çözümlerimizin yanı sıra ziyaretçilerimize sunduğumuz en son yeniliklerimizden biri de denim teknolojisinde çığır açan EFI Mezzera Indigo boyama teknolojisi oldu. Bu ürün, tekstil şirketlerine denim üretimi sırasında aşırı su kullanımını; kimyasal atıkları ve yüksek işletim maliyetlerini ortadan kaldırma imkânı sunuyor. İpek ve diğer kumaş türlerine uygun yeni bir asit ürün hattımız mevcut. Türk şirketi BDR Grub’un satın alınmasıyla birlikte ürün portföyümüzü de genişlettik. Şu anda biri İngiltere’de biri ise Türkiye’de olmak üzere iki fabrikamız var. Türkiye’deki fabrikamız çok önemli, çünkü Türkiye, Pakistan, Bangladeş ve Vietnam gibi büyük tekstil merkezlerine oldukça yakın bir konumda.

ITMA’dan beklentileriniz neler?

ITMA’dan beklentimiz, dünya çapında büyük ve önemli bir varlık gösterebilmek. Tüm müşterilerimiz, bayilerimiz ve ayrıca büyük markalar burada bizi ziyaret ediyorlar. Onlarla kuracağımız ilişkileri ilerleterek satış yapmayı planlıyoruz. Şu anda büyük bir hareketlilik var ve gelecekte de sizi şaşırtmaya devam edeceğiz. ITMA’da da bu başarımızı sürdürmeye kararlıyız. Lokasyonlarımız, yeşil süreçlerimiz ve geliştirdiğimiz son teknoloji ile büyümeye devam ediyoruz.

İnovasyon konusunda Efi ne gibi çalışmalar yürütüyor?

Gelirimizin yaklaşık %15’ini Ar&Ge’ye ayırıyoruz. Bu bakımdan büyük bir yatırım olduğunu söyleyebilirim. Bu yönüyle ekimizle gurur duyduğumuzu belirtmeliyim, gerçekten harika işler çıkarıyorlar. Çünkü inovasyon konusunda müthiş bir hıza sahipler. Sanırım bunu nasıl yaptığımızı, tutkumuzla açıklayabilirim. Hedeflere ulaşma konusundaki azmimize bu tutku yön veriyor.

ITMA’da Türk katılımcı ve ziyaretçilerin ilgisinden memnun musunuz?

Türkiye’den gelen katılımcı ve ziyaretçilerle yoğun bir toplantı programımız var. Bildiğiniz gibi, Türkiye önemli bir pazar. Gerçekten bizim için bir numara ve önemli bir pazar. Türkiye’de yatırımlarımız devam ediyor ve Türkiye’de BDR firmasını satın aldık. Türkiye pazarının gücüne inanıyoruz. Türkiye kesinlikle önemini korumaya devam edecek. Türkiye’de bir şirket de kurduk ve orada çalışanlarımız var. Şu anda Türkiye’de 13 lokasyonumuz bulunuyor. Buralarda yerel satış sonrası hizmetleri veriyoruz. Türkiye’de satış ekibimiz, üretim ve Ar&Ge ekiplerimiz var.

Röportaj: Dilek Hayırlı

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT