Fong’s Europe’tan Uzun Tüp Boyamada İnovasyon

CHTC Fong's International Group'un bir üyesi olan Fong'S Europe, 20-26 Haziran tarihleri arasında Barselona'da düzenlenecek olan ITMA 2019'da, yeni THEN Supratec LTM hidrolik uzun tüp boyama makinesini ayrıntılarıyla tanıtacak.

Fong’s Europe’tan Uzun Tüp Boyamada İnovasyon

Bu makine, kurutma likörü oranını, boyamada kullanılan malzemeye bağlı olarak 1:15’ten 1:4 oranına optimize etmek amacıyla, Then Flexkier’in açısını kuru (jet) ya da ıslak (taşma) modunda boyama yapmak üzere değiştirebilme özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Bu da yardımcı maddelerde, suda ve enerjide önemli oranda tasarruf anlamına geliyor.

Supratec LTM, en hassas ürünlerden, 25g/lm ila 380 g/lm aralığındaki ağırlığa sahip ağır dokuma malzemelerine kadar farklılık gösteren dokuma ve örme kumaşların işlenmesine uygun olup, değişken nozül ve örgü kumaş arasındaki çok alçak kaldırma yüksekliği nedeniyle çok düşük gerilimde çalışıyor.

Fong’s Europe Satış ve Pazarlama Direktörü Richard Fander, “Piyasadaki Supratec makineleri, elastan içeriği yüksek olan polyesterden poliamide kadar çeşitli hassas sentetik kumaşlar için mükemmel performans sağlıyor.” dedi. Fander şöyle devam etti:  “Isı ayarı çoğu zaman gerekmez, bu da malzeme tutma işlemini kolaylaştırarak maliyetleri düşürür ve işlenen kumaşın uzunlamasına uzaması vinçli makinelere göre daha düşüktür.”

Makinenin bir ve iki taşıma borusundaki otomatik yerleştirme sistemi, değişken hız ayarı için frekans kontrollü bir sürüş motoruna sahip olup, her türlü kumaş dolanma riskini ortadan kaldırıyor.

Her bir kazan, tekrar işleme alınan kumaşa göre 230 kg’lık bir kapasiteye sahiptir ve çalışma hızları dakikada 80 ila 600 metre arasındadır.

Merkezi Almanya’nın Schwäbisch Hall şehrinde bulunan Fong’s Europe, bu yıl  gelişmiş boyama teknolojisinin amiral gemisi THEN markasının 100. yıldönümünü kutluyor.

Şirket, Barselona’da yeni THEN Smartflow TSF hidrolik yüksek ısı boyama makinesini tanıtacak. Bir dizi patentli yeni özellikle öne çıkan bu makine, jet boyamada piyasada bulunan en düşük enerji ve su tüketim oranlarını sağlamak üzere tasarlandı.

Fong’s Europe, ITMA 2019 fuarında Salon 2’de D101 numaralı stantta ziyaretçileriyle buluşacak.

COMMENTS