Ev Tekstilinde Yarım Asırlık Mükemmellik

Ev tekstili pazarının önde gelen ticaret fuarı olan Heimtextil ilk kez Ocak 1971'de Frankfurt'ta da düzenlendi. Monforts müşterileri Bierbaum Group ve Konrad Hornschuch AG, başladığı tarihten beri bu fuara katılıyor ve o tarihten bu yana her yıl fuara katılan Alman şirketleri arasında yer alıyor.

Ev Tekstilinde Yarım Asırlık Mükemmellik

Ev tekstili pazarının önde gelen ticaret fuarı olan Heimtextil ilk kez Ocak 1971’de Frankfurt’ta da düzenlendi. Monforts müşterileri Bierbaum Group ve Konrad Hornschuch AG, başladığı tarihten beri bu fuara katılıyor ve o tarihten bu yana her yıl fuara katılan Alman şirketleri arasında yer alıyor.

Hem Endüstri 4.0’ın kökenleri hem de daha sürdürülebilir üretim yöntemlerine duyulan ihtiyaç bilincinin 1971 yılına kadar tartışılması mümkün.

1971’de ilk mikroişlemci Intel tarafından tanıtıldı ve ayrıca ilk ve belki de şu anda en tanınmış çevre örgütü olan Greenpeace kuruldu.

Bu nedenle, o yıldan günümüzün otomatik tekstil üretim makineleri konseptlerine ve kaynakların gittikçe daha verimli kullanıldığı prosesler geliştirme çabasına doğrudan bir hat çizilebilir.

A. Monforts Textilmaschinen GmbH & Co. KG tarafından pazara sunulan tüm yenilikler, Endüstri 4.0’ın olanaklarıyla güçlendiriliyor ve pazarın daha sürdürülebilir üretim talebine yanıt olarak geliştiriliyor.

Bu yenilikler, 2019’un tüm Monforts makineleri için sunulan, şirketin Akıllı Destek ve Akıllı Kontrol uygulamalarını kullanarak her yerden kapsamlı teknik makine verilerine erişmeyi mümkün kılan gelişmiş sensör teknolojilerine sahip yeni ‘dijital ikiz’ özelliğini kapsıyor. Bunlara ek olarak, dijital ikiz sistem, dönüştürücüler veya dişliler gibi ayrı aşınma parçaları hakkında bilgi sağlıyor.

Bu son gelişmeler özellikle Avrupa’daki Monforts müşterileri tarafından çok olumlu karşılandı.

50. yıldönümü

Ev tekstili pazarının önde gelen ticaret fuarı olan Heimtextil ilk kez Ocak 1971’de Frankfurt’ta da düzenlendi. Monforts müşterileri Bierbaum Group ve Konrad Hornschuch AG, başladığı tarihten beri bu fuara katılıyor ve o tarihten bu yana her yıl fuara katılan Alman şirketleri arasında yer alıyor.

2020 yılında kuruluşunun 125. yıldönümünü kutlayan Borken merkezli Bierbaum Group, tanınmış Irisette yatak takımı markasının sahibidir. Ayrıca Alman hükümetinin sürdürülebilir üretim için yeni Grüner Knopf tekstil onay mührünü taşıyan ürünler tanıttı.

Ev yüzeyleri için sentetik derilerde ve araç iç mekânlarında uzman olan Weissbach’tan Konrad Hornschuch AG, 2016 yılından bu yana 44 milyar Euro’luk otomotiv devi Continental AG’nin bir üyesi.

Her iki şirketin temsilcileri, 7 Ocak’ta düzenlenen Heimtextil fuarının 50. yıldönümü kutlamalarında özel bir törenle anma kupalarını aldı. Analist IFH Cologne’a göre, ev tekstili pazarı, Almanya’da çok güçlü ve satışlar 2019’da 9,6 milyar Euro civarında gerçekleşti.

Küresel büyüme

Monforts’un artık gelişmiş terbiye teknolojileri için dünya genelinde müşterileri var, Hindistan ve Pakistan’dan ev tekstili müşterileri Heimtextil 2020’de özellikle iyi temsil ediliyor.

Bu yılki fuarda öne çıkan Hintli firmalar arasında, Welspun India’nın ünlü Christy England markasının İngiliz malikane bahçelerinin botanik çalışmalarından esinlenen 2020 koleksiyonu vardı. Bu arada Welspun havluları, şirketin HygroCotton içi boş özlü iplik teknolojisinden yararlanıyor. Tescilli bir eğirme yöntemiyle üretilen bu havlular her yıkamadan sonra daha yumuşak daha kabarık ve daha emici oluyor.

Aynı derecede çığır açan yeni bir teknoloji, Hindistan’ın dikey olarak entegre en büyük ev tekstili üreticilerinden Trident Group tarafından tanıtıldı. Firma iki yıl önce yeni keten departmanı için beş komple Monforts terbiye hattı kurdu.

Trident’in patentli Air Rich iplikleri, yüksek nefes alabilirlik ve emicilik ile hızlı kuruma için enine kesitlerinde gözenekler içeriyor.

Pakistanlı Monforts ev tekstili müşterileri, ileri teknolojiye yapılan yatırımlar sonucunda proseslerinin ve ürünlerinin kaynak verimliliğine vurgu yaptı ve  fuar sırasında ‘Sürdürülebilir Pakistan’ girişimi duyuruldu.

Alman Uluslararası İşbirliği Derneği (GIZ) tarafından desteklenen girişim, Pakistanlı üreticilerin ve yeniliklerinin küresel algısını yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor. Şimdiye kadar, yirmi üretici bu küresel platformda yer almak üzere dikkatle seçildi. Bu üreticiler önümüzdeki Heimtextil fuarlarında Pakistan’ın tekstil endüstrisini yeniden markalaştırmaya yardımcı olacak.

Sabitlik

1971’den bu yana pek çok şey değişti ve ev iç mekanları kesinlikle artık ağırlıklı olarak turuncu ve kahverengi değil;  ve belki de bir daha böyle olma olasılığı düşük.

Bununla birlikte, Avrupa’da ortaya çıkmış, ancak daha sonra dünyaya yayılmış tekstil teknolojilerini, süreçlerini ve ürünlerini sürekli olarak geliştirme çabasında bir sabitlik olduğu açıktır.

COMMENTS